Smolasty czwartym Młodym Wilkiem Popkillera 5 (2016/17)!

Smolasty ('95) - Warszawski multitalent, błyskotliwy wokalista i producent, dzięki któremu odwiecznie powiązane i przenikające się z rapem r&b ma szansę wreszcie wypłynąć w Polsce na szerokie wody. Najpierw było mocne uderzenie epką „LOT022” - wtedy to objawił się po raz pierwszy jako autor fantastycznego tła muzycznego do naturalistycznych, unikalnych opowieści Kaza Bałagane, w niespotykany wcześniej na naszej scenie sposób przemycając najświeższe brzmienia z regionu kalifornijskiego Bay Area, osadzone w klimacie niczym wyjętym z płyt The Jacka czy Philthy Richa.

Chwilę później luźno wypuszczone single „W Planach” i „Slow Mo”, po których jedyne co się nasuwało to: „aha, czyli jednak można robić mainstreamowe r&b po polsku!” No okej, był Mrozu, są chłopaki z Afromental, pojawił się też Cywinsky czy Pablo Novacci, ale chyba dopiero on w tak klasowy sposób i z taką siłą rażenia przemycił w naszym kraju nowoczesne trendy nawiązujące do klimatów Drake’a, The Weeknd czy Chrisa Browna, tak wyraźnie podkreślając przy tym swoje hip-hopowe powiązania.

Sam wskazuje, że mocno inspiruje się Kid Inkiem czy Ty Dolla $ignem, nie ulega jednak wątpliwości, że zdążył stworzyć już swój unikalny styl zarówno pod względem swojego śpiewu (w tym odważnych tekstów), jak i klimatycznych kompozycji. Potrafi wyprodukować zarówno mainstreamowego r'n'bassowego hiciora do parkietowych potupajek, jak i zmysłową pościelówkę.

Wypuszczony całkowicie niezależnie mixtape „Mr Hennessy”, o którym sam autor mówi, że to dopiero rozgrzewka, wszystko to potwierdził - oto mamy właśnie do czynienia ze wschodzącą gwiazdą r&b w Polsce. W międzyczasie był też świetny singiel z MXF, liczne kooperacje z ekipą GMLL, Kazem i Belmondo czy udział w numerze obok VNM'a i Sitka z producenckiej płyty Deemza. Ostatnio zaś singlem „Jestem byłem będę” rozbudził apetyt na legalny debiut, który już wkrótce ukaże się w Warner Music. Mamy jednak wrażenie, że wciąż jego popularność nie jest zadowalająca, a samo r&b przez zbyt wielu polskich rapowych słuchaczy spychane jest na margines - podczas gdy to przecież coś w pełni pokrewnego. Panie i panowie, oto nasza odpowiedź na Ty Dolla $igna i Augusta Alsinę, czyli wokalistów r&b w rapowych szeregach XXL Freshmen, prawdziwa bomba tej edycji, autor bitu na wspólny młodowilczy numer i jedna z najświeższych postaci na polskiej scenie muzycznej – Smolasty!

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: The Distance Vision

Grafika: Studio Graficzne AJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA FB ORAZ CODZIENNIE ZAGLĄDAJ NA POPKILLERA, BY ŚLEDZIĆ WSZYSTKIE RUCHY WOKÓŁ MŁODYCH WILKÓW. EKSKLUZYWNE MATERIAŁY I PODPOWIEDZI DO ZNALEZIENIA SĄ NATOMIAST NA NASZYM INSTAGRAMIE.

Młode Wilki Smolasty 2

Smolasty - W Planach (feat. Kaz Bałagane) [New R&B 2015]

Smolasty - Slow Mo (feat. Białas) (prod. Smolasty) [New R&B 2015]

Smolasty - Wszystko Czego Chcesz (prod. Smolasty)

Deemz ft. VNM, Sitek, Smolasty - Showgirls

Królewicz
Reto emo młody wilk
polski rap gówno
no dobra, smolasty na propsie bo nie jest raperem i robi fajne r'n'b o dziwkach i ćpaniu itp. czyli normalna muzyka dla normalnych ludzi. jednak nie będzie tylko chujowych raperków w tej edycji, jestem zaskoczony.
fan zioła og
Ma cięki głosik, to hip hopolo, a nie RnB ja kocham RnB ale jak ktoś się wzoruje na damskim bokserze krisie brałnie to wszystko na temat. Do gazu lamusa, to nie jest R&B tylko jakieś pedalskie nieudolne naśladowanie Browna nic dziwnego ze tyle o nim mówił ale trudno, straciłem tylko czas na jego marny album. W KAŻDYM KAWAŁKU "suko" i coś o cpaniu. Nie szanuje kobiet i nawija i nich jak o przedmiotach niech leci ze sceny nara
polski rap gówno
wyjmij chuja z uszu, pedale. typ nazywa rzeczy po imieniu i ładne piosenki śpiewa. powiedz mi co jest złego w braku szacunku do kobiet? kto normalny jakąś suke by szanował? XD można takiej tylko do ryja zapodać i nic wiecej, bo wiadomo że suki sa głupsze od mężczyzn i ich zdanie się nie liczy. a chris brown na propsie bo ma talent i popularność a nie łaki jak w polszy, raperki za dyche bez flow albo kopia nieudolna ze stanów.
polski rap gówno
Wydało się jesteś ciapaty kozojebca wszystko w temacie. a i radzę wyjąć chuja z dupy bo ból dupska razi z daleka
Pato na koszulkach
Tylko PlanBe props, reszta do gazu
zekij
Czy to jest jeszcze hip-hop?
irehg
nie, to juz r&b
gjhhf
Łak łaka łakiem pogania
Iloveporn
A gdzie Deys sie pytam ?
.....................
Będzie
ODB RIP
Przecież on nie ma nic wspólnego z rapem, marne naśladownictwo stanów. Poza tym co drugi tutaj zgrywa gracza, a gdyby nie prostytucja to taki kaz bałagane nie miałby żadnej kobiety. Zostają im tylko lachociągi z dyskotek, dlatego w ten sposób mówi o kobietach,
-ME_
gówno, autotune i brzmienie jak cipa. po za tym wątpie szczerze w jego autentyczność z takim wyglądem i style.
-ME_
gówno, autotune i brzmienie jak cipa. po za tym wątpie szczerze w jego autentyczność z takim wyglądem i style.
Fanatyk
Totalne nieporozumienie. Jak można do tej akcji dawać koleś co w ogóle nie rapuje? :/

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>