French Montana: "Pomoc biednym w Ugandzie uleczyła mnie samego"

Raper w najnowszym wywiadzie dla GQ podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z pomocą osobom z biedniejszych krajów Afryki, a także, dlaczego według niego opieka zdrowotna powinna przysługiwać każdemu.

French Montana znany jest ze swojej aktywności, jeżeli chodzi o pomoc ubogim, czy też wspieranie akcji charytatywnych. Pochodzący z Maroka artysta wyjawił, iż to w najbardziej ciemnych czasach jego życia udało mu się odnaleźć inspirację do pomocy ogromnej grupie osób z Ugandy. Mimo śmierci jednego z najbliższych przyjaciół - Chinxa, którego postrzelono w Nowym Jorku, a także straty swojego kumpla Maxa B, który trafił do więzienia, French starał się dalej myśleć pozytywnie: „Miałem wrażenie, że mam niesamowitego farta, jednocześnie czując, że jestem w głębokim dole. Straciłem swoich braci”.


Wszystko zaczęło się od jednego z filmików na YouTube, na który przypadkowo natknął się French. Wideo dotyczyło grupy tanecznej Triplets Ghetto Kids z Ugandy. Ich emanująca pasja do tańca, mimo przeciwności losu, zainspirowała rapera do podróży na drugi koniec świata. To tam właśnie nagrano klip do numeru „Unforgettable” ze Swae Lee i grupą Triplets Ghetto Kids, którzy wzięli udział w teledysku.

- Pojechałem w to miejsce, mimo że wszyscy mi odradzali. To wymagało ode mnie dużego poświęcenia. Tam jednak poczułem się jak na prawdziwych wakacjach, głównie przez to, że zobaczyłem tych wszystkich ludzi tak bardzo szczęśliwych, pomimo tego, że tak naprawdę nie mieli niczego - tłumaczył French.

To podczas tej podróży raper postanowił jeszcze bardziej wspierać takie ośrodki jak kliniki dla matek i ich dzieci, które były niedostatecznie zaopatrzone w potrzebne sprzęty i personel.

-Takie ośrodki były najbardziej zaniedbane. Około 1000 kobiet umiera na świecie każdego dnia, przez to, że nie mają dostępu do prawidłowej opieki zdrowotnej - wyjaśniał.

Od tamtego czasu wraz z Diddym i The Weekndem zebrali setki tysięcy dolarów, które zostały przeznaczone dla osób bardziej potrzebujących. Oprócz tego zwiększyli oni także świadomość społeczeństwa na występujący problem.

- To jest niesprawiedliwe. Opieka zdrowotna nie powinna być przywilejem, każdy powinien mieć do niej prawo - zaczął - Uganda mnie wyleczyła. Nie było innego lekarstwa, które mogłoby mi pomóc. Byłem zniszczony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Teraz oni wysyłają mi zdjęcia każdego noworodka z Ugandy, a to powoduje uśmiech na mojej twarzy.

Jego przygoda z Triplets Ghetto Kids tylko utwierdziła go w przekonaniu, iż jedynym językiem, który znają wszyscy ludzie na świecie, jest muzyka: „Nie znałem angielskiego do 14, może 15 roku życia. W Maroku po prostu śpiewałem piosenki, mimo że nic z nich nie rozumiałem. Czy to Tupac, czy Wu-Tang Clan, po prostu czułem pewną więź z muzyką, która towarzyszy mi do dzisiaj”.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>