Bun B puszcza singiel i zapowiada album "Bernard" we współpracy z Big K.R.I.T.'em

Na początku miesiąca do Sieci trafił nowy solowy numer Buna B "Gametime", który jednak wiele osób mogło przegapić, jako, że reprezentant UGK obecnie działa niezależnie, bez wsparcia promocyjnego większej wytwórni. Jak się okazuje, kawałek zapowiada dużo większe rzeczy, które planuje weteran z Teksasu.

W opublikowanym właśnie wywiadzie HipHopDX, MC zdradził, że pracuje obecnie nad czwartym solowym krążkiem, a za produkcję (i nie tylko) na nim odpowiedzialny będzie nikt inny jak Big K.R.I.T.!

Pracuję teraz nad płytą. Od pewnego czasu trochę oddaliłem się od gry. Nie miałem już kontraktu z żadną wytwórnią, także fajnie było znaleźć się w sytuacji, kiedy mogę robić muzykę, bo chcę, a nie dlatego, że muszę. Chodzi o samą swobodę nagrywania. Przez pewien czas w ogóle nic nie nagrywałem, tylko odpoczywałem i patrzyłem, jak moje wnuki dorastają. Pewnego dnia moja żona puknęła mnie jednak w ramię, mówiąc "Panie Profesorze, nie zapominaj o swojej właściwej robocie". Także znów wszedłem do studia i idzie świetnie. - wyjaśnia Bun w wywiadzie.

Okazuje się, że muzyczne stery jako "koordynator" albumu przejmie tym razem Big K.R.I.T. - artysta młodszego niż Bun pokolenia, silnie inspirowany brzmieniem klasycznego Południa i UGK. Obaj Panowie mają już na koncie niejeden wspólny numer, także wiemy, że jest między nimi muzyczna chemia.

Zwerbowałem Big K.R.I.T.'a jako swojego "muzycznego koordynatora". Zajmuje się produkcją na płycie, dodatkowo też na niej śpiewa, ale co ważniejsze, pomaga mi stworzyć moje własne brzmienie - mówi Trill OG, wskazując na niemalże rolę wykonawczą autora "Cadillactica" (nasza recenzja).

Ten album jest szalony. Myślę, że ludzie nawet nie mają pojęcia, czego się spodziewać. Będą tam kawałki, jakich móglibyście ode mnie oczekiwać, ale zarazem będzie w nich dużo większa głębia. Rozważam nazwanie tej płyty moim prawdziwym imieniem "Bernard", ponieważ zajęło mi 43 lata, aby wreszcie odsłonić tę stronę samego siebie i móc wyrzucić z siebie wszystko. Tak to wygląda do tej pory, tego możecie się spodziewać.

Pod spodem wspomniany luźny singiel "Gametime", a także jeden z numerów nagranych wspólnie przez Big K.R.I.T.'a i Bun B - "Shine On" z wydanego w 2013 r. "King Remembered In Time".

Pełen wywiad HipHopDX z Bunem B:

polpot
na Painting Pictures spoko ficik Buna
Gnur
To będzie jego 5 płyta, bo wydał jeszcze w 2k13 Trill OG Epilogue.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>