Essex "Dualizm"

dodano: 2017-10-30 20:26 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)
Essex "Dualizm"

Data premiery

2017-03-31

Essex, polski beatmaker znany ze współpracy z większością raperów młodego pokolenia swoim nowym albumem przekracza wszystkie granice między gatunkami. Żeby opisać wrażenia po odsłuchu jednym zdaniem trzeba by powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych projektów tego roku. Ale ciężko zamknąć w kilku myślach magiczny klimat tej muzyki.

Oprócz wyraźnej momentami inspiracji zapomnianym zespołem Deep Forest słychać też wiele wpływów różnej współczesnej muzyki elektronicznej. Essex perfekcyjnie łączy industrialny hałas z dzikimi odgłosami natury i etnicznymi instrumentami. I chyba taka miała być koncepcja "Dualizmu", co jest silnie zaznaczone w symbolice tu zawartej, bazującej na indiańskiej legendzie o dwóch wilkach reprezentujących wewnętrzną walkę i dwoistość ludzkiej natury.

Oprawa wizualna jest imponująca, od świetnie zaprojektowanej okładki do fantazyjnych teledysków oraz wersji fizycznej składającej się z 16 utworów, 16 ilustracji i 14 rozdziałów baśni.

Sam producent zastrzegł, żeby nie nagrywać na tych instrumentalach i jest to całkowicie zrozumiałe, bo to muzyka na tyle rozbudowana i bogata w szczegóły, że jakiekolwiek słowa są tu zbędne. Możliwe też, że niewielu tekściarzy odnalazłoby się w tej stylistyce. Wyjątek stanowią dwa bonus tracki, w których swych głosów użyczyły wokalistki K-Leah i Iza Ostrzołek subtelnie komponując się z podkładami.

Tracklista:

 1. Intro
 2. Range
 3. Magic Sea
 4. Mental Drum
 5. Slavery
 6. Botanikura
 7. Let It In
 8. Wrangle
 9. Insane
 10. GHO
 11. JPat
 12. Telf
 13. Floating
 14. Outro
 15. Stupor feat. K-Leah (BONUS TRACK)
 16. GHO feat. Iza Ostrzołek (BONUS TRACK)

Tagi: 

Plain text

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>