Cali Trippin - podsumowanie, wyniki, odpowiedzi

dodano: 2016-11-02 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Przez ponad 2 miesiące krążyliście z nami po Kalifornii w ramach cyklu Cali Trippin, podsumowującego naszą wakacyjną wyprawę w tamtejsze rejony. Przy okazji śledziliście zawiłe i wymagające wiedzy pytania i w zaskakująco dużej ilości trzymaliście tempo aż do końca konkursu - propsy! Teraz pora na ujawnienie wyników a także poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, byście mogli potwierdzić swoją wiedzę lub uzupełnić braki...

Jeśli chodzi o wyniki to... najszybszy okazał się Bartek Klimek, któremu gratulujemy! Okazało się, że naprawdę sporo z Was dobrze przebrnęło przez całą przeprawę i decydowały tak naprawdę minuty - do Bartka trafia więc nasza obszerna paka! Z uwagi na mocne zaangażowanie i wymagania głowiłem się też, czy jestem w stanie wykombinować jakąś specjalną nagrodę pocieszenia dla choćby drugiego z uczestników... i z pomocą przyszło tu jeszcze raz Blood Money, dostarczając oryginalną koszulkę promującą najnowszy album The Game'a "1992"! Tutaj - z uwagi na długi czas trwania konkursu i jego wysokie wymagania oraz minimalne różnice czasowe  - zwycięzcę nagrody pocieszenia wyłoniliśmy w drodze losowania. T-shirt 1992 trafi więc do Mikołaja Kmiecika. Szczere gratulacje jednak dla wszystkich, zastanawiałem się czy ktoś da radę z kompletem pytań a okazało się że dał i to niejeden :)

Poniżej odpowiedzi na wszystkie konkursowe pytania:

Cali Trippin #1: Popkiller w wyśnionej Kalifornii

Jeśli powyżej padło A Tribe Called Quest to - jak nazywa się utwór tego składu, którego tytuł zawiera w sobie nazwę jednego z miast w hrabstwie Los Angeles i opowiada o wyprawie z przygodami, która zaprowadziła tam Tribe'ów?

Mowa o niczym innym jak portfelu zagubionym w El Segundo! A pamiętacie gdzie swój portfel zostawił jeden z klasycznych polskich undergroundowych składów?

A Tribe Called Quest - I Left My Wallet In El Segundo

Cali Trippin #2 - Światła Vegas, Too $hort i za krótka noc...

Jednym z głównych punktów wizyty w Vegas był koncert Too $horta, pytanie będzie więc dotyczyć właśnie legendarnego MC. W jednym z niedawnych singli, podsumowując swój wieloletni dorobek na pewnym "pozamuzycznym" polu Too $hort nawiązywał do osiągnięć pewnego słynnego sportowca i wspominał, że goni jego wynik. O jakiego sportowca chodzi i jaki jest to wynik?

Chodzi oczywiście o Wilta Chamberlaina i pogłoski o jego seksualnych rekordach. Too $hort nawiązuje do nich w numerze "19,999", mówiąc że spał z 20 000 kobiet i dodając "I'm on you Wilt!"

Too Short - 19,999

Cali Trippin #3 - Amoeba Music czyli w królestwie diggingu

Sklep Amoeba Music pojawił się w ostatnich latach w jednym ze znanych klipów pewnego mainstreamowego MC - o jakim teledysku mowa?

Mowa oczywiście o "The Motto" Drake'a, oddającym hołd Mac Dre i całej scenie Bay Area - w klipie widzimy m.in. E-40'ego czy Mistah F.A.B.'a, refren nawiązuje do Mac Dre, klip otwiera matka zmarłego rapera a dalej pojawia się także Amoeba.

Drake - The Motto (Explicit) ft. Lil Wayne, Tyga

Cali Trippin #4 - Śladami E-40 czyli 40 Oz na Cornerze

Pozostańmy przy temacie Sluricane. Jego podstawowa wersja Hurricane (którą to właśnie piliśmy z G-Eazym) nawiązuje również do klasycznego numeru z udziałem E-40'ego - jaki to numer i jak nazywał się skład, który go nagrał?

"Hurricane" nagrane w 1995 roku przez The Click, czyli skład tworzony przez E-40'ego, B-Legita, D-Shota i Suga T.

The Click - Hurricane - 1995

Cali Trippin #5 - Na rezerwie przez Compton

Wymień po 4 rapowe płyty, które tytułem lub okładką wyraźnie dają do zrozumienia, że dany artysta reprezentuje lub wspiera Cripsów albo Bloodsów.

Crips: m.in. Snoop Dogg "Blue Carpet Treatment", Kurupt "Streetz Is A Mutha", Jayo Felony "Crip Hop", Nationwide Rip Ridaz - "Nationwide Rip Ridaz"

Bloods: m.in. DJ Quik "Safe + Sound", The Game "R.E.D. Album", YG "Still Brazy", Mack 10 "Bang or Ball"

Cali Trippin #6 - Śladami 2Paca...

Na ostatnim znanym zdjęciu, które wykonano 2Pacowi przed śmiercią, miał on na sobie pewien łańcuch. Co przedstawiał i z jakiej okazji Pac go sobie sprawił?

Złoty łańcuch, który 2Pac miał na sobie 7 września w Las Vegas, przedstawiał muskularnego Anioła Śmierci, klęczącego na kolanach, z głową pochyloną w dół, wielkimi skrzydłami oraz aureolą. Był to symbol założonej przez 2Paca firmy o nazwie Euphanasia, w zamierzeniu mającej zajmować się projektami filmowymi, a także pomagać finansować przeróżne inicjatywy społeczne, takie jak chociażby ośrodki dla młodzieży "at-risk", "z gorszych dzielnic".

Cali Trippin #7 - Muzyczne objawienia w Mieście Aniołów

Drogi Shocka G i 2Paca związane były ze sobą przez dłuższy czas. Podajcie 3 numery, przy których duet ze sobą współpracował.

Np: Digital Underground "Same Song", Digital Underground "Wussup With The Luv", 2Pac "So Many Tears", 2Pac "I Get Around"

Cali Trippin #8 - L.A. czyli Ziemia Obiecana

W powyższym filmie z naszego pobytu słyszycie ponad 30 różnych utworów, w większości kalifornijskich. Wymieńcie tytuły dowolnych 10 z nich.

Np:

Rappin' 4 Tay - I Paid My Dues
E-40 - I Wanna Thank You
Andre Nickatina & Mac Dre - My Homeboyz Chevy
2 Pac - To Live & Die in L.A.
DJ Quik - We Still Party
DJ Quik - So Many Wayz
100s - Ten Freaky Hoes
Ya Boy - Let Me In
Warren G - This DJ
Kid Ink - Daydreamer
 
 
 
- Z jaką dwójką popularnych dziś artystów Bobby udał się 5 lat temu na swoją pierwszą trasę?
z YG i Ty Dolla $ignem, trasa nosiła nazwę Young & Hungover Tour

- W jakim numerze na "To Live For" miał znaleźć się Anderson .Paak?
Indigo

Bobby Brackins - Indigo (Audio)

Tagi: 

bklimek
jak można się skontaktować z wami, mailem znowu ?
pozdro
Gratulacje stary! Dobra i koszulka! :)
bklimek
no jasne, również gratuluję ;)
Mateusz Natali

Tak, w odpowiedzi na tamtego maila którego już wysłałeś :)

bklimek
doszedł do was ten mój mail? bo nie dostałem odpowiedzi jeszcze :)
mkmiecik
i jak odbiór nagrody? Panie Mati - jak tam z moją koszulką?
bklimek
czekam w dalszym ciągu ;)
Mikołaj
stary - umawiamy się, że jak do któregoś z nas dojdzie to się tu informujemy - bo ja też czekam, czekam hahaah
o ja cie...
Mateusz zgina palce w takie coś. Łest kołst.
bfree
w chuju mam wyścigi szczurów

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>