Solar "Klub 27" - wyjaśnienie ostatnich wydarzeń i teledysk

dodano: 2017-10-15 22:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

W ostatnich dniach gorąco było wokół Solara i jego oświadczenia, w którym zaatakował m.in. Quebonafide, Żabsona i ReTo. Teraz otrzymujemy rozwiązanie całej zagadki...

"Klub 27" to tytułowy singiel z nadchodzącego solowego albumu Solara, który w całości wyprodukował Deemz. Teledysk ukazujący pogrzeb artysty jest zarazem zakończeniem budzącej duże kontrowersje akcji marketingowej.

Rozplanowany na wiele tygodni social mediowy performance prowadzący do śmierci Solara został podsumowany przez artystę w nagraniu, które pojawiło się wraz z teledyskiem. Akcja, która miała skłonić do refleksji nad wiarygodnością informacji i tym w jak prosty sposób, można wprowadzić w błąd całkiem pokaźną rzeszę ludzi, zaczęła żyć własnym życiem i przynosić nieoczekiwane skutki. Skłoniły one Solara, aby przy okazji premiery wyjaśnić sytuację w przygotowanym specjalnie video-oświadczeniu.

Jak twierdzi Solar dramatyczny filmik opublikowany przez rapera okazał się akcją promocyjną, a ReTo, Żabson, Deemz czy Quebonafide od początku znali jego zamiary i zdecydowali się pomóc mu w kontrowersyjnej promocji płyty "Klub 27". Solar, który ma 27 lat chciał nawiązać do tragicznych śmierci artystów takich jak: Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Amy Winehouse i wielu innych. „Będę odtwarzał klimat, który towarzyszył śmierci tych osób” – mówi Solar. „Było dużo wpadek wizerunkowych, które poprzedzały tę akcję i to z grubsza od dłuższego czasu robiłem w swoich social mediach.” Kolejnym krokiem było usunięcie rapera, a poprzedzały to depresyjne wpisy, często po „pijaku”. „Finalnie doszło do feralnego filmiku, który wszyscy znają” – dodaje raper. „Chciałem sugerować i tworzyć klimat, a nie wprowadzać aż tak dramatyczny klimat”. Solar nagrał go będąc w stanie upojenia, nie trzeźwiejąc, wrzucił go. „Chciałem pokazać zjawisko post-prawdy” – twierdzi artysta. Jego celem było zwrócenie uwagi na to, jak manipulować społeczeństwem mogą ludzie, którzy mają znacznie większa kontrolę nad mediami niż kilku raperów lub firma ubraniowa.  Pod koniec filmiku Solar przeprasza wszystkie osoby, które uraził i oszukał i dziękuje wszystkim, którzy się o niego troszczyli.

PS. Najlepiej obejrzeć najpierw teledysk a potem wyjaśnienie.

SOLAR SZCZERZEJ O SB MAFFIJA

solar - klub 27 (prod. deemz) [official video]

Tagi: 

baton
ludzie komentujcie bo mieszane uczucia ale płytke pewnie kupie z ciekawości.
baton
ludzie komentujcie bo mieszane uczucia ale płytke pewnie kupie z ciekawości.
baton
ludzie komentujcie bo mieszane uczucia ale płytke pewnie kupie z ciekawości.
zekij
jezu jakie to słabe :/
fan3
haha wiedziałem ze ten filmik to prowo. brawo Solar za dobrą wkręte :D
MeWho
Marne prowo. Kolejny powód by nie kupować jego płyty ani niczego co wychodzi spod ich szyldu. W dupach się poprzewracało. Jeszcze uzmysłowić należy sobie kto jest jego targetem skoro musi tłumaczyć idiotom co to jest klub 27 i kto do niego należy. Żałość.
Anonim
nie zesraj się
Mewho
Idz lepiej opierdolic laseczkę ojczymowi, bo ciężkie życie dopiero przed Tobą parówo bez ojca.
BART MN
Aby to uwiarygodnioć mógłby bez kitu na koniec samobója walnąć, żenada!
Immortal Tech
Nazwac tego gościa artystą hahaha no kurwa błagam. Jimi Hendrix, Kurt Cobain... Solar [*]
Begzon
Widocznie nie wierzy w swoje umiejętności i to co tworzy, inaczej nie musiałby tworzyć takiej żenującej "akcji marketingowych". Mnie osobiście zniechęciło takie zagranie do sprawdzenia tego singla.
Brake96IWS
Prawda jest taka, że przehypeowali POLON i o ile Solex zawsze stał w cieniu Białasa i nie trzeba być ich fanem by to wiedzieć, o tyle żeby te jego CD w ogóle nie przeminęło bez żadnego echa musiał znaleźć sposób na wyreklamowanie tego co stworzył. Fakt jest taki, że na ich pierwszych płytach zapewne (jak u większości raperów w mainie) takie postawy tępili (i nie mówię o niegdysiejszej modzie na anty-hajs bo do puki nie wpływa to znacząco na twórczość zmiana zdania w tej kwestii jest jak najbardziej na + [ad.1 prawie nigdy tak się nie dzieje])
Słabo
Aż niewiarygodne że jednak zrobił tak gównianą pronocję:/
sledziu
Ci co są z SB wiedza o co chodzi.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>