OFF Festival 2018 - zagrają m.in. M.I.A., Bishop Nehru i Legendarny Afrojax!

Sezon festiwalowy już się zaczyna, a naszym obowiązkiem jest informować o zanych imprezach, gdzie wystąpią artyści bliscy naszym klimatom (no i o zacnych imprezach w ogóle...)! Informowałem już o Innych Brzmieniach - grzechem byłoby więc nie wspomnieć o festiwalu, który szeroko pojętą alternatywę eksploruje od kilku ładnych lat i stanowi już klasę samą w sobie. Dwa lata temu miałem okazję być na tej imprezie (TUTAJ możecie przeczytać zapis moich wrażeń) i bardzo ją sobie cenię, bo wrażenia były niesamowite - to katowicki OFF Festival!

Na tegorocznym OFFie również zabrzmi hip-hop i "czarne brzmienia", i to w kilku nietuzinkowych odsłonach! Jednym z headlinerów festiwalu jest szalona M.I.A., łącząca hip-hop, alternatywę i brzmienia z całego świata w niepowtarzalny, eklektyczny koktajl. Pionier electro, człowiek, który na własne oczy widział początki hip-hopu i sam przyczynił się do ewolucji jego brzmienia - jedyny i niepowtarzalny Egyptian Lover - rozkręci za pomocą swego wiernego Rolanda TR-808 grubą bibę jak za dawnych lat. Klasyczne hip-hopowe brzmienie zapewni jeden z najciekawszych przedstawicieli nowojorskiej nowej generacji Bishop Nehru, mający już za sobą współpracę m.in. z MF Doomem i 9th Wonderem oraz kontrakt z Mass Appeal Records Nasira Jonesa. Uderzenie nowoorleańskiego bounce'u przez duże B wyprowadzi charyzmatyczna Big Freedia. Nie mniej intensywnych muzycznych doznań dostarczą także nasi rodacy - nie uznający żadnych ograniczeń Legendarny Afrojax oraz wszechstronnie uzdolniony Meek, Oh Why?

A to tylko wierzchołek góry lodowej - line-up OFFa naszpikowany jest fenomenalnymi artystami z Polski i z całego świata. Osobiście nie mogę doczekać się wykonania albumu "Spokojnie" Kultu na żywo (chciałoby się rzec - wreszcie!), rockowej energii Turbonegro czy ...And You Will Know Us by the Trail of Dead, czy jazzowej magii Skalpela w towarzystwie kilkunastoosobowego big bandu.

Zainteresowani? Zapraszamy więc do katowickiej Doliny Trzech Stawów w dniach 3-5 sierpnia! Bilety na imprezę dostępne w OFF Sklepie. Zapowiada się piękny festiwal!

Oficjalna strona festiwalu - off-festival.pl

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>