Verbal Kent i europejscy raperzy zasilają program Hip Hop Kemp 2017!

Z nieskrywaną przyjemnością spoglądamy na kalendarz, który mówi nam, że do rozpoczęcia szesnastej edycji festiwalu Hip Hop Kemp pozostał już tylko miesiąc! To dosłownie kilka kempowych piątków, więc śpieszymy z ogłaszaniem kolejnych nowych wykonawców Festiwalu z Atmosferą. Dzisiejsza porcja niesie ze sobą połączenie amerykańskiego stylu z kontynentalną zajawką, więc sprawdźcie uważnie cały program!

Pochodzący z Chicago Dan Weiss od przeszło 15 lat tworzy pod pseudonimem Verbal Kent rapowy pomost łączący klasycznie samplowane bity ze współczesnym, świeżym spojrzeniem na klejenie rymów. Zaczynał jako założyciel undergroundowej ekipy Organic Mind Unit, która w latach dziewięćdziesiątych skupiała w sobie najciekawsze postaci ulicznej sceny Chicago. Jego alternatywne flow doceniali na przestrzeni lat m.in. Apollo Brown, Masta Ace czy Pete Rock, którzy chętnie współpracowali z Weissem przy okazji jego dziesięciu solowych płyt. Do Hradca Verbal Kent przyjedzie w towarzystwie Superiora, niemieckiego producenta, który zarówno w tej kolaboracji, jak i przy okazji innych projektów najlepiej czuje się w prawdziwie boombapowych klimatach!

GR Team to bardzo luźna, przyjacielska współpraca kilku czołowych postaci słowackiej rap sceny. Chociaż Tono S., Decko, Danost i DJ Lkama mają na swoim koncie tylko jeden wspólny album, to każdy z nich, solowo stanowi prawdziwą podstawę hiphopowej historii naszych południowych sąsiadów. Ich kempowy występ będzie prawdziwym pokazem autentycznego flow i szczerej, kumpelskiej relacji na scenie - czyli tego, co w Festiwalu z Atmosferą jest najważniejsze!

Choć urodził się na Ukrainie, to pierwsze rapowe skillsy złapał już w Czechach, i pod tą flagą wystąpi na kempowej scenie. Michajlov to bez wątpienia jeden z najlepiej rokujących młodych graczy naszych gospodarzy, który wniósł do tamtejszej gry dużo brudu i prawdziwej historii ulicy.

Prawdziwy pokaz łączenia starej szkoły z nowymi dźwiękami zaprezentuje w Hradcu pochodzący z Barbadosu, prawie 60-letni Soul Boy, który na scenie wspomoże się duetem najlepszych włoskich freestylowców - Reiven i Morbo oraz międzynarodowym projektem Fool Effect. Co wyniknie z tego zderzenia światów zobaczymy już za miesiąc, ale pewnie jest, że w ich secie nie zabraknie prawdziwej, technicznej jakości!

Jedną z najlepszych wizytówek dla berlińskiej młodej fali jest bez wątpienia duet MXM & Pavel. Wychowani na tamtejszym Prenzlauer Berg artyści trafiają w punkt swoją świeżą, prostolinijną stylówką, jednocześnie nie mając oporów przed produkcyjnym sięganiem do klasyki. Ich kompozycje to autorski mix boombapu, funku i soulu osadzony w realiach kompletnie nowej szkoły!

Już 17 sierpnia po raz szesnasty sceny najbardziej vibe’owego festiwalu Europy ugną się pod naciskiem najlepszego rapu z całego świata, a czeskie Hradec Králové tradycyjnie zamieni się w europejskie centrum hiphopowej zajawki! Trzy dni przepełnione czarną muzyką, tańcem, sztuką i prawdziwym chilloutem to bez dwóch zdań idealny scenariusz na sierpniowy urlop. Nie bez powodu Hip Hop Kemp nazywany jest przez stałych bywalców Festiwalem z Atmosferą - tutaj naprawdę można poczuć hiphopowy vibe! Wszystkie praktyczne informacje dotyczące tej imprezy, oraz ogłoszonych już dotychczas artystów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu, www.hhk.pl

3-dniowe karnety na festiwal, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up są dostępne w regularnej sprzedaży, za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>