Cardi B: "Dzięki mnie raperkom łatwiej jest zdobyć kontrakt"

Cardi B w wywiadzie dla Rap Radar Podcast, dostępnym na Tidalu, stwierdziła, że to jej osobisty sukces doprowadził do tego, że wytwórnie chętnie podpisują kontrakty z młodymi raperkami.

"Wydaję mi się, że po moim sukcesie, młodym raperkom dużo łatwiej jest dostać kontrakt. Przede mną nie było raperek podpisanych w labelu. Wszystkie były uznane przez środowisko, ale nikt ich nie podpisywał. Teraz wystarczy, ze umiesz rapować i masz paru obserwatorów na Instagramie." - mówiła Cardi.

Po tej wypowiedzi internet zawrzał, a wiele osób oskarżyło Cardi o błędne przekonanie, że "przetarła drogę dla raperek". Raperka kontynuowała swoją myśl za pomocą Twittera, podtrzymując wcześniej wypowiedziane słowa.

"Nie powiedziałam, że przetarłam drogę dla raperek, ale zdecydowanie dałam im nadzieję. Nicki nie nagrywała z raperkami, a labele, które miały kontrakty z raperkami nie poświęcały im należnej uwagi." - tweetowała Cardi.

W następnym tweecie, Cardi zwróciła uwagę na to jak raperki były traktowane wcześniej przez raperów.

"Kiedyś było niemożliwe, by na scenie było więcej raperek niż jedna. Kiedyś raperzy nawet nie brali pieniędzy za gościnkę od raperek, bo wiedzieli jak trudno im było się przebić. Teraz mnóstwo raperów nagrywa z raperkami..." - pisała Cardi.

Z jednej strony wpływ Cardi jest nie do podważenia, 2018 rok należał do niej, poskutkował nawet zdobyciem nagrody Grammy za album "Inavsion of Privacy". W tym roku we Freshmanach mieliśmy okazję zobaczyć aż 3 reprezentantki płci żeńskiej, a jedna z nich. Megan Thee Stallion, zdobyła kontrakt w Roc Nation.

Z drugiej strony wypowiedź Cardi umniejsza takim raperkom jak Nicki Minaj (która została zresztą zaczepiona w jednym z tweetów) czy Rapsody, nie wspominając już o ikonach lat 90, takich jak Foxy Brown, czy Lil Kim.

Tagi: 

Real HH 90
Bez komentarza nie chcę obrażać jej i jej fanów więc zachowam milczenie jak na Milczeniu Owiec.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>