Kero One feat. Suhn "What Am I Supposed to Do?" (Ot Tak #208)

Przeglądając "swoje ulubione filmy z YouTube" natknąłem się na lajka, który dałem cztery lata temu i dzięki temu odświeżyłem sobie ten genialny album rapera z San Francisco. "Color Theory" to wydany w 2012 roku album Kero One - Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Skąd wziął się Kero One?

W 2003 wydał swój pierwszy singiel "Check The Blueprints" na wosku - w nakładzie tylko 50 sztuk. Włożył w to mnóstwo swoich pieniędzy, płyta rozeszła się po całym świecie. Jeden egzemplarz trafił do pewnego sklepu w Tokyo, tam jeden z DJ kupił płytę i zagrał "Check the Blueprints" w miejscowym klubie, po koncercie dostając wiele zapytań o kawałek. Singiel wkrótce stał się bestsellerem w Japoni. Kero One został zaproszony nawet na trasę po japońskich miastach. Ze zwykłego web designera stał się rozpoznawalnym raperem.

Album "Color Theory" nie powstałby, gdyby nie zbiórka zorganizowana przez Kero na Kickstarterze, gdzie zebrał 10 tysięcy zielonych na mastering płyty. Dzięki temu singiel trafił do szerszej publiczności i do dzisiaj jest uznawany za jakiego najlepszy materiał. A jak bardzo dobrze jest znany? Niech zaproszenie przez samego Steve Wondera będzie tu wystarczającym wyróżnieniem. Kero wykonał utwór razem z Bruno Marsem na siedemnastym "House Full of Toys Benefit" w grudniu 2012 roku w Nokia Theatre (obecnie Microsoft Theatre) w Los Angeles. Raper jest doskonałym przykładem na to, że jeżeli tylko bardzo się chce, to można osiągnąć sukces na miarę prawdziwej gwiazdy.

Panie i Panowie, przed wami - Kero One.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>