Masta Ace i Pharoahe Monch w walce o życie: "The Fight Song" - teledysk

Tytułowa "walka" toczy się natomiast o życie samego Masta Ace'a - "The Fight Song" opowiada bowiem o codziennych zmaganiach brooklyńskiego weterana ze stwardnieniem rozsianym, a Pharoahe Monch w utworze uosabia chorobę, w niezwykle emocjonalny i przejmujący sposób rapując o tym, jaki wpływ ma ona na życie Ace'a. Sam teledysk robi równie wielkie wrażenie - widzimy w nim autora "A Long Hot Summer" przywiązanego do krzesła i próbującego przetrwać... aby finalnie powstać, pokazując, że nie zamierza poddać się bez walki. Klip w rozwinięciu.

O historii Ace'a i jego choroby pisaliśmy już w 2014 roku, kiedy opowiedział o tym dokładnie serwisowi HipHopDX. Pełen artykuł/wywiad znajdziecie pod linkiem Masta Ace opowiada o tym, jaki wpływ na jego twórczość miało stwardnienie rozsiane, pod spodem fragment wypowiedzi Ace'a:

„Wielu ludzi, po usłyszeniu takiej diagnozy automatycznie „poddaje walkę”. Możesz się załamać i zacząć się nad sobą użalać, ale ja przyjąłem tę diagnozę i dalej robiłem swoje, nagrałem najlepszy album w mojej karierze. Podróżuję i gram koncerty od ponad 12 lat, czuję się silny, pełen energii. Kiedy gram koncert, daję z siebie dużo energii, zawsze tak robiłem, ale jeszcze bardziej od czasu, gdy dowiedziałem się o chorobie. Skaczę i korzystam ze sceny i z chwili. Wszystko dlatego, że nie wiem, na co w dalszej drodze będzie mnie stać fizycznie. Jeśli teraz mogę skakać, będę skakać.”

Ujawniając publicznie swoją chorobę, Ace wyjaśnił, że ma nadzieję nieść inspirację, motywację i zachęcać innych ludzi, zmagających się z chorobami, do wykorzystywania w pełni swojego życia. „Myślę, że ujawniając to mogę komuś pomóc. Przynajmniej taką mam nadzieję”.

Masta Ace & Marco Polo ft. Pharoahe Monch - The Fight Song (Official Video)

Przypominamy też nasze nowojorskie materiały i obszerną relację ze spotkania z Ace'em i Marco Polo na Brooklynie we wrześniu zeszłego roku - półgodzinny wywiad opowiadający o ich przyjaźni, historii oraz wspólnej płycie "A Breukelen Story"...

Masta Ace & Marco Polo - first interview about "A Breukelen Story"!

... a także wspólny spacer po brooklyńskim parku Fort Greene:

We took a Brooklyn walk with Masta Ace & Marco Polo! (Our "Breukelen Story")

Masta Ace & Marco Polo ft. Pharoahe Monch - The Fight Song (Official Video)

Belmondoe
Rap a nie stękające kurwy z warkoczykami
ehehea
Teraz kurwa każdy to zlewa, a jak go zabraknie bedzie lawina świeczek i pierdolenie jakim to sie fanem nie było.... Smutne ile weterani mają teraz wyświetleń.
prawda to
dokladnie!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>