Chris Carson o polskim rapie: "Wstyd mi być częścią tego cyrku"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Wszyscy, którzy czekali na płytę Young Veteran$ otrzymali złe informacje - album nie ujrzy światła dziennego. Powody wytłumaczył Chris Carson w serii filmików na Instastory. Całe oświadczenie cytujemy poniżej.

"Z kilku powodów postanowiliśmy, ze płyty producenckiej polskiej nie będzie ale...

Zrobimy fajną ilość singli. Będzie to łatwe do zrealizowania, bo biorąc się za całą płytę uzyskaliśmy trochę zwrotek co pozwoli nam na zrobienie spoko ilości singli żeby już mieć w rezerwie, a pełnego wydawnictwa w postaci płyty nie będzie ponieważ...

Może zabrzmię jak jakiś hip-hopowy purysta, którym niekoniecznie jestem ale na przestrzeni 2. ostatnich lat polskie środowisko rapowe stało się takim kałem, że ciężko to opisać ale się postaram.

Począwszy od prymitywnego pie*dolenia, że "taki rap jest prawdziwy, a taki nie" czyli wiecznej tendencji do nieuzasadnionych konfliktów w tym środowisku. Ten nie nagra z tym, ten z tamtym też nie. Słuchałem tych powodów oczekując czegoś konkretnego, a kończyło się na argumentach godnych 5latka.

Innym przykładem biedy umysłowej w tym środowisku jest to, że "raperzy" stają w tym samym szeregu z Godlewską czy inną Linkiewicz. Czekam, aż któryś z kasztanów będzie żonglować mandarynkami w "Dzień Dobry TVN" (bo hajs).

Kolejna sprawa. To, że jakiś gówniak wypełnia salę na 300 gimbusów nie upoważnia go, by zachowywał się jak Kanye West względem kogokolwiek. W moich oczach to raczej powód do pokory jeśli nie wypełniasz aren.

Głównym powodem w skrócie jest po prostu wstyd bycia, siłą rzeczy, częścią tego cyrku. Ale zawsze będę podkreślać najistotniejsze. To środowisko jest tym czym czynią go słuchacze! To wy decydujecie o czym jest głośno, a o czym nie.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyklepali współpracę nad numerami. Poznałem kilka ciekawych postaci, które świetnie sobie radzą bez robienia z siebie idiotów (da się).

Z przyczyn technicznych o wiele bardziej w szczegółach da się dopracowywać pojedyncze kawałki. I skoro to będą single, to oznacza, że każdy numer z zagranicznym gościem będzie wam zaserwowany z klipem. Zrobimy to dobrze i te single będą również nasz formą pożegnania się z polskim rapem".

***

A tutaj parę słów o nowej szkole od Fokusa w naszej rozmowie na gali Popkillery:

Fokus ocenia młodą scenę i... zapowiada nową solówkę! (Popkillery 2019)

reklama
Zakatarzony Białas
Polski rap gówno - tyle w temacie.
Wiecznie wkurwi*ny
Polski mainstream rzeczywiście ocieka gównem. Pieprzenie o tym co prawdziwe a co nie prawdziwe przez ludzi, których artystyczny świat opiera się o granie napisanej przez siebie w każdym aspekcie roli, jest zwyczajnie śmieszne. Ambitni gracze zostają niedocenieni i trwają w podziemiu, niektórzy porzucaja autentyczność i wychodzą na mainstream ale tylko po to żeby banda gimbow machała rączka w jakiejś spelunie do piosenek typa o hajsie którego nie ma, o ruchaniu dup których nie rucha i o ulicznych akcjach, z którymi ma tyle wspólnego co z wyższą wizja artystyczna.
kabanos
noo i w koncu ktos kurwa powiedzial jak jest, no ja pierdole, w polskim rapie jak kurwa w chlewie ociekajacym gownem, wiadomix, 3m sie mordo, wpadnij kiedys do łdz to ci lachę obrobie za gloszenie prawdy ziombel
30 maja
00:05 7
BorekBiacz
Kaliber 404 haha
FaukusSmokPowiedział
Staram się kopiować co mi się podoba. No brawo bardzo oryginalne Dokus, brawo
Razdwatrzy
Pierdolenie, w 2018 wyszło sporo dobrego materiału...
kabanos
Nie wyszlo a weszlo sporo dobrego materiału i to miedzy nogi Twojej starej kiedy wbilem sie w nia ze swoja knagą pierdolcu. Wykurwiaj stad, bo psem poszczuje lamusie
Dreamville
Ale tu nie chodzi o to czy wyszły jakieś dobre albumy itp. Tylko bardziej o same zachowania niektórych raperów i to że ludzie interesują się i tym samym wspierają gówno, które z hip hopem nie ma nic wspólnego.
nigga69
Wychowywalem sie w UK i ciesze sie ze nigdy nie bylem czescia tej zjebanej polskiej mlodziezy kazdy od 14lat + to jakis kurwa pseudo hip hopowiec pseudo elo ziomek kazdy w tym kraju to jebany pozer dlatego rap mamy hujowy bo spoleczenstwo mamy prymitywne i zalosne

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>