Gangi z L.A. jednoczą się w marszu po śmierci Nipsey Hussle'a!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Tragiczna śmierć Nipsey Hussle'a wstrząsnęła światem hip-hopowym a szczególnie Los Angeles, gdzie Nip znany był nie tylko z muzyki, ale też niezliczonych aktywności na rzecz społeczności. Dzień po fatalnej niedzieli miał spotkać się też z LAPD, by porozmawiać o tym, jak walczyć z przemocą gangów i jak chronić od niej dzieci.

Morderstwo Hussle'a opłakują równocześnie Crips, Bloods, gangi latynoskie i policja Los Angeles - takie rzeczy normalnie się nie zdarzają.

Nie zdarza się też, by zwaśnione gangi i osoby skonfliktowane często od kilkudziesięciu lat poszły wspólnie w marszu - a tak wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Ku pamięci Nipa ruszył największy pokojowy marsz gangów od czasu zamieszek w LA w 1992 roku!

"Nipsey, zobacz co zacząłęś! 60's, Hoovas, ETG's, FTG, VNG, Bounty Hunters, Mona Parks, Brims, Piru, Bloods, Crips, Gangstas, NH's, Deuce's. Te ekipy w jednym budynku to ogromna moc. Próbujemy użyć naszej mocy by zjednoczyć miasto. Modlę się, że zostaniemy na tej pozytywnej ścieżce" - czytamy na profilu jednego z nich.

Liderzy gangów z Compton, Watts, L.A. i Inglewood spotkali się w czwartek, by ustalić zawieszenie broni, a w piątek w Crenshaw wspólnie poszli w marszu, nawołując po swoich stronach do zaprzestania przemocy - marsz rozpoczął się od osiedla Nipseya a skończył pod jego sklepem Marathon Store, gdzie spędził swoje ostatnie chwile.

Organizator marszu Big U nawiązując do tragicznych śmierci powiązanych z ulicznymi konfliktami czy rapowymi beefami dodaje: "Nipsey był pierwszym artystą z L.A., który zmarł w taki sposób. On nie miał z nikim konfliktu!"

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na stadionie Staples Center, a 21 000 darmowych biletów (ograniczonych ilościowo) rozeszło się w ciągu 20 minut. "Victory Lap" wróciło też do czołówki list sprzedaży, wskakując na 2 miejsce Billboardu (z wynikiem 66 tys. w ciągu tygodnia) tuż za głośnym albumem Billie Eilish. Nipsey jest też oczywiście jedną z osób nominowanych do tytułu Rapera Roku 2018 w Popkillerach 2019.

Ten maraton nadal trwa.

Sprawdź też: Nipsey Hussle - bohater z osiedla (felieton)

Nipsey Hussle's Murder Prompts L.A. Gangs Peace Rally | TMZ

Tagi: 

Belmondziarz
Piękne, niedługo oczekujcie takiego sojuszu między HEWRĄ a MOBBYN
UWAGA
Uwaga pedofil poszukiwany Dominik Janas prosze pomozcie udostepniajcie on jest z Belchatowa, pomieszkuje tez w holandii
R.I.P. Nip
Wielka szkoda i żal, że zginęła taka osobowość i człowiek, który robił tak wiele dla społeczności której nie raz jedynym wyjściem jest przynależenie do gangu. Chciał coś zmienić i zapobiec dalszemu bezmyślnemu mordowaniu się nawzajem. Niestety dopadło to też i jego. Zawiść i zazdrość dała o sobie znać przecież nie miał z nikim beefu był szanowany wśród bloodsów i cripsów. Wszystko mu się układało mądrze zarządzał swoją karierą. Po prostu jest to smutne, że tak skończył :(
Pan Gustawa
Tu też się gęgi jednają i latają potem w różowych rajstopach i spiewają o seksie z czyjąś dziewczyną hotelu

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>