Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun dokumentu o Moleście!

dodano: 2020-02-18 12:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

"Ja słuchałem tego w kółko. Nonstop, nie?" - mówi Pezet w pierwszym zwiastunie dokumentu opisującego powstawanie debiutu legendarnego, ursynowskiego zespołu. "Skandal. Ewenement Molesty" to film dokumentalny, który pokaże jak powstawanie ikonicznego albumu i jego odbiór wyglądał w oczach wielu osób ze świata polskiego hip-hopu. Już w pierwszym trailerze, poza wspomnianym Pezetem, możemy obejrzeć krótkie wypowiedzi Pona, Sokoła czy Bilona, jak i samych członków Molesty.

"Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.

Na ich pierwszą płytę - „Skandal” - nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina." - mówi opis pod filmem, który swoją premierę będzie miał na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Festiwal będzie trwał od 8 do 22 maja.

Przypominamy również materiał, który opublikowaliśmy na 20-lecie "Skandalu":

20 LAT "SKANDALU" MOLESTY - wspominają Włodi, Sokół, Pono, Fu, Kosi, Ras... (Popkiller.pl)

Tagi: 

Bebs
Ooooo tak! Czeka się na ten dokument ;)
FRU
Też czekam. Nie tylko Skandal, Taka płyta tez rządzi!
Bebs
Mam tylko nadzieję, że będzie tam jak najmniej Pelsona, bo jest i zawsze był strasznie nijaki, do zniesienia, ale z drugiej strony, nigdy nie wywołał żadnego zachwytu
polski rap gówno
może i tak, ale to vienio skończył najgorzej
Bebs
Jednak stawiam na Pelsona. W każdym razie, patrząc na to, co jest teraz, to jedynie Włodi rozwija się i jedynie Włodek robi zajebistą robotę :) Nie umniejszając dokonań Molesty, to legendarna grupa, np. Pezeta też bym nazwał przy albumach z Noonem jako absolutny top, a teraz Pezet to kpina z samego siebie sprzed lat, cóż, czasy się zmieniają i sporo weryfikują :)
S.H
Ciekawe jak ty skończysz albo już skończyłeś.
polski rap gówno
jak na razie hajs się zgadza, a w zjebanym serialu grać nie muszę. nie martw się o mje
S.H
Piszesz te komenty ze swej wilii z widokiem na kosmos czy mama odpala coś z 500+ ?
FRU
No i tu się nie zgodzę z Tobą ale to już indywidualna kwestia. Z ostatnich rzeczy Pelsona to na pewno wymieniłbym Wierny sobie, bo to jest mega numer. Lubiłem tez posluchac co ma do powiedzenia w wywiadach, pozytywny gość.
Bebs
Jasne, pozytywny i oczytany gość, w wywiadach, może nawet pisząc zwrotki, ale stylu to miał zawsze tyle, co kot napłakał. Dokładnie jak Eldo, dużo ro powiedzenia, ale flow i styl ciągle w latach 90

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>