Grammatik "EPka to początek, który związał całe nasze życie z muzyką" - videowywiad cz.1

Mimo wieloletniej ciszy zespół Grammatik darzony jest niesłabnącym sentymentem wśród polskich słuchaczy. Eldo, Jotuze, Ash i Noon wychowali całe hip-hopowe pokolenie, a "Światła Miasta" do dziś są ścisłym rapowym kanonem. Dawno nieaktywną formację (w składzie Eldo, Juzek i Noon) udało nam się złapać w Asfalt Shopie, który przyczynił się do winylowego wydania ich debiutanckiego "EP+", jak i wznowienia "Świateł". Czy mogliśmy przyszykować dla Was lepszy mikołajkowy prezent?

W pierwszej części videowywiadu porozmawialiśmy o znaczeniu "EP" w dorobku grupy, o tym, jak pierwotnie miały nazywać się "Światła Miasta", jakie znaczenie miał Internet w początkach polskiego hip-hopu, jaka historia stała za bitem do "Szansy" Fenomenu, który bit przeznaczony na "Muzykę Klasyczną" dostał finalnie Eis, jak tercet ocenia powrót Eisa w numerze PRO8L3Mu a także czy ponowne spotkanie przy wydaniu reedycji zaowocować może również powrotem samego Grammatika.

Druga połowa wywiadu już w czwartek!

Rozmawiał: Mateusz Natali
Zdjęcia/Montaż: The Distance Vision

 

Grammatik - wywiad 2016 cz.1, o: "Światła Miasta", "EP+", Eis, Pezet (Popkiller.pl)

reklama
dżez
toprap.pl grammatik jeden z klazycznyck składów, ELO!
ck
Gramatyka i ortografia 4 ;] miałem tą książke :D
purysta
TĘ książkę
b
chuja wiesz obie formy są poprawne
PRAWDZIWY
...........................
o ja cie...
Dobrze pamiętam, miałem wtedy ze 20 lat, gdy kumpel przyszedł do mnie do domu i przyniósł "EP+", mówiąc - stary, sprawdź jaki wypas! Włożyłem kasetę do wieży i po dwóch kawałkach wyłączyłem i mówię - ubieraj się, idziemy do muzycznego, muszę mieć koniecznie swój egzemplarz tej kasety bo inaczej nie oddam ci twojego. Pobiegliśmy, kupiłem, wróciliśmy do mnie i kolejne kilka godzin katowaliśmy cały album w kółko. On poszedł do domu a ja nadal słuchałem jak zaczarowany. Usnąłem z walkmanem na uszach. Taka sytuacja powtarzała się jeszcze wiele tygodni. Pamiętam te dreszcze podczas słuchania, niezapomniane czasy. Później wyszły "Światła miasta" i to było coś jeszcze bardziej magicznego, tego słuchali już wszyscy, nie tylko zajawkowicze. Totalna bomba! Tak było.
ppipong
Czekamy na 2 część
CQ
Dużo zdrówka panowie i dziękuję za te kasety i płytki, które do dziś się kręcą czy to w aucie czy w domu. Pozdrawiam
ja
no i gdzie ta druga czesc?
dobryczlowiek
Kochani, nie macie więcej mikrofonów, wystarczył by jeden więcej, a jakość video i nagrania zmieniało by się diametralnie?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>