Coolio "Nagrałem jeden numer z 2Pac'iem. Kazał go usunąć" (tylko u nas)

W połowie lat 90. zarówno 2Pac, jak i Coolio zdawali się być dosłownie wszędzie - od obecności w mediach po listy przebojów i hollywoodzkie produkcje. Nie dziwne więc, że planując we wrześniu 1995 roku swoją piątą płytę, roboczo zatytułowaną wtedy jeszcze "Supreme Euthanasia", twórca "Me Against The World" zamierzał zaprosić reprezentanta Compton i autora "Gangsta's Paradise" do wspólnego numeru... Sama płyta finalnie nigdy nie powstała w takim kształcie, a wiele utworów nigdy nie doczekało się realizacji i pozostało w sferze idei.

Ścieżki El Cool Magnifico i Tupaca Shakura przecinały się jednak kilka razy i los chciał, że pewnego dnia obaj MC's znaleźli się razem w studiu...

Wypowiedź pochodzi z naszego opublikowanego niedawno wywiadu z Coolio - w którym usłyszycie też m.in. o tym, czemu Coolio praktycznie zniknął ze sceny po wydaniu trzeciego albumu "My Soul"historii powstania hitu "Gangsta's Paradise", solowej karierze współautora "Gangsta's Paradise" L.V., czy szemranej polityce wytwórni Tommy Boy... Cały wywiad pod spodem.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>