27. rocznica klasycznego debiutu The Pharcyde!

dodano: 2019-11-24 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

"Ohhhhh shit! – tym jakże wymownym, uniwersalnym zwrotem, mającym w ustach czterech sympatycznych wariatów z Miasta Aniołów trylion zastosowań, rozpoczynał się pierwszy debiutancki album The Pharcyde "Bizarre Ride II the Pharcyde". Dosyć odważnie i nietypowo, ale w tej płycie nie ma nic typowego – i to jest w niej najpiękniejsze. To zwariowana przejażdżka po ścieżkach wytyczonych przez tryskających niepowtarzalnym humorem i młodzieńczą energią MC’s i jedna z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły się hip-hopowi początku lat 90." - pisałem kilka lat temu recenzując debiutancki album The Pharcyde w ramach naszego cyklu "Klasyk Na Weekend".

Dzisiaj album ten obchodzi swoje 27. urodziny. Jak tworzenie samego krążka wspominają członkowie The Pharcyde?

Wow, patrząc wstecz, to naprawdę zabawne, ponieważ teraz już jesteśmy starsi, ale kiedy to nagrywaliśmy, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to było aż tak magiczne i zabawne. Po prostu byliśmy sobą. Także słuchając tej płyty teraz, dostrzegam, jaka jest zabawna. Podoba mi się, jak wielu ludzi zainspirowała. Wywarła dużo większy wpływ, niż kiedykolwiek mogliśmy przypuszczać. - mówił mi Slimkid3 w rozmowie kilka lat temu, wspominając prace nad "Bizarre Ride II the Pharcyde". Odpowiedzialny za większość produkcji na płycie J-Swift dodał:

Wnieśliśmy coś, co sprawia ludziom radość. Sami świetnie bawiliśmy się nagrywając ten album i żyjąc w ten sposób, co jest zresztą esencją hip-hopu - życie nim. Także wiesz... nawet nie umiem tego wyjaśnić. Obok mojego życia, moich dzieci i mojej żony, stawiam ten album... Chyba, że żona mnie wkurzy! Nie, żartuję. <śmiech>

Nam nie pozostaje nic innego jak zachęcić was do sięgnięcia dziś (ponownie bądź po raz pierwszy) po ten niekwestionowany klasyk i wybrania się na tę jedyną w swoim rodzaju przejażdżkę. Pełen wywiad obejrzycie pod spodem.

The Pharcyde "Bizarre Ride II the Pharcyde" (Klasyk Na Weekend)

Slimkid3 (The Pharcyde) & Bizarre Ride Live - interview / wywiad - talk J Dilla (Popkiller.pl)

Pod spodem cztery teledyski promujące krążek - przepiękne "Passin Me By", przezabawne "Ya Mama", luzackie, jazzujące "4 Better Or 4 Worse" i stanowiące solowy popis Slimkid3'a "Otha Fish":

The Pharcyde - Passin' Me By (Official Music Video)

The Pharcyde - Ya Mama (Official Music Video)

The Pharcyde - 4 Better Or 4 Worse (Official Music Video)

The Pharcyde "Otha Fish" from Bizarre Ride II The Pharcyde

young K
Wstyd się przyznać ale pierwszy raz o nich słyszę. Chociaż może i wcześniej słyszałem o nich ale muzyki od nich żadnej. Ale ciężko cała klasykę ogarniać zwłaszcza jak ma się lat niewiele ponad 20, i tak znam tego dużo, zwłaszcza westcoast, east dużo mniej, notoriusa też wstyd się przyznać ale poza kilkoma trackami to żadnego albumu w całości nie słyszałem jeszcze. Przecież jest też nowsza muzyka, to jest właśnie dobre że od początku rapu do dziś, w USA z każdego roku można znaleźć albumy warte sprawdzenia, nie ważne czy 92, czy wcześniej, czy 2007, czy 2019. Passin' Be My kozacka nuta, dzięki za takie artykuły, jest hip-hop.
Marcin Natali

Dzięki za komentarz, to zrozumiałe, że obecnie ciężko jest wyrobić się z muzyką, która wychodzi na co dzień, co dopiero z poznawaniem klasyki :) My w początkach lat 2000. mieliśmy jednak łatwiej (pomimo trudniejszego dostępu do muzyki) bo nie było aż takiego natłoku wydawnictw, więc był też czas na zgłębianie korzeni. Cieszę się, że są też słuchacze tacy jak Ty, którzy jednak mają głód wiedzy i chcą poznawać klasykę, oby Twoja zajawka tylko rosła w siłę! :) Polecam przy okazji nasz cykl Klasyk Na Weekend - za każdym razem, jak będziesz mieć wolną chwilę możesz sobie tu zerkać, przez lata zdążyliśmy opisać naprawdę sporo wartych uwagi klasycznych płyt - https://www.popkiller.pl/klasyk-na-weekend Pozdrówki i miłego słuchania, enjoy!

M
I takich newsów mogłoby być więcej na głównej stronie :)
Lil sqqa
Panie Natalii weź Pan się do roboty i prosimy więcej takich artykułów!!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>