ks. Jakub Bartczak "Jeśli nie Bóg" - teledysk

video
dodano: 2018-04-13 17:01 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 4)

Ksiądz Jakub Bartczak opublikował kolejny teledysk promujący nowy album. Możemy obejrzeć klip do piosenki "Jeśli nie Bóg". Po dwóch pierwszych płytach księdza,  które odbiły się bardzo szerokim echem, wykraczającym poza środowiska muzyki chrześcijańskiej czy hiphopowej, ksiądz-raper prezentuje trzecią płytę „Bóg jest działa”. 

Zamów płytę księdza Bartczaka: https://www.kskubabartczak.pl/

Płyta zawiera 13 utworów autorstwa ks. Jakuba Bartczaka oraz zaproszonych gości. Celem płyty jest przypomnienie o Bogu tym wszystkim, którzy odeszli od niego, z jakichkolwiek ludzkich powodów, bądź się zniechęcili do Kościoła. Jest również zaproszeniem, by do Boga wrócić, by mu uwierzyć, a co za tym idzie, zacząć lepiej żyć. Może być również umocnieniem dla tych którzy już ida drogą wiary.

Mocną stroną płyty są: charakterystyczna charyzma w głosie autora, szczerość w przekazie, szeroki warsztat rapowy,  nowoczesne brzmienia najlepszych producentów hiphopowych w Polsce, wpadające w ucho proste refreny oraz różnorodność stylistyczna. Jest to hip-hop bardzo przystępny i melodyjny, najbliższy ludziom młodym, ale odpowiedni również dla ludzi w bardziej zaawansowanym wieku. 

Płyta jest składową dwóch pozornie wykluczających się pasji: kapłaństwa i rapu. W związku z tym, że autorem płyty jest osoba duchowna, czyli trochę z poza tego świata, treść dotyczy przede wszystkim kwestii wiary, Boga i relacji z nim. Bóg jest właściwie uczestnikiem każdej sfery życia, więc teksty są bardzo uniwersalne i tematyka bardzo szeroka. Ksiądz Jakub to raper, który został księdzem, więc mówi do słuchacza językiem ulicy o sprawach wiary.  

Wiara to prosta deklaracja dotycząca sprawy bardzo złożonej i skomplikowanej, jaką jest Bóg. Stąd piosenki bardzo wymowne i proste w przekazie: „Bóg jest działa”, „Jeśli nie on”, „Po co to wszystko”. Płyta jest apelem do młodego człowieka, aby poszukiwać tego, co mądre i wartościowe.  Płyta zawiera historie wiary, opowiedzianą rapowym językiem, przypomnienie znanych fragmentów biblijnych: „Przypowieść o celniku i Faryzeuszu” czy historia Zacheusza. W tekstach pojawiają się również wątki osobistego świadectwa wiary autora księdza oraz wpływu, jaki ma wiara na życie codzienne i sposób postrzegania świata.

ks. Jakub Bartczak - Jeśli nie Bóg prod. Fame Beats (Official video)

Kozak
Dobry trak
prep
Zaskakująco buja
em123
Ksiądz, a zjada większość niuskuli. Propsuje.
aassd
dokładnie, też go propsuje! Coś świeże w zalewie tych niuskuli, którzy pierdolą o Gucci, dupach, hajsie, samochodach, ruchaniu itd. Rzygać mi się już od tego chce, a tu gość wyskakuje, że jego idol to święty Franciszek i to się ceni

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>