Cam'ron vs Mase - historia konfliktu

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-03 19:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Kto by pomyślał, ze konflikt na linii Cam’ron - Mase będzie kogokolwiek elektryzował w 2017 roku? Weterani sceny postanowili znowu rzucić sobie do gardeł, pogodzić się, a później stwierdzić, że to jednak nie koniec w zaledwie kilka dni. Wszystko zaczęło się od dissu "The Oracle” Mase’a - po kilkunastu latach postanowił on odeprzeć ataki Killa Cama, który od dawna kierował w jego stronę wiele prześmiewczych linijek...

Wszystko to "dziwnym" trafem zbiegło się w czasie z reaktywacją The Diplomats, ich nowym singlem "Once Upon A Time" oraz premierą nowego mixtape’u Cam’rona. Wokół nowojorskiej grupy stało się znowu głośno. Na jednym z utworów z ostatniego projektu Cam'a możemy usłyszeć m.in. wersy: "Told him straight up I ain't feeling him/ Let me curve this nigga before I end up killing him" - i to one miały ostatecznie popchnąć Mase'a do ponownego rozpoczęcia beefu, który ciągnie się od ponad dwudziestu lat. 

Na początku swoich karier i Mase i Cam'ron byli przyjaciółmi. Jeszcze w czasach liceum grali z sukcesami wspólnie w drużynie koszykarskiej. Oboje byli wiodącymi postaciami ekipy, oboje wychowywali się na Harlemie.

W 1993 roku założyli wspólnie z inną legendą tej dzielnicy, czyli Big L'em, grupę hip-hopową Children Of The Corn. Grupa zaczynała się rozpadać w 1997 roku po śmierci Bloodsheeda, który wraz z McGruffem uzupełniał skład COTC. Każdy zaczął skupiać się wtedy na solowej karierze - Cam'ron podpisał kontrakt z Epic i wydał debiutanckie "Confessions Of Fire", Mase z Bad Boy Records, natomiast Big L z Columbia. Children Of The Corn ostatecznie przeszli do historii w 1999 roku, gdy zamordowany został Big L. 

Rozeszły się też wtedy drogi Cam'rona i Mase'a, których mimo przyjaźni poza studiem i boiskiem, zaczęły poróżniać wizję prowadzenia swoich karier. Cam'ron wiele razy kierował ataki w stronę autora jednej ze zwrotek w hitowym "Mo Money Mo Problems" Biggiego, lecz ten siedział relatywnie cicho.

W zeszłym tygodniu były współpracownik Notoriousa B.I.G., gwiazda Bad Boy Records i protegowany Puff Daddy'ego wydał "The Oracle". Myślę, że nowy utwór Mase'a, czyli autora jednego z największych nowojorskich klasyków "Harlem World", przeszedłby bez echa ze względu na liczne wcześniejsze, nieudane comebacki byłego pastora, gdyby nie był po prostu bardzo dobrym utworem. Mase oskarża na nim Cam'rona m.in. o sypianie z własną siostrą. 

Znany z licznych konflików (m.in. z Jay'em Z czy 50 Centem) Cam'ron szybko odpowiedział swojemu byłemu współpracownikowi. Już dzien po wydaniu "The Oracle" lider The Diplomats opublikował diss "Dinner Time". Okazał się on niestety swoistym strzałem w kolano ze względu na bardzo słabą jakość miksu i masteringu. Większość słuchaczy doceniła szybką odpowiedź, lecz przyznali, że "The Oracle" okazało się dużo lepszym utworem. 

Zaledwie dzień później dwie zwaśnione strony postanowiły oficjalnie zakończyć konflikt za pośrednictwem Instagrama, lecz później Mase podczas audycji Ebro przyznał, że wcale nie chce się godzić i swój ruch porównał do przybicia piątki bokserowi, którego się pokonało po walce w ringu. 

Y'all see this it's right ya man I hope he wit the shits tho

Post udostępniony przez @mr_camron

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>