ks. Jakub Bartczak "Idę!" - teledysk

video
dodano: 2018-04-05 14:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 16)

Po dwóch pierwszych płytach księdza Jakub Bartczaka, które odbiły się bardzo szerokim echem wykraczającym poza środowiska muzyki chrześcijańskiej czy hiphopowej, ksiądz-raper prezentuje trzecią płytę „Bóg jest działa”.  

Płyta zawiera 13 utworów autorstwa ks. Jakuba Bartczaka oraz zaproszonych gości. Celem płyty jest przypomnienie o Bogu tym wszystkim, którzy odeszli od niego z jakichkolwiek ludzkich powodów, bądź się zniechęcili do Kościoła. Jest również zaproszeniem, by do Boga wrócić, by mu uwierzyć, a co za tym idzie, zacząć lepiej żyć. Może być również umocnieniem dla tych, którzy już idą drogą wiary.

Mocną stroną płyty są:  charakterystyczna charyzma w głosie autora, szczerość w przekazie, szeroki warsztat rapowy, nowoczesne brzmienia najlepszych producentów hiphopowych w Polsce, wpadające w ucho proste refreny oraz różnorodność stylistyczna. Jest to hip-hop bardzo przystępny i melodyjny, najbliższy ludziom młodym, ale odpowiedni również dla ludzi w bardziej zaawansowanym wieku. 

Płyta jest składową dwóch pozornie wykluczających się pasji: kapłaństwa i rapu. W związku z tym, że autorem płyty jest osoba duchowna, czyli trochę z poza tego świata, treść dotyczy przede wszystkim kwestii wiary, Boga i relacji z nim. Bóg jest właściwie uczestnikiem każdej sfery życia, więc teksty są bardzo uniwersalne i tematyka bardzo szeroka. Ksiądz Jakub to raper, który został księdzem, więc mówi do słuchacza językiem ulicy o sprawach wiary.  

Wiara to prosta deklaracja dotycząca sprawy bardzo złożonej i skomplikowanej, jaką jest Bóg. Stąd piosenki bardzo wymowne i proste w przekazie: „Bóg jest działa”, „Jeśli nie on”, „Po co to wszystko”. Płyta jest apelem do młodego człowieka, aby poszukiwać tego, co mądre i wartościowe. Płyta zawiera historię wiary, opowiedzianą rapowym językiem, przypomnienie znanych fragmentów biblijnych: „Przypowieść o celniku i Faryzeuszu” czy historia Zacheusza. W tekstach pojawiają się również wątki osobistego świadectwa wiary autora oraz wpływu, jaki ma wiara na życie codzienne i sposób postrzegania świata.

ks. Jakub Bartczak - Idę ! prod. Johnny Beats

Anonim
To tak na serio ? Kiedy recenzja kawałka Gracjana Roztockiego albo Tajgera Bonzo ? Żenada ta wasza strona
minonA
Przecież to dobry raper. Flow i technika się zgadza.
hahaha
Pan Japa to też dobry raper no i Traperzy z nad Wisły
SD
pewnie, że się zgadza ale jak się słucha ksywek, ślepo pędzi za tym co modne i nie ma się własnego zdania to wiadomo, że się tego nie słyszy, a takich księży jak najbardziej propsuję
Skalski
[komentarz usunięty]
Zakatarzony Białas
[komentarz usunięty]
DMX
Jakub bartczak... i:,, ide" po wasze dziewictwo! 12 letni chlopcy... Nikt nie skumal przekazu?
Zakatarzony Białas
przykro, że twój ojciec pedał dymał cie kiedy miałeś 12 lat.
Ema Wacek
Dobry track. Beka ze spinających się. Technicznie i pod kątem flow zjada 90% raperów, w tym tych "topowych". Przynajmniej nie duka jak Que czy Taco.
Filozof
Idziesz z tacą chyba, bo pracować się nie chce darmozjadzie
Munnjjn
Nieźle trzeba mieć już zjebaną psychę jak na słowo "ksiądz" reagować automatycznie "pedofil". Czytajcie więcej newsweeka i onetu, nowoczesnych i tolerancyjnych portali...
Anonim
Zjawisko ks Jakuba pokazuje że rap łączy a nie dzieli, tak było zawsze, chociaż nie wiem czy dalej tak będzie. Wie to każdy kto interesuje się tą kulturą na poważnie, reszta jest widoczna w co poniektórych komentarzach powyżej. Nie jestem wielkim fanem twórczośći księdza Jakuba, ale sprawdzam co jakiś czas jego kawałki i ogólnie poziom coraz wyżej. Zdarzyło mi się również być na jego koncercie przy kościele i powiem że buja ładnie, a wrażenia bezcenne ;) Ogólnie props, i fajnie że na dworze jest już ciepło. elo
Skispliff
Uczyl mnie religii. Spoko ziomek często freestyle na lekcjach odchodzily
Jacente
O kurwa ale ksiezulek leci na bicie
gość
Super kawałek
Trap gówno
Nawija lepiej niż te stekajace pedały w leginsach respekt

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>