20. splash!: Smino, J Hus, Gabriel Garzon-Montano, Ray BLK i wielu innych w Ferropolis!

Prezentujemy dziś naszą nową scenę Playground, której program ogarniać będą trzy barwne kolektywy przez cały okres trwania festivalu. To oznacza, że możecie oczekiwać tam prawdziwych niespodzianek. Dodatkowo ujawniamy kolejnych 9 artystów sceny Backyard. Już czujemy lato! Nasz line up został zamknięty w 90%. Niedługo zaprezentujemy naszą wisienkę na torcie - wykonawców, którzy wystapią na przepięknej scenie Green Stage pośród zacisznego i małego lasku splash! Wald.


Airforce Luna

Na nowej scenie "Playground" udało nam się znaleźć niesamowite wsparcie pośród trzech kolektywów, którzy zaprezentują swój program w danym dniu. Scenę otworzy w piątek najmłodszy z nich Air Force Luna. Oprócz szaleńców z New Orlean $uicideboy$ i belgijskiego talentu na autotunie Hamzy, wystąpią tam znane już twarze przez fanów splasha!

Ahzumjot

Po wspólnej trasie z Chima Ede w tym roku i wydaniu albumu Luft & Liebe stało się jasne: Ahzumjot powrócił do tworzenia muzyki, w której sprawdza się najlepiej. Jeżeli pojawiłeś się na jego trasie koncertowej „Lowkey”, to już o tym wiesz: Ahzumjot powrócił.  Nieważne, czy rap, produkcja, mix czy master – mistrz robi to wszystko samodzielnie  - i tym sposobem udało mu się w ciągu roku wydać cztery wydawnictwa i wyruszyć w dwie trasy koncertowe. Wystąpi na #splash20 reprezentując Airforce Luna.

Crack Ignaz

Crack Ignaz jest lepszy, ładniejszy, bardziej cool i mądrzejszy niż twój ulubiony raper. Emituje swahiem i sprzedaje oldskulowo swoje mixtejpy z bagażnika #realrap, kiedy nie jest królem Alp. Na początku 2016 wspólnie z Lgoonym wydał jeden z lepszych mixtejpów tamtego roku „Aurora”, który nadal nie zniknął z playlist fanów niemieckiego rapu. W listopadzie powrócił solowo wydawnictwem „Marmeladé“ i nie pozostawił żadnych złudzeń. Pretty boy z Salzburga nie da o sobie zapomnieć tak szybko. Nie bez powodu pojawił się w zeszłym roku na splashu!, Spektrum i na każdej scenie, na której mogą wystąpić niemieckojęzyczni raperzy. Nie możemy doczekać się powrotu na scenę 20. edycji splasha!.

Dodatkowo wystąpią:
•    DJ Heroin b2b Hnrk
•    St. Georg Soundsystem
•    Ticklish

KitschKrieg

Sobota również ma swój urok. W ubiegłym roku nie było prawie o nikim tak głośno jak o rodzinie KitschKrieg. Adriano »Trettmann« Celentano i księżniczka Hambura Haiyiti stali się sławni przede wszystkim dzięki licznym epkom. W takim składzie wraz z Joey Bargeldem wyruszyli na wyprzedaną trasę »Ich komm aus dem Club nicht raus«. Stworzyli jedyną w swoim rodzaju estetykę i udało im się zebrać wokół siebie taki kreatywny obóz, że podczas gorąca rozpalą wszystkich do czerwoności.

Trettmann

Trettmann jest w grze już od ponad dziesięciu lat. Ale to dopiero 2016 rok był jego rokiem. Nowe brzmienie. Propsy od kolegów po fachu. Wspólne kawałki z Megaloh, Kalim, Samy Deluxe i Haiyiti, dodatkowo gościnny udział na albumie numer jeden “Palmen aus Plastik” od Bonez MC i Raf Camora. Na wspólnej trasie wraz z die Beginner i support na wyprzedanej trasie koncertowej “Palmen aus Plastik”. Nareszcie nadszedł czas trubadura z Lipska!

Hayiti

Ta pochodząca z Hamburgu raperka stała się prawdziwym ewenementem trapu. Jej mixtape „Citytarif” sprawił, że trafiła z mrocznych zakątków St. Pauli prosto do ekstraligi rapgry i pojawiła się nawet w jednym z artykułów magazynu ZEIT. Wspólne featuringi z YSL Know Plug i Haftbefehlem udowadniają, że nie da się jej zaszufladkować. Sama opisuje swoją muzykę jako G-Punk albo Emo-Trap. Obrazuje świat pomiędzy low budgetem, fumatorem i strefą dla miliarderów. Wszystko to, zobaczymy w ramach rodziny KitschKrieg na tegorocznym placu zabaw 20. edycji splasha!.

Joey Bargeld

Kiedy to piszemy, właśnie ukazała się nowa EPka Joey Bargelda. Dobry znak, aby »Zuecho« sam pokazał, co potrafi: https://soundcloud.com/noisey-de/sets/joey-bargeld-zuecho-ep-1
 
Lazy Lizzard Gang

Jaszczurki leżą leniwie w słońcu, jedzą owoce i rapują.  Og Kush Salamanda, 1 Schuppenkriechtier, Ol’ Dirty Waran, Crocodile Ganja, Killa Komodo, Turnup Turtle, das Russenkriechtier, Yung Blindschleiche, Hennesy Echso, Fresh Gecko, Clumsy Chamäleon, Mar Iguana, Slipperius Snake, John LemonHaze Natter i Flomar Six Echs oprócz zamiłowania do gier słownych mają szczególny stosunek do gadów i zioła. A że jaszczurki są płochliwe i żyją samotnie w dżungli, nie wiemy o nich wiele więcej. Na 20. edycję splasha! musimy koniecznie zakupić tropikalne rośliny o wartości kilkunastu tysięcy euro, tylko po to, aby zapewnić im wystarczającą ilość cienia.

J Hus

Scena brytyjska ma do zaoferowania wiele więcej niż tylko grime. J Hus z londyńskiej dzielnicy Stratford osiągnął w 2015 roku sukces kawałkiem „Dem Boy Paigon“, który pomimo braku teledysku zebrał ponad milion klików na youtubie. W tym roku powrócił i dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru zniknąć. Kiedy pojawił się gościnnie na albumie Stormzy`ego „Gang, Signs and Prayer“, powrócił kawałkiem „Did you see” do wydawnictw solowych. Ale nadal ciężko jest go zaszufladkować – muzycznie krąży gdzieś pomiędzy dancehallem, hiphopem i garage, sprawiając, że Londyn i 20. splash! stają się coraz bardziej dancehallowe.

Asadjohn

Lista współpracowników młodego Asada jest bardzo długa. Nie ma chyba ani jednego rapera generacji Soundcloud, który nie mógłby się pochwalić beatem tego producenta z Berlina. Wspólnie z Haiyiti wydał City Tarif, z Juicy Gayem HWG. Wraz z rodziną KitschKrieg wyruszył w niemiecką trasę koncertową. Jego impreza cykliczna „One Night in Paname” to absolutny mus dla koneserów afro trapu i francuskiego rapu. W 2017 po raz kolejny wyruszy w trasę „Lichtgang” wraz z Lgoonym. Asadjohn to pracoholik, który wystąpi podczas 20. edycji splasha! wspólnie z rodziną KitschKrieg.

Through my Speakers

Through my Speakers to berliński kolektyw, których łączy wspólna miłość do muzyki. Od 2012 roku tworzą muzyczne eventy na których nie zabraknie rytmów drum and bassu, trapu, house`u czy grime`u. Oprócz do tej pory potwierdzonych AJ Tracey, 67 czy Mist, dołączy specjalnie wyselekcjonowany przez Through my Speakers rooster DJów oraz:

Novelist

Już w wieku 20 lat oczekiwania całego gatunku spoczywały na jego barkach. Założyciel grupy „The Squad” był już w 2014 roku nominowany do nagrody Mobo Awards w kategorii najlepszy artysta grime`owy i nosi tytuł  »Posterchild for the first Generation of real grime kids«. Obok jego niesamowitych umiejętności na żywo i po odejściu z »XL Recordings« stał się niedawno własnym szefem w labelu »MMMYEH Records«. Jego kolegami są Skepta jak i Chase&Status, co z całą pewnością sprawi masę radości każdemu fanowi grajmu podczas 20. edycji splasha!.

Dodatkowo dla teamu Through my Speakers zagrają:
•    Chix
•    LeFeu
•    MKwabena
•    NGHT DRPS
•    Qumasiquamé
•    Radar Bird
•    Sarah Farina
•    Schockglatze
•    She’s Drunk
•    Soulmind
•    Suki Quasimodo
•    Uta
•    Walter Vinyl
•    Yo van Lenz

Dodatkowo mamy zaszczyt potwierdzić następujących wykonawców:

Smino

„Anita (’nita!)/I need her (I need her!)“ – jeżeli do tej pory nie wpadł Ci w ucho ten hook z kawałka „Anita”, musisz to nadrobić czym prędzej. Smino pochodzi z St. Louis i jest częścią muzycznego kolektywu Zero Fatigue, do którego należą między innymi Monte Booker i Jean Deaux. W 2016 pojawił się na albumie „Telefone“ od Noname oraz na „Bucket List Project“ od Saba oraz wydał przed paroma tygodniami swój debiutancki album „blkswn“. Gościnnymi występami Bari, Noname i produkcjami od THEMpeople i Sango podbił nasze serca i przygotował nas już w lutym na lato. Bo ten niesamowity kawałek „Anita” stanie się w najbliższych miesiącach prawdziwym hitem, obiecujemy! Dlatego nauczcie się tekstu na pamięć, abyście byli pewni tekstowo podczas 20. edycji splasha!

Gabriel Garzon-Montano

Czasami potrzeba małej pomocy, aby trafić do ekstraligi. Chociaż Gabriel Garzòn-Montano już przy okazji premiery debiutanckiej EPki dostawał propsy od samego Lenny`ego Kravitza, to najwięcej przyczynił się Drake do uświadomienia wszystkich soundcloudowych diggerów, że Gabriel Garzòn-Montano to niesamowity talent. Drizzy skorzystał w filmie krótkometrażowym „Jungle” z kawałka Gabriela „6 8“. Niezależnie od Drake`a wydał w styczniu swój debiutancki album „Jardín“ poprzez Stones Throw, na którym połączył funk ze współczesnym R&B i soulowym popem. – i taką mieszankę zaprezentuję podczas 20. edycji splasha!.

Ray BLK

My już dawno zdajemy sobie sprawę, że Wielka Brytania to zdecydowanie coś więcej niż tylko grime. Najlepszym przykładem na to jest Ray BLK. Nigeryjsko-brytyjska artystka balansuje dzięki swoim surowym, soulowym wokalom pomiędzy luźnym R&B i kanciastymi, brudnymi vibe`ami Londynu. Najpóźniej od gościnnego występu Stormzy`ego w kawałku „My Hood” nie jest już nieznaną postacią na brytyjskiej scenie. Jej muzyka zainspirowana jest przede wszystkim amerykańskim R&B lat 90tych. Jej najnowsza EPka „Durt” to muzyczny sen, z którego nigdy nie chcemy się już obudzić. I nie musimy się tak z tym spieszyć, ponieważ Brytyjka pojawi się na 20. splashu! i zaleje swoimi vibe`ami całe Ferropolis.

Dexter

Każdy potrzebuje Dextera w swoim życiu – nieważne, czy jako rapera, producenta czy lekarza (ostatnie tylko przypuszczamy). Ten mieszkaniec Stuttgartu z wyboru to nie tylko niesamowity talent, do tego wydaje się być zawsze w dobrym humorze. Wiemy o tym przynajmniej od kawałka „Dies Das“, bezkonkurencyjnemu letniemu hitowi 2014 roku z Audio88 i Yassinem. Albo od kolabki z Fatonim „Yo, Picasso”, na której udziela się przede wszystkim instrumentalnie, jednak nie zabrakło tam również paru jego zwrotek. Podczas 20. edycji splasha! Dexter wystąpi po raz pierwszy jako rapowy artysta - debiut, którego nie możecie przegapić.

3Plusss

3Plusss ma kompleks Boga „Gottkomplex“. Albo: 3Plusss wydał późną jesienią 2016 roku nowy album, który nosi właśnie taki tytuł. W jeszcze gorszym humorze niż zazwyczaj, udało się temu mieszkańcowi Essen odnaleźć swoje własne brzmienie. Kiedy wspaniale współgrał na EPce „Auf der Stelle“ z teamem producenckim We Do Drums (znani jako Bennett On i Peet), ta kombinacja na „Gottkomplex“ brzmi jeszcze lepiej. To, że jego brzmienie i nastawienie nie jest dziełem przypadku, weteran turnieju VBT udowodni na scenie na żywo. Swój zły humor zamienia w prawdziwą dawkę energii na żywo – całe szczęście zademonstruje to również w Ferropolis.

BRKN

BRKN pochodzi z berlińskiej dzielnicy Kreuzberg i tworzy dobre, niemieckie R&B z dużą dawką humoru – w końcu jest wygadany jak każdy berlińczyk. Zeszłego lata wydał wspaniały album „Kauft meine Liebe“, w międzyczasie moderuje swoje własne muzyczne show i jest dzięki temu jeszcze lepiej wyszkolony, jak zawładnąć publiką w Ferropolis.

CR7Z

Nie jest łatwo być słuchaczem CR7Za: od kiedy pojawił się para lat temu na scenie, wymaga wiele zaangażowania od swoich fanów dzięki swoim skomplikowanym, głębokim i osobistym tekstom – i dokładnie za to go kochają. Ciekawe jest to, że jego publiką nie są tylko słuchacze klasycznego hiphopu. Podczas 20. edycji splasha! zaprezentuje ten raper z Rosenheim kawałki z albumu z 2015 roku „7 Weltmeere“ i EPki „Seraph7m“ wydanej w 2016 roku i udowodni, że głębokich tekstów nie może zabraknąć również na dużych festiwalowych scenach.

Cashmo

Cashmo posiada niezbyt bajeczną, za to jak najbardziej stereotypową biografię rapera: dom dziecka, przestępczość, ulica i więzienie. W końcu odnalazł ratunek w muzyce. W międzyczasie wydał 5 albumów i niezliczoną ilość darmowych tracków. Jako członek 3nity tworzył beaty dla Bushido, Farda i Kay One`a. W marcu ten raper pochodzący z Aachen wydał swój piąty album „1994”. Gangsta rap i ciężkie beaty, które zaprezentuje na 20. edycji splasha!. Zasłużenie, gdyż jego autentyczność sprawi, że opowie szczere opowieści ze swojej przeszłości.

KDM Shey

Ten niemiecki Irańczyk wychował się w Bawarii, ale już jako nastolatek wyemigrował do New Jersey – również z powodu, że policja miała na niego oko. Kiedy nie był w klinczu z prawem (po jednej i po drugiej stronie!), rozwijał swoją miłość do horrorkore rapu i drillu. Współpracował z legendą podziemia MC Basstardem, a swój drugi album „Dadash mit Verlängerung“ wydał poprzez współpracę z pionierami Horrorkore`u Distributionz. Przez swoje absurdalne flow stał się jednym z najbardziej unikalnych niemieckich rapowych artystów roku.

Dodatkowo zagrają:
•    Garma Kang
•    Kex Kuhl
•    Schote
•    SOS Crew
•    Kelvyn Colt
•    BLVTH
•    MXM + Pavel
•    AVAVAV
•    Hell Yes

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 07.04.2017):
102 Boyz | 3Plusss | 67 | Ahzumjot | AJ Tracey | Aminé | Asadjohn | Audio88 & Yassin | AVAVAV | Bartek | Bausa | BLVTH | Bonez MC & Raf Camora | BRKN | Cashmo | CE$ | Chima Ede | Chix | CR7Z | Crack Ignaz | Curly | DCVDNS | Desiigner | Dexter | DJ Heroin b2b Hnrk | Estikay | FknSkz & Chari Crack (Berg Money Gang) | G-Eazy | Gabriel Garzon-Montano | GangTheLabel | Garma Kang | Genetikk | Gold Roger | Gucci Mane | Hayiti | Hamza | Hell Yes | J Hus | Jez Dior | Joey Bargeld | K.I.Z. | Kalim | Kano | KDM Shey | Kelvyn Colt | Kex Kuhl | King Eazy | KMN Gang (Azet, Zuna, Miami Yacine, DJ BurrLean) | Kollegah | Kool Savas | Lazy Lizzard Gang | LeFeu | LGoony | Lil Dicky | Lil Yachty | Locosquad (Luciano & Nikky Santoro) | Loyle Carner | Mac Miller | Machine Gun Kelly | Marteria | Mädness & Döll | Megaloh & special guests | Mist | MKwabena | MXM + Pavel | NGHT DRPS | Noname | Novelist | Plusmacher | Popcaan | Post Malone | Pusha T | Qumasiquamé | Radar Bird | Rae Sremmurd | Ray BLK | Rin | Sarah Farina | Schockglatze | Schote | Shacke One | She’s Drunk | sido | Smino | SOS Crew | Soulmind | St. Georg Soundsystem | $uicideboy$ | Suki Quasimodo | SXTN | Takt32 | Ticklish | Token | Travis Scott | Trettmann | Troyboi | Tyler, The Creator | Ufo361 | Umse | Uta | Walter Vinyl | Witten Untouchable | Woodie Smalls | Yo van Lenz

20. splash! Festival 2017 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie http://www.tixforgigs.com oraz na http://www.stubhub.de

Bilet na splash! Preparty (6. lipca 2017, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 14,90 EUR (ok. 59,60 PLN)
Karnet Early Bird na 20. splash! Festival (7-9. lipca 2017, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 119 EUR (ok. 476 PLN) - WYPRZEDANE!
Karnet na 20. splash! Festival (7-9. lipca 2017, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 129,00 EUR (ok. 516 PLN) - WYPRZEDANE!
Karnet VIP na 20. splash! Festival (6-9. lipca 2017, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 229,90 EUR (ok. 919,60 PLN) - WYPRZEDANE
Bilet Camping Plus (7-9. lipca 2017, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN) - WYPRZEDANE!

Bilet niedzielny (9. lipca 2017, w cenie opłaty bookingowe, bez możliwości campingu!) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN)
Bilet parkingowy (w cenie opłaty bookingowe) - 10,00 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd

Camping plus zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice

Do zobaczenia w Ferropolis!

20. splash! Festival
6-9. lipca 2017
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: http://www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1737626876498890/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash20a

Joanna
Sprzedam bilet na Splash Festival 2018, mail ala159@o2.pl

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>