Mikołajkowy konkurs - noś się jak Wu-Tang Clan!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Konkursy
dodano: 2018-12-06 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

"Dokładnie 25 lat temu światło ujrzał jeden z najważniejszych albumów w historii hip-hopu - debiutancki krążek mistycznej supergrupy, w której 9 osobowości wymieniało się za mikrofonem, wprawiając w osłupienie środowisko. "Enter The Wu-Tang: 36 Chambers" przeniosło nowojorską uwagę do ignorowanego wcześniej Staten Island (od teraz nazwanego Shaolin) i wprowadziło brudne, tajemnicze i surowe brzmienie, które było wówczas przełomem" - pisaliśmy Wam 9 listopada.

Teraz wspólnie z UrbanCity mamy konkurs, w którym możecie wygrać ubrania stworzone w kooperacji Wu-Tangu z równie klasyczną marką Pelle Pelle (pamiętacie jak Big L kończył swoje groźby słowami "I'll take your Pelle Pelle"?)! Jak je wygrać?

Pelle Pelle wypuściło właśnie wspólną kolekcję ubrań z Wu-Tangiem. "Męskie bluzy, t-shirty i spodnie dresowe z charakterystycznym nietoperzem od Wu i wtopione w niego logo od Pelle Pelle stanowią idealne połączenie, które doceni każdy fan ulicznej muzyki i mody. Całą kolekcję uzupełniają akcesoria - czapki i szaliki" - czytamy na blogu UrbanCity.

My mamy dla Was pakiet pozwalający ubrać się od stóp po szyję - bluzę i spodnie dresowe, wzór i rozmiar do wyboru (kilka zdjęć poniżej a pełną kolekcję obejrzycie na stronie UrbanCity). Jeśli jesteś fanem Wu-Tangu i rapowym specem to zdobycie go nie będzie bardzo trudne...

Odpowiedzieć trzeba na 4 następujące pytania:

1) Na debiucie Wu-Tangu nie brakowało nawiązań do Dalekiego Wschodu, sztuk walki itp. Która płyta z obozu Wu wprowadziła natomiast jako pierwsza mocne nawiązanie do świata amerykańskiego komiksu?

2) Jeden z legendarnych dziennikarzy radiowych z Nowego Jorku wspominał ostatnio w popularnym dokumencie, że jeszcze przed debiutem chłopaki z Wu-Tangu wparowali mu ekipą na audycję i w spokojny, ale dość przekonujący sposób poprosili o to, by puścił ich singiel. Po tym wieczorze muzyka Wu nagle zaczęła krążyć w środowisku. Kto to był i o jakiej audycji mowa?

3) Który popularny raper nowego pokolenia zaczerpnął swoją ksywkę z generatora pseudonimów w stylu Wu-Tangu?

4) W trakcie naszej (relacjonowanej obecnie co niedzielę) nowojorskiej podróży odwiedziliśmy już jedno miejsce związane z Wu-Tangiem - jakie i pod jakim adresem się ono znajduje?

A odpowiedzi wyślijcie mailem na konkurs@popkiller.pl w temacie dodając "Pelle Pelle Wu-Tang". Dowolną bluzę i dowolne spodnie dresowe z kolekcji Pelle Pelle x Wu-Tang Clan wygrywa pierwsza osoba, która przyśle poprawne odpowiedzi na wszystkie 4 pytania!

[Edit:] No i mamy zwycięzcę - Michał otrzymał już wiadomość z dalszymi szczegółami. A poniżej odpowiedzi na wszystkie 4 pytania - najwięcej problemów okazało się sprawić Wam pierwsze z nich.

1) Ghostface Killah "Ironman" - solowy debiut Ghostface'a był follow-upem do Iron Mana, postaci z uniwersum Marvela, do której raper nawiązał również w swoim aliasie Tony Starks (posługuje się nim do dziś jako jednym z alternatywnych nicków, Tony Stark to prawdziwe nazwisko miliardera wcielającego się w Iron Mana). Oprócz tytułu nawiązaniem do świata Marvela była cała okładka, kolorystyka ubrań oraz czcionka użyta w tytule.

2) Był to Bobbito a audycja to oczywiście kultowe "The Stretch Armstrong & Bobbito Show" w radiu Columbia University. Audycja ta była kluczowa dla rozwoju nowojorskiego rapu lat '90 i doczekała się swojego dokumenty "Stretch & Bobbito Show", który obejrzycie m.in. w Netflixie.

3) Był to Childish Gambino - nie miał pseudonimu, więc gdy go potrzebował odpalił stronę http://www.mess.be/inickgenwuname.php i wpisał tam swoje imię i nazwisko (Donald Glover). Jak możecie sami sprawdzić nadal wyskoczy Wam tam Childish Gambino :)

4) Mowa oczywiście o muralu ODB na 448 Franklin Avenue na Brooklynie - mogliście go zobaczyć w poniższym odcinku poświęconym hip-hopowym muralom.

Dzięki za wspólną zabawę i czekajcie na kolejne rapowo-ubraniowe konkursy!

NOTORIOUS B.I.G., ODB, BIG L... Zwiedzamy MURALE W NY! (Popkiller sam w NY #2 - vlog)

Galeria

wieprz graniecki
Enter The Wu-Tang Nie Powoduje Wack'a Ani Choroby W Wersach
kafarin
kiedy ogłoszenie wyników? Czy osoby, które wysłały odpowiedzi dostaną jakieś potwierdzenie?
Mateusz Natali

Ogłoszenie gdy ktoś odpowie poprawnie na wszystkie 4 pytania, na razie jeszcze nie mamy takiej wiadomości :)

Kane West
Już macie :P
Czesław Dzban
Mówiąc z Nowego Jorku macie na myśli, że tam mieszka i pracuje czy, że urodził się tam?
Czesław Dzban
A gdzie to opublikujecie? Ps pytanie z dziennikarzem rozwaliło system xd
zjebany
Moglibyście dać znać czy ktoś już wygrał
kkkksksk
napisałem poprawne odpowiedzi. Niezłe wałki robicie popkiller. Śmiech na sali
Tomuś
To kiedy ogłoszenie?
Chong
Wszyscy wiedzą, że Natali wygrał więc po co ogłaszać
Mateusz Natali

Wyniki jutro wraz z kompletem poprawnych odpowiedzi :)

Świr
Czekamy
ullalalala
właśnie za takie pitolenie, kłamstwa i nie dotrzymywanie słowa jesteście portalem plotkarskim. Nie róbcie więcej konkursów jak macie ludzi robić w balona. żenada
Mateusz Natali

Jakie nie dotrzymywanie słowa jeżeli konkurs jest dawno rozwiązany, zwycięzca wysłał info a wyniki wiszą w artykule wyżej??

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>