Album Roku 2018 - zagłosuj (Popkillery 2019)

kategorie: Polska, Popkillery
dodano: 2019-04-12 13:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 39)

Liczba muzycznych premier w 2018 roku była przeogromna - blisko 100 rapowych krążków dotarło na listę OLiS, ilość OLiSowych "jedynek" czy Platyn była dwucyfrowa, a przynajmniej drugie tyle wartościowych płyt wydała scena niezależna. Jak to wszystko zebrać? Jak sprawdzić? Jak ocenić? I jak podać Wam sensowne grono nominacji?

W wypadku Albumu Roku postanowiliśmy zastosować specjalną metodologię - członkowie naszego gremium (którego skład poznacie na dniach) wysyłali listy swoich "top 20", co dla obiektywizacji uzupełniliśmy o wszystkie płyty, które osiągnęły górną połowę OLiS'u (przynajmniej 25 miejsce) a nie znalazły się wśród tych wskazań. W ten sposób otrzymaliśmy jednak... 140 pozycji. Okroiliśmy to więc jeszcze raz, zostawiając albumy, które przynajmniej 2 osoby wskazały w top 20, lub przynajmniej jedna w swoim ścisłym top 5. Dla wyrównania liczby nominowanych dodaliśmy jeszcze 3, które osiągnęły u kogoś najwyższe miejsce poza owym top 5 (odpowiednio 6, 8 i 8). W ten sposób uzyskaliśmy listę 120 albumów! Liczba ogromna, ale warto zauważyć, że cały czas są to jedynie płyty, które albo ktoś z naszego gremium widziałby w ścisłym topie, albo których siłę pokazali słuchacze na listach sprzedaży. Niech to najlepiej świadczy o sile i rozmachu polskiego hip-hopu w roku 2018.

POPKILLERY 2019 - wręczamy Hip-Hopowe Nagrody!

Głosy oddawać możecie w poniższej ankiecie, czas macie do 24.04. do 23:59. Głosowanie jest dostępne dla każdego - zarówno użytkowników zalogowanych jak niezalogowanych, ograniczenie wynosi jedynie 1 głos na 1 adres IP.

POZOSTAŁE KATEGORIE

Wydarzenie FB

Szczegóły i zapowiedź gali

Regulamin

#dowhatmovesyou

Album Roku 2018 (Popkillery 2019)

Kuna
Jeszcze Szpaku - BORuto powinno być. :D
Kuna
Deys - Oczka też :D
Kuna
A Deys jest sorry nie zauważyłem...
jprdl
1. Żabson - To Ziomal. 2. White 2115 - Rockstar. 3. Blacha - Trapical Moon
Belmondoe
Widać, że jesteś zjebany jeszcze bardziej niż twoja matka
jprdl
Widać że nie jesteś godzien używania ksywy Belmondziaka leszczu, to był rok artysty Żabsona i gangu 2115
Anonim
belmondoe olej tego smaciarza to nacelny niedojeb popkillera, pod kazdym newsem o polskich wackach sie podnieca i pisze a jak ktos ma inne zdanie to go zwyzywa od twojej starej. Wyrocznia sie kurwa znalazła niedojeb co słucha homonafidów i myśli że to top. Jeszcze pojebańcu napisz że pl rap > reszta świata. Ale czego się spodziewac po frajerze co prawdziwego rapu albo trapu na oczy nie widział.
jprdl
No chyba twuj stary
makoś
Rapu sie slucha a nie widzi ty nawet szmatchlawcu przy rapue nie stales a jesli nie bronisz ojczystej muzyki to ci kurwa wiele nie wroze w zyciu nie nazywaj sie polakiem chuju nie myty
Jebać white 2115
Wyjmuj chuja z uszu żabson i white 2115 ot nie hip-hop nie masz pojęcia co to rap więc wypierdalaj ze starą słuchać disco polo
Kosmos
+1 Prawda to nie jest hip-hop
LrCyber
Pokazujesz ilość swojego Iq tym komentarzem nie masz się czym chwalić :)
Pe
Brakuje albumu Dedis'a...
Mork
Nie ma PlanaBe Moda
BOBEK
Bo to z tego roku
Ara
Ok
Kacper HTA
Ronin
Dawidko GM
+1
_.a_g_a._
HINOL !!
ajowt_arats
TYLKO TWOJA STARA!!
styku
Oczywiście, że HNL "Mej Duszy Dziecko"
Laki
Bez dwóch zdań ostr
Katujacy muzyke
Hinol Pw!
Niania
Hinol PW
Piniu
Hinol PW
Kosa
Tylko Peja
Ire ka
Hinol ♥️
Bambolc
Atypowy
gm4l
Kali !!!
gm4l
Kali !!!

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>