Ślepnąc od świateł - członek Dixon37 w głównej roli serialu Żulczyka!

Zapowiadany od dawna serial “Ślepnąc od świateł” bazujący na świetnie przyjętej książce Jakuba Żulczyka, zadebiutuje jesienią na antenie HBO i na platformie HBO GO. W sieci pojawił się trailer produkcji.

Reżyserem ośmioodcinkowej opowieści jest Krzysztof Skonieczny z ekipy GłębokiOFF, którego fani rapu kojarzyć mogą z takich klipów jak wyborne "Mogliśmy wszystko" donGURALesko czy "Defto" Jamala. W głównej roli zobaczymy debiutującego na ekranie Kamila Nożyńskiego, czyli Safula z ekipy Dixon37. Raperowi partnerować będą Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Oto zarys fabuły przygotowany przez HBO:

Kuba to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Tak natomiast swój debiut komentuje sam Saful:

Dwa lata temu dostałem telefon, myślałem przez chwilę, że to żart. To nie był żart tylko początek przygody mojego życia, nie tylko mojego.
Dzwonił Krzysztof Skonieczny Głębokioff i powiedział w skrócie "chciałbym cie wypróbować do głównej roli w dużym projekcie".
Udało się.
Zgadnij kto jest dilerem.

Simo
To może być ciekawe napewno sprawde rap dobry Dix zawsze a zobaczymy jak sie sprawdzi w nowej roli
Cześć
15:57
Zastanawiam sie
Ksiazka byla fajna, licze ze serial tez bedzie. Szkoda tylko ze w obsadzie stare dziady. Karolaka tylko brakuje
kaster
Bardzo dobra książka, ale też polecam inne jego pozycje, mianowicie - virtualo.pl/jakub-zulczyk-a3820/ W zasadzie każda jest bardzo dobra, ciekawa i wciągająca. Ale oczywiście - kwestia upodobań. Mnie po prostu taka twórczość pasuje.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>