Spinache powraca i zabiera nas w podróż do korzeni! Start preorderu "799919".

23 czerwca minęły dwa lat od premiery ostatniego solowego albumu Spinache'a - "Reality". W dniu swoich czterdziestych urodzin raper zaprezenotwał nam swój nowy singiel, będący zapowiedzią najnowszej płyty zatytułowanej "799919", której koncept jest naprawdę nietuzinkowy.

Dlaczego? Współzałożyciel Thinkadelic odkurzył swoje instrumentale, które stworzył dokładnie 20 lat temu! Coś takiego wydaje się być ewentementem na skalę światową. Jak mówi sam autor: "Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty. Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in. na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata. Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99."

Płytę można zamówić w preorderze na oficjalnej stronie rapera i producenta. Premiera płyty zapowiedziana jest na październik, tymczasem dostaliśmy pierwszy singiel - "Duragi". 

Spinache - Duragi

Tagi: 

FRU
Zajebiste i fajnie, że wychodzi nowa płyta.
StaraSzkoła
Nie, że się czepiam autora artykułu, ale "Coś takiego wydaje się być ewentementem na skalę światową" trochę nie bardzo. Czemu? -> Celph Tilted & Buckwild "Nineteen Ninety Now" A kawałek bardzo mocny, czekam. Pozdoro!
22:00 7
Klasyk

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>