Crimeapple & DJ Skizz "Cel #1 to tworzenie ponadczasowej muzyki" - videowywiad (Hip Hop Kemp 2019)

Z wielką radością przywitałem w zeszłym roku wieść, że na Hip Hop Kempie zawita niejaki Crimeapple - jedna z twarzy obecnego renesansu ciężkiego, gęstego, klimatycznego street rapu a la Roc Marciano czy Ka. Kariera rdzawobrodego MC nabiera coraz większego tempa - po świetnym albumie "Wet Dirt" nagranym wespół z drugim bohaterem wywiadu (o nim za chwilę), Crimeapple nagrał wspólny projekt z nie byle kim - a z samym DJ'em Muggsem z Cypress Hill.

Na początku listopada ukazał się nowy album Crime'a, "Viridi Panem", a przed kilkoma dniami zrodzona na Hip Hop Kempie jego kooperacja z Da Flyy Hooliganem... Facet nie zasypia gruszek w popiele, to jest pewne.

Razem z Crimeapple'em do Hradec zawitał także DJ Skizz - postać niezmiernie ważna dla nowojorskiego podziemia. Niegdyś współtwórca legendarnej radiowej audycji The Halftime Show, Skizz jest utalentowanym beatmakerem, mającym na swym koncie współpracę m.in. z takimi tuzami jak M.O.P., Masta Ace, Sean Price (R.I.P.), Dave East czy Reks. O jego materiałach mogliście poczytać już na Popkillerze

Nie omieszkałem zaprosić obydwu panów na wywiad. Pogawędziliśmy sobie m.in. o wspomnianym "Wet Dirt", o współpracy Crime'a z Muggsem czy też o wspomnieniach Skizza z czasów "Halftime Show" - włącznie z szalonym freestyle'em Kanye Westa u niego w audycji oraz wizycie Nasa. Zapraszam do obejrzenia!

A z twórczością Skizza i Crime'a możecie zapoznać się bliżej choćby TUTAJ i TUTAJ.

Rozmowa, montaż, tłumaczenie: Maciej Wojszkun
Kamera: Marcin Natali

Crimeapple & DJ Skizz - interview: on "Wet Dirt", DJ Muggs, Colombia, Kanye West, Roc Marciano

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>