Ks. Bartczak odpowiada na "Kler" nowym klipem!

video
dodano: 2018-10-09 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Gorąca dyskusja wokół filmu "Kler" spolaryzowała opinie i stała się punktem wyjścia do szerzenia skrajnych postaw - od banowania filmu po ataki na cały Kościół. Swoje zdanie w temacie wygłosił także Ks. Kuba Bartczak, publikując teledysk do utworu "Przypowieść o faryzeuszu i celniku" - teledysk, który rozpoczyna także fragment filmu.

"Film promuje faryzeizm, czyli wyszukiwanie grzechów u innych i napawanie się ich upadkami. Grzech był obecny od zawsze w Kościele, ale to, co robią twórcy, jest moim zdaniem podszyte pychą. Zastanawia mnie, dlaczego ludzie tak tłumnie idą do kin, by oglądać grzechy innych. Lubią wytykanie innym błędów? Każdy z nas jest odpowiedzialny za budowanie Kościoła i reformę, to możemy zacząć, ale od własnego serca. Karmienie się złem nie zrodzi nic dobrego, dlatego mnie na sali kinowej nie zobaczycie" - mówi Ks. Kuba w rozmowie z Gościem Wrocławskim.

Ksiądz dodaje, że w internecie znajdziemy już tyle zła, że nie ma zamiaru się na nim skupiać w swojej raperskiej twórczości. Chce promować wartościowe postawy i zachęcać ludzi do życia prawdami Ewangelii.

We wrześniu ukazał się najnowszy album Ks. Bartczaka zatytułowany "Bóg Jest Działa" - info o nim znajdziecie w naszym dziale Premier Płytowych.

Ks. Jakub Bartczak gość. Wiki Szarkowicz - Przypowieść o faryzeuszu i celniku prod Funk Monster

fat_mike
Ten moment gdy bronisz pedofilow, poniewaz to sa nasi, polscy, katoliccy pedofile.
Adam Smoliński
Mówisz, jakby pedofile byli tylko księżmi. Z resztą On się tu na patriotyzm nie powołuje, albo ja Cię nie zrozumiałem.
sekend
a to wystarczy mieć teraz koloratkę, żeby popkiller nie słyszał, że gość jest mierny ? Czy wystarczy, nagrywać klikalne tematy ?
Adam Smoliński
A gdyby Hołowczyc nagrał numer o bezpiecznej jeździe samochodem w rapowej stylistyce, to tez nie byłoby warto o tym wspominać, bo marny poziom?
sekend
Sowa też nagrał nowy kawałek, zróbcie o tym artykuł
TERMINATOR 3000 BRUTTO
Sowa u mnie wczoraj banglał "Mów mi Doktor Oetker - lubie robić Babki!" (killer!)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>