Historyczny wieczór Taco Hemingwaya i wyprzedany Torwar! - relacja

Mam wrażenie, że w ostatnim czasie polscy raperzy coraz dobitniej przesuwają kolejne granice, a cała biznesowa otoczka kręci się coraz bardziej i na coraz większą skalę. Kolejne kooperacje z wielkimi markami, coraz większe budżety i rosnący profesjonalizm klipów, które zwracają uwagę także za granicami, czy projekty takie jak "Egzotyka", zrywające z ograniczeniami geograficznymi. Także areny wydarzeń widocznie rosną - dopiero co wróciliśmy z wyprzedanego Spodka, gdzie odbył się w sobotę Śląski Rap Festival a teraz Taco osiągnął to, na co wcześniej nawet nie próbował porwać się żaden rodzimy MC - wjechał z solowym koncertem na mityczny Torwar i co więcej, wyprzedał go!

Gdy zobaczyłem info o przeniesieniu tego koncertu z Palladium na Torwar pomyślałem, że to już jazda po bandzie i naprawdę ambitny i ryzykowny ruch - w końcu warszawska hala przez lata gościła jedynie największe zagraniczne gwiazdy czy popowe ikony, a polski rap musnął ją jedynie na Prosto FestXValu. A tu solowy koncert? Na Torwarze? T-O-R-W-A-R-Z-E?

Tak. Kolejny raz potwierdza się jak szerokie i ponadpokoleniowe oraz ponadgatunkowe dotarcie mają miejskie opowieści kreślone przez Taco - brak tu efektu jednego hitu, na który przyszedł by tłum, a pełna hala (oficjalne dane mówią o blisko 6000 osób) rymowała z Hemingwayem wszystkie numery od deski do deski, czy najnowsze hity pokroju "Nostalgii" czy jego początki z "Trójkąta Warszawskiego". Nie zabrakło też Otsochodzi, który wleciał na scenę, by zagrać z Taco dwa wspólne numery z "Nowego Koloru". Jednak gwiazda wieczoru była jedna - a dokładniej dwie, bo Filip niejednokrotnie podkreślał zasługi Rumaka i prosil o hałas dla niego. Puścił także wyjątkowy ukłon w stronę znanego z "Następnej Stacji" Jarzyny, który wtedy miał urodziny a teraz... po krótkim wstępie o wsparciu fanów i znajomych reflektory skierowały się na lożę gości, a tam na Jarzynę, który słysząc z ust Taco "no to rób, co do Ciebie należy" oświadczył się przy gromkim aplauzie widowni. Niezapomniana sytuacja - a po przyjętych oświadczynach cały Torwar zaproszony został na wesele, trzymamy za słowo.

Czyta się czasem w recenzjach czy komentarzach opinie podważające rapowy warsztat Taco Hemingwaya i ujmujące mu umiejętności w tej materii - każdy, kto tak twierdzi powinien wybrać się na taki koncert jak ten. Półtoragodzinne show bez hypemana, z perfekcyjną emisją głosu i kontrolą oddechu, bez zadyszek czy zamotek - zdecydowanie najwyższa klasa, co dodatkowo uwydatnia właśnie perfekcyjne i czyste nagłośnienie. W piwnicznych klubach z podpitym akustykiem i przesterowanym basem wpadki wokalne łatwo mogą umknąć - w takich warunkach jak tu eksponowane byłyby od razu. Na wielkie brawa zasługują także dopieszczone i zróżnicowane wizualizacje oraz obsługa świateł, w której maczał palce znany fanom Taco Partyka. Całość złożyła się na show, w którym nie było ani krzty prowincjonalności, a w zestawieniu ze skalą i frekwencją robiły ogromne wrażenie.

"Jestem w szoku, że udało się wyprzedać pierdolony Torwar!" - wyrzucił z siebie na koniec zdumiony gospodarz. Przypomniał też dialog ze swoim bookerem Jankiem Porębskim, po tym gdy błyskawicznie wyprzedało się Palladium...

- To co teraz?
- Torwar?
- Bardzo śmieszne...

A jednak, to co wydawało się porwaniem z motyką na słońce zakończyło się pełnym sukcesem. Nasze gratulacje!

Poniżej fotorelacja z koncertu (Zdjęcia: Dagmara Szewczuk (1-33), Vandal Familia (34-65)), fragmenty znajdziecie również na naszym instagramie, czekajcie na video!

Galeria

Tagi: 

astoaswuel
nice
TGR
No właśnie o tym zawsze mówiłem, większość raperów na koncertach pokazuje że są kompletnymi beztalenciami, nie zarapowali by bez hypeman'a nawet jednego utworu, nie mają żadnej kontroli nad głosem, czy umiejętności właściwego oddychania, dlatego bijmy pokłony nad Taco, bo mu się to zwyczajnie należy.
Elo
Pedorapsy nigdy nie beda rapem. elo.
Aaron
Taco jest raperem.
Elo
Haha, dobry zart kolego z gimnazjum. Elo.
polski rap gówno
tako hemingej jebana ciota, niech wypierdala ze swoim homoseksualnym rapem
Co to za debil
Piecze dupsko?
polski rap gówno
chyba ciebie, jak cie twój bożek w nią pierdoli
Anonim
A jednak ciapaku piecze co
Pseudoraper
Piecze to mnie dupsko jak zjem ostrego kebsa i wysram się na płytę taco
ekstra
Pokłony Taco! Nie sądze żeby komukolwiek (z raperów) udało się wyprzedac Torwar! No, ale cóz muzyka Taco broni się sama i ten koncert to potwierdził.
Komsi
Ale to nie dlatego, że jego muzyka jest dobra tylko dlatego, że jest popularny wśród gimb... młodych ludzi
ziomutek
a Paluch, Quebo to nie ty kurwa ptasi móżdżku, nikomu na scenie by sie to nie udało
Komsi
Naucz się pisać po polsku obrońco miernych raperzyn
Anonim
A ty butuj do usa słuchać jeszcze większych łaków. No ale co jak się chuja rozumie to wszystko brzmi fajnie. Typowe słuchacze z Pl
Komsi
Czemu zakładasz, że nie rozumiem? Angielski mam bardzo dobrze opanowany, poza tym jak czegoś nie zrozumiem zawsze zostaje rapgenius. No ale w polszy jak w lesie niegotowi jeszcze xD
Anonim
No to skoro rozumiesz to powiennienies wywnioskować że większość z nich nawija makaron na uszy powtarzając te same Bzdury. No ale po angielsku fajnie brzmi i nie ważne że gówno bez sensu ale wpada w ucho i już podnieta.
Komsi
No nie wiem, ja tam zawsze myślałem, że muzyla ma wpadać w uchu no ale widać nie miałem racji
Anonim
Najwidoczniej myślenie nie jest twoja mocną stroną
Anonim
komsi props, dobrze gada, a z tego idoty pod nim beka
Stifler
Widzę tu pojazd że raper dla gimbusów... No kurwa Palucha, popka i innych twardzieli kto słucha? Że pedał? Bo nie jedzie o ćpaniu, ruchaniu i jebaniu policji? Gość leci z czymś bardziej ambitnym i to bardzo zabawne jak wielu ignorantów i mało inteligentnych debili mamy w kraju :) typowe Januszem wśród słuchaczy. Wielki szacun dla Taco!
Darianna
Byłam - Polecam każde słowo ! Koncert był wspa-nia-ły a Taco cudowny. :D Mega szacun.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>