Jeden z ostatnich singli za życia Prodigy'ego i polska okładka - komentarz Szejka

Niedawna śmierć Prodigy'ego wstrząsnęła całym środowiskiem hip-hopowym, a oczy i uszy słuchaczy skupiły się nie tylko na nierdzewnych klasykach ale i na ostatnich utworach, które zdążył nagrać P. W tym miesiącu do Sieci trafiło m.in. ukończone tuż przed śmiercią członka Mobb Deep collabo z jednym z najlepszych nowojorskich MC młodego pokolenia, $ha Hefem. Okładkę do tego singla przygotował nasz rodak i zdołał jeszcze w czerwcu uzyskać akcept od autora "H.N.I.C.". Sprawdźcie "Made Me Do" a także specjalny komentarz, który przygotował właśnie autor grafiki, znany Wam już z naszych łamów Szejku.

"Pamiętam kiedy $Ha Hef poprosił mnie o wykonanie artworka na numer z nadchodzącego wtedy materiału "Out The Mud", po chwili dostałem całe info na maila i niezmiksowany numer, nie zwróciłem uwagi na tytuł tylko od razu przeszedłem do odsłuchu, kiedy na bit wjechał Prodigy momentalnie przypomniały mi się czasy podstawówki/wczesnego gimnazjum, kiedy latałem od streetballa do streetballa - był to czas, gdy mogłem sobie posłuchać nieznanej mi wtedy muzyki zza oceanu i poczuć ten wspaniały klimat And1 Vol.3 czy The Notic 2. Wiem, że obecnie wszystko można ściągnąć i kupić nie wychodząc z domu, wtedy jednak doceniało się bardziej proste rzeczy, które choć na chwilę przestawały być odległe i niedostępne. Przyznam, że nie rozumiałem wtedy ani jednego słowa, ale brzmienie zawsze powodowało uśmiech na mojej mordzie. Kawałki jak 'Follow Instructions' od MOP, 'Wylin' Out' Mos Defa, Niggas, czy 'If i Cant' Fiftiego, 'Get Down' Nasa, 'Dont Say Nuthin' Rootsów, czy 'Shook Ones' od Mobb Deep były to ponadczasowe perełki, których słucham z taką samą zajawą obecnie. Kto przypuszczałby, że kiedyś będę miał szansę rzucić okładkę na numer z Prodigym, legendą która kiedyś była dla mnie tylko tajemniczym głosem z głośnika wypełniającym boiska pełne zajawkowiczów. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Spoczywaj w pokoju HNIC"

 

tymon87
sprawdziłem więcej okładek, koleś robi kozackie rzeczy
WPR
RIP P
Gnur
Zrobić okładke do singla, też mi coś..
WPR
To zrob lepiej Gnurze:) Jak dla mnie jego okladki sa inteligentne niewazne czy do singla czy nie, mozna sie czegos ciekawego doszukac, pozatym komus kto zrobil Art Snoopowi nalezy sie Szacun!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>