"J Dilla: The Timeless Tribute" - nowy projekt dedykowany pamięci Jaya Dee

Już za niespełna tydzień, 7 lutego, wypada rocznica urodzin nieodżałowanej pamięci Jamesa Yanceya a.k.a. J Dilli. Z tej okazji brytyjski producent Vice Beats zaprezentuje światu dzieło, nad którym pracował długie 6 lat - tribute album, gdzie spotykają się brzmienia hip-hopu i żywych instrumentów - "J Dilla: A Timeless Tribute". A już teraz możecie sprawdzić pierwszy klip z tego projektu!

Vice Beats wymyślił ów projekt, zaimspirowany albumem "Suite for Ma Dukes" Carlosa Niño i Miguela Atwood-Fergusona, zawierającym orkiestrowe kompozycje klasycznych beatów Jaya Dee (m.in. "Fall in Love" i "Nag Champa"). Przez lata Vice pieczołowicie szlifował "A Timeless Tribute", współpracując z muzykami z całego świata - rezultatem jest 40 minut muzyki Dilla Dawga w zupełnie nowej odsłonie, istny kalejdoskop brzmień, styli i instrumentów.

Poniżej możecie sprawdzić pierwszy teledysk promujący projekt - "Bring it Back" z gościnnym udziałem utalentowanych MC's z Londynu - Jaz Kahiny i Nutty'ego P.

Jak wspomniano wyżej, projekt będzie miał premierę 7 lutego, na serwisach streamingowych i w formie fizycznej na płycie winylowej - w limitowanej liczbie kopii. Cały dochód z projektu zostanie dostarczony James Dewitt Yancey Foundation, organizacji wspierającej młodych muzyków z Detroit.

Bogaty katalog Vice Beatsa - wraz z możecie sprawdzić także na jego Bandcampie.

Vice beats - Bring It Back f. Jaz Kahina & Nutty P

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>