Pionier hip-hopu Jimmy Spicer potrzebuje pomocy

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-09-10 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Smutne wieści (kolejne, niestety...) dopływają do nas zza oceanu. Pionier hip-hopu, jeden z pierwszych raperów, który wydał singiel na wosku - Jimmy Spicer - jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Zdiagnozowano u niego ciężki nowotwór w mózgu i w płucach.... 

Jimmy Spicer zaczął nagrywać jeszcze w latach 70. W 1980 roku nakładem Dazz Records wydał epicki, 15-minutowy (!) singiel "Adventures of Super Rhymes". Ma na koncie także popularne single "The Bubble Bunch", "Money (Dollar Bill Y'all)", "Beat the Clock" (wyprodukowany przez Ricka Rubina). Do twórczości Jimmy'ego odwoływali się tacy artyści jak Kanye West, Warren G, Busta Rhymes, MC Lyte, The D.O.C... a także Wu-Tang Clan, który kultową frazę "dollar dollar bill y'all" zaczerpnął właśnie od utworu Jimmy'ego Spicera.

W latach 90. Jimmy odszedł od muzyki, by skupić się na rodzinie (jego kuzynem jest inny klasyk wczesnej ery rapu - Count Coolout). W 2010 roku zaliczył mały comeback singlem i teledyskiem "$ Can't Buy U Luv (Money Can't Buy You Love)", który możecie usłyszeć i obejrzeć poniżej.

Teraz Jimmy potrzebuje pomocy wszystkich, którzy cenią kulturę hip-hop. Aktualnie przechodzi on radioterapię mającą unieszkodliwić nowotwór w mózgu - jednak brakuje mu pieniędzy na podjęcie chemioterapii przeciwko zmianom w jego płucach. Zorganizował zbiórkę na portalu GoFundMe - tutaj znajdziecie link. 

Jimmy Spicer - Adventures Of Super Rhyme (Rap) FULL LENGTH

Jimmy Spicer- Money (Dollar Bill Ya'll)

JIMMY SPICER - "$ CAN'T BUY U LUV" (MONEY CAN'T BUY YOU LOVE)

Tagi: 

LordOfKrakau
Przejebana choroba. Na chwilę obecną zebrano $5,537 of $100,000. Czy naprawdę w Stanach nie mogą się Ci raperzy zebrać i zrobić jakąś zbiórkę? Pewnie raz dwa by zebrali potrzebną kwotę
Real HH 90
Niestety odszedł z tego Świata 27.10.2019 przeżywszy 61 lat Rest In Peace.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>