PlanBe drugim Młodym Wilkiem Popkillera 5 (2016/17)!

PlanBe ('96) - młody nieoszlifowany diament do korony QueQuality, urodzony w Tomaszowie Lubelskim a dziś działający na scenie krakowskiej. Nie może być przypadkiem, gdy nastoletni MC nagrywa pełen album z jednym z najbardziej rozchwytywanych i uniwersalnych producentów w Polsce. I nie jest. Nagrana z Lankiem "Fantasmagoria" ukazała ogromny potencjał młodego MC, z jednej strony serwując porcję bangerów pełnych chwytliwych melodii, spiętrzonych rymów i elastycznej nawijki, a z drugiej - odsłaniając nam normalnego gościa, który bez przyjmowania niepotrzebnej pozy opowiada o swojej codzienności.

Wachlarz inspiracji PlanaBe jest szeroki, ale w głównej mierze skupia się na brzmieniu Nowego Toronto, które przy swoich nietypowych podziałach rytmicznych zarazem wymusza kombinowanie z flow, jak daje spore pole do popisu do płynnego przechodzenia między rapem z pazurem a slowjamowym podśpiewywaniem. Wszystko to słychać u Plana, który z jednej strony potrafi zbudować leniwy, nastrojowy klimat, a z drugiej nagiąć tempo bitu i zaserwować kanonadę wielokrotnych. A wszystko w wieku 20 lat. Słysząc numery, które przygotowuje na nadchodzący drugi album z Lankiem (czy petardę, którą przyszykował na album Młodych Wilków) jesteśmy pewni, że w tym roku musi być o nim głośno.

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: The Distance Vision

Grafika: Studio Graficzne AJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA FB ORAZ CODZIENNIE ZAGLĄDAJ NA POPKILLERA, BY ŚLEDZIĆ WSZYSTKIE RUCHY WOKÓŁ MŁODYCH WILKÓW. EKSKLUZYWNE MATERIAŁY I PODPOWIEDZI DO ZNALEZIENIA SĄ NATOMIAST NA NASZYM INSTAGRAMIE.

PlanBe drugim Młodym Wilkiem Popkillera 5 (2016/17)!

PlanBe x Lanek - Za winklem

PlanBe x Lanek - Gomorra

PlanBe - Telefony (prod. Ipnosis)

PlanBe x Lanek - Ten Sam (STREET VIDEO)

zioom
moim zdaniem jak na razie same siuśki w tej edycji
polski rap gówno
racja
Simsema OG
POPIERAM. Only newschool jak w poprzednim prawie zapowiada się fala sezonowych raperów podspiewajacych w refrenach którzy rapuja rok i za rok skończą a każdy o nich zapomni oprócz kilku dzieciaków
NiktZnany
Naucz się ze rap dziś to =newschool a jak chcesz płakać dalej to wypierdalaj leszcz
zioom
stary, naucz się że jeżeli chodzi o pojęcia newschool czy oldskool nie zawsze ma się na myśli czasy w których powstał kawałek/płyta tylko o całą stylistykę z tym związaną. Masz np. Otsochodzi z poprzedniej edycji, który mimo że jest małolatem, kojarzony jest z oldschoolową konwencją (nie z newschoolem, mimo że nagrywa "dziś").
kropka
SZCZERZE LICZĘ NA ADIEGO NOWAKA
KŁEBONAFAJDI
Adi Nowak to najgorszy raper w naszym kraju. Ciężko go nawet raperem nazwać tbh...
weri
Propsuje Bartek :)
Gogogosia
Wiesz jak się nazywa PlanBe ? Chodzi mi o nazwisko :D
Kinga Pardela
Bartosz Krupa <3
Perły na dnie
Jeśli chodzi o PlanBe to siadł mi tylko jego numer z Białasem, ale to poprzez bit Lanka w gruncie rzeczy. Póki co chujowo rozpoczęła się ta edycja, zobaczymy co dalej...Nikt nowy nie przychodzi mi do głowy, innymi słowy dajcie znać jak będzie ktoś unikatowy!
Armino
Prawa od góry 1000% Teabe
Armino#
Czwarty na górze *
Kinga
Bartosz Krupa jak by ktoś pytał <3
Anonim
Kurde wy to sobie te slowa klucze z tekstu to na poczekaniu wymyslacie chyba. chyba, ze caly ten rap to tak poziomowo nowo-gimbaza ;D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>