Jay-Z analizuje przywłaszczanie kulturowe w klipie do "Moonlight"

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-12 12:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 4)

W obrazku do "Moonlight" dostajemy nie tylko analizę white-washingu i odwrotnie, ale też pochylamy się nad problemem tożsamości kulturowo-społecznej. Zastanawiamy się czym grozi przywłaszczanie kulturowe, nawet jeżeli spowodowane pozornie pozytywnymi pobudkami (w stylu: coś mi się podoba, więc chciałbym zrobić i mieć to samo). A wszystko w eleganckim opakowaniu smutnego pastiszu typu: "co by było, gdyby czarnoskórzy twórcy nakręcili swoją wersję "Przyjaciół" w przełożeniu jeden na jeden". Czym jest taki serial? Czy to po prostu cyniczne kopiowanie formatu, który osiągnął sukces? Czy to chęć wyzwolenia się ze stereotypu typowej "komedii dla czarnych" i spróbowania czegoś innego? Czy to może wstyd i chęć odejścia od swoich korzeni?

To ciekawe, że to właśnie klip hip-hopowy najbardziej skłania do refleksji nad tym kim jesteśmy w kontekście kulturowym i jakie to ma znaczenie dla nas i otoczenia.

 

JAY-Z - Moonlight

Tagi: 

polski rap gówno
i co łaki? dalej jakiś hejt na hova czy mordy wam pozamykał? dla cweli pewnie hemingej lepsze XD
ŻABSON TO WACK
wiadomo ze dla debili nadal guru będzie żabson albo inny stękający zjeb jang igi
Jom
"To ciekawe, że to właśnie klip hip-hopowy najbardziej skłania do refleksji nad tym kim jesteśmy w kontekście kulturowym i jakie to ma znaczenie dla nas i otoczenia", serio? Ciekawe to by było gdyby miało to miejsce w teledysku disco-polowym, Piotrze.
Wilkołak
Wybitny autorytet Jay-Z popierający wariatke Hillary Clinton. Jeżeli ktoś popiera szaloną kłamliwą socjalistke czytającą z promptera to na pewno ma dużo do powiedzenia na temat społeczeństwa i kultury hehehe

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>