R.I.P. Popa Wu - odszedł mentor Wu-Tang Clanu

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-12-17 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

Smutne wieści dla fanów Wu-Tangu... Kilka dni temu, w wieku 63 lat, odszedł Popa Wu -  postać ważna dla samego Klanu i kultowa dla jego fanów - niczym Baba Oje (R.I.P.) dla Arrested Development czy Lonnie "Pops" Lynn (R.I.P.) dla Commona, Popa Wu był mentorem i duchowym przewodnikiem Wu-Tangu.

Popa Wu był starszym kuzynem RZA, był spokrewniony także z GZA i Ol' Dirty Bastardem (R.I.P.). Miał ogromną wiedzę w zakresie nauk tzw. Pięcioprocentowców (Nation of Gods and Earths) - ruchu religijnego, który miał ogromny wpływ na kulturę hip-hop (dość powiedzieć, że ideologię Pięcioprocentowców wyznawali i głosili m.in. Rakim, Big Daddy Kane, ś.p. Guru, Nas, AZ, Black Thought, Erykah Badu i członkowie Brand Nubian - ba, Lord Jamar wydał nawet cały album pod tytułem "The 5% Album", którego książeczka to zarys historii ruchu Pięcioprocentowców). Popa Wu nie raz zagościł na trackach Wu-Tangu, by głosić te nauki - dla przykładu, w "Wu-Revolution" otwierającym "Wu-Tang Forever" czy "Return of the North Star" z "Only Built 4 Cuban Linx II" Raekwona.

Sam również wydał parę materiałów - dwie kompilacje "Visions of the 10th Chamber". Prowadził również własny label Popa Wu Records, w ramach ktorego nagrywają m.in. syn ODB Young Dirty Bastard oraz jego własny syn Free Murda (Popa Wu był także ojcem innego MC z Wu-Family - Shacronza).

Kondolencje na swych mediach społecznościowych zamieścili m.in. Ghostface Killah, Raekwon, GZA, Method Man, U-God, DJ Premier i Pete Rock. Godne epitafium dla Popy na swym Instagramie umieścił Young Dirty Bastard.

Spoczywaj w pokoju, Popa Wu. 

Popa Wu, Raekwon, Ghostface Killah, U-God - Black Jesus (Prod. by RZA) (1996)

Raekwon feat. Popa Wu - Return Of The North Star

Wu-Tang Clan - Wu-Revolution

reklama
Real HH 90
REST IN PEACE POPA WU WU TANG CLAN FOREVER
Ron Dello
RIP POPA WU. NIESTETY GIMBY I ADRESACI MŁODYCH WACKÓW NAWET BY NIE WIEDZIELI O CO BIEGA W TEJ WIADOMOŚCI, TAK ICH WYCHOWUJE RONDEL.
Jestem SLU?
Co się dziwić w kraju gdzie teraz top to paluch fake G i hipokryta, jakieś białasy pseudo maffija czy kękę wieśniak i bezmózg co ma ksywę od tego jak się zająkał najebany gdzieś pod sklepem. Hip-hop żyje tylko niestety nie w pl. Rip Popa.
Shaolin Masta
Rip Poppa Wu

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>