19. splash!: Jazz Cartier, Skepta, Lil B, Kehlani, Father, Section Boyz, Wiley i inni w Ferropolis!

Pierwszych 17 nowych wykonawców 19. edycji splasha! ujawniliśmy już wcześniej, pora na drugą rundę. I ta jest do tego jeszcze bardziej obszerna. Szczęśliwi posiadacze biletów staną się jeszcze bardziej szczęśliwi - a na stronie splasha! możecie właśnie przejrzeć kompletny line-up i przekonać się jak niesamowity będzie ten weekend lipca.

Jazz Cartier

"Prince Of The City" uznawany jest przez niektórych jako kanadyjska odpowiedź na Travis $cotta, jednak od wydania debiutanckiego albumu „Marauding in Paradise“ i następcy „Hotel Paranoia“ Jacuzzi Le Fleur udowodnił, że on i jego producent Lantz mają swoją własną wizję artystyczną. Internetowe hity takie jak  „New Religion“, „Red Alert“ czy „Never To Faded“ wyróżniają się poprzez mroczne i piękne post-trapowe brzmienie. Romantyczny, dziwaczny , hipnotyczny sound - muzyczny sequel Twin Peaks.

Skepta

Skepta to synonim szaleństwa. Fani brytyjskiego grime`u wiedzą o tym doskonale od lat, ale dopiero od niedawna dowiedział się o tym cały świat - ten weteran z Londynu zawdzięcza swoją popularność w Stanach Drake`owi. W Ferropolis zdajemy sobie z tego sprawę, najpózniej od ubiegłego roku, kiedy wczesnym popołudniem rozkręcił wielki moshpit. I od tej pory wiemy jak tłumaczyc "szaleństwo" na język angielski: Shutdown.

Lil B

Jego wysokość, Jego eminencja, ikona - BasedGod to nie człowiek, to movement. Pewnego razu nazwany przez The Game`a najgorszym raperem. Lil B to mieszanka kiczu, romantyzmu i pokoju na świecie - czasem na bardzo czerstwych beatach, czasem na groźnym synthie patosie infiltrując przy tym rapowy światek aż po szpik kostny. Proste freestyle, zabawna internetowa ignorancja i pełno miłości. Lil B to nie raper, tylko spełnienie wszelkich marzeń. Thank you BasedGod!

Eskimo Dance (Wiley feat. Frisco, Skepta, Elf Kid, AJ Tracey, Newham Generals, Riko Dan & DJ Maximum)

Kiedy ojciec chrzestny grime`u Wiley rusza z nową cykliczną imprezą, nie może zabraknąc przedstawicieli kompletnej subkultury. W ramach Eskimo Dance Wiley pojawił się już z każdą gwiazdą grime`u na scenie. Specjalnie dla splasha! event Wiley`a po raz pierwszy opuści wyspy i pojawi się wraz z Frisco, Skeptą, Elf Kidem, AJ Tracey, Newham Generals, Riko Danem i DJ Maximum w Ferropolis. It`s shutdown.

Rejjie Snow

Rejjie Snow to wielki fan MF Dooma, pochodzi z Irlandii i powoli przygotowuje się do wydania albumu po bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej epce z 2013 roku "Rejovich". - wskazuje na to seria nowych tracków na soundcloudzie. Jesteśmy pewni, że niejeden z nich usłyszymy na żywo w Ferropolis.

Denzel Curry

Najpóźniej od wydanie hardcorowego rapu "Imperial" z 2016 roku Denzel Curry wyszedł z cienia mentora SpaceGhostPurrpa, tworząc mroczne teksty, przytłaczającą mizantropię i blady jak księżyc horrorcore trap szkoły Three 6 Mafii. Szok-Swag, gniewny i mizantropiczny. Gook jest heroiczny, gotowy do ataku i budzi grozę - wspaniały wykonawca na żywo. Gęsia skórka gwarantowana!

Father
 
Żadne inne miasto w ostatnich latach nie spłodziło tylu wyjątkowych miejskich artystów jak Atlanta. Niektórzy trafili już do światowego mainstreamu, inni natomiast to konie pociągowe również wspaniałego podziemia miasta Mississipi. Father to jeden z nich. Dzięki kawałkom jak "Look At Wrist" czy "Fake AF" stworzył niesamowite hity, a na Awful zebrał samą śmietankę podziemych fenomenów hiphopowej sceny.

Section Boyz

Pochodzą z peryferii obecnego ośrodka grim`eu - z londyńskiego Croydon. Section Boyz to kolejne potencjalne gwiazdy ze Zjednoczonego Królestwa. Za tym sześciosobowym kolektywem przemawiają propsy Skepty, występy z Drakiem, nagroda MoBO i debiut na liście sprzedaży ubiegłorocznym mixtapem "Don`t Panic", który łączy trap z bloku z zadarciem nosa południowego Londynu, a fani z całego świata od miesięcy słuchają na okrągło ich produkcji.

SMIB

„Gucci, Louis, Polo, Prada“ – zainteresowania SMIB Wordlwide z Amsterdamu są bardzo różnorodne. Dlatego nie jest dla nich problemem pisanie dobrych rapowych tekstów na takie tematy. Chłopaki są bardzo płodni i wszystko ubierają w nowoczesne produkcje 808. Przyznajemy, rozumiemy tylko połowę tego, o czym opowiadają nam holenderscy sąsiedzi, ale dzięki temu czujemy to jeszcze bardziej.

257ers

Na splashu! jest właściwie wszystko, czego potrzeba na udany show 257ers: alkohol, mikrofony i chętni ludzie do zabawy. Alkohol, aby umilić czas 257ers i chętnym ludziom do zabawy. Mikrofony, aby umilić czas chętnym ludziom do zabawy pijącym alkohol; chętni ludzie do zabawy, aby umilić czas 257ers - i tak dalej i na zdrowie! Przynajmniej tak było zawsze do tej pory, kiedy 257ers pojawiali się jako goście na splashu!. Domyślamy się, że podobnie będzię również w tym roku.

Olexesh

To definitywnie najbardziej energetyczny punkt programu labelu 385i: kiedy Olexesh pojawia się na scenie, można być pewnym, że nie tylko zrobi niesamowite rapowe show, lecz rownież poczuje się jak po ciężkim treningu - chłopak z Darmstadt-Kranichstein ma niezużyte zasoby energii. I dzięki ubiegłorocznym jesiennym mixtape`om „Straßencocktail“ nie zabraknie nowego i świeżego materiału w Ferropolis.

Haiyti aka Robbery

Z lekkim rozbiegiem - prosto ze scenowej dzielnicy - ta mieszkanka Hamburga stała się jednym z najciekawszych newcomerów. Kocha berliński horrorcore rap, kocha flavour amerykańskiego południa lat 90tych i żyje sprawami na dzielnicy. Nie tylko jej mentor Frauenarzt, ale również my polecamy: taki album jak "City Tarif" musisz koniecznie usłyszeć na 19. splashu!

Juicy Gay

Czy to pierwszy mówiący o tym otwarcie raper gej w Niemczech czy nie? Fani i media spierają się ze sobą na ten temat, zapominając o najważniejszym: nieważne jakie preferencje seksualne posiada prywatnie Arthur. Ważniejsze jest to, że sceniczne alter ego Juicy Gay trafia w punkt i muzycznie wychodzi poza wszelkie normy i struktury. Poprzez krytyczny wobec sceny i środowiska swag rap stworzył swój własny podgatunek.

KID OK Soundsystem

OK KID wydali niedawno nie tylko nowy album "Zwei", ale do tego poprzez miłość do beatów w tym samym czasie wypuścili EPkę z remixami jako KID OK Soundsystem. KID-OK-edits pojawią się bez gitar i akustycznych drum setów, za to z niesamowitym drive and bassem. To brzmiało tak dobrze, że chłopaki spróbowali stworzyć swój live-set tylko z nowymi wersjami. Na 19. edycji splasha! tych trzech mieszkańców Kolonii z wyboru sprawią, że będzie gorąco. Beaty, tworzone przez Raffiego i Moritza, i rapy od Jonasa - in your face!

Galv

Galv of the 3 Moonz to władca wszechświata i sprowadza funk z dalekich galaktyk na ziemię. Tak uważa przynajmniej on, a nam się niestety do tej pory nie udało tego udowodnić. Ale o tym jesteśmy przekonani: Galv to niesamowity live-mc, niedługo wyda album "Galv of the 3 Moon i przyjedzie z Rottweil na 1. splasha!. Tak jak na władcę wszechświata przystało.

Soufian

Soufian to jeszcze postać nieznana ze stajni Azzlacków. Ale wystarczyło parę gościnnych występów, a przede wszystkim kawałek Haftbefehla "Kalash", aby przekonać się, że przed tym chłopakiem świetlana przyszłość. Tak energetycznego i w punkt zarapowanego ulicznego rapu z Frankfurtu nie można zignorować - rapowe media powinny się już tego nauczyć z błędów przeszłości w ocenie jego mentora. Na 19 splashu! Soufian zademonstruje nowe kawałki i inne niespodzianki.

Nimo

Hype jest prawdziwy. Odkryty został przez Celo & Abdi, którzy odnaleźli jego selfie teledyski na facebooku. Tu nie ma przypadku: na debiutanckim mixtapie "Habeebee" były same hity. Takiej mieszanki boombapu i trapu na niemieckich ulicach jeszcze nie było.

Jarreau Vandal

Holender już od najwcześniejszego dzieciństwa był konfrontowany z jazzem, funkiem i soulem swoich rodziców. W swoim dzieciństwie Melting Pot Amsterdamu zainspirowany artystami jak Jamiroquai i A Tribe Called Quest Jarreau Vandal zaczął sam produkować swoje beaty i wylądował u kreatorów gustów z L.A. - Soulection. Również tu tworzy swój szeroki przekrój jazzu, dance`u i R&B.
 
DJ Paypal

Kiedy masz podpisane umowy z TEKLIFE-Crew z Chicago oraz BRAINFEEDER-Imprint Flying Lotusa, możesz być zadowolony z życia. Dlatego DJ Paypal zawzięcię pracuje nad swomi footworkowymi beatami o głębokim bassie rozgrzewając przy tym każdy parkiet do czerwoności. Jego sety są burzliwe i szybkie, ale zawsze odnajdują właściwy break, aby znów przyspieszyć i wznieść hiphop, uk garage i drum&bass na wyższy, wspólny level.

Haze

Mieszkaniec Karlsruhe tworzy klasycznie wyprodukowany rap uliczny. Styl, który swoje złote czasy przeżył w latach 90tych w nowojorskim Brooklynie, nie bez powodu odnajduje swoich fanów po dziś dzień. Haze kombinuje to brzmienie z chłodnymi historiami ze swojej dzielnicy.

HNRK

Jako jedyny niemiecki przedstawiciel TeamSESH, labelu melancholijnego podziemnego ruchu wokół kalifornijskiego rapera Bones, HNRK może pochwalić się już międzynarodowymi wydawnictwami. Jego mroczne slow-mo produkcje pomiędzy strasznym Gore Trapem i cloudowym ambient wavem dla między innymi spooky Black, CJTop, Th@ Kid, a nawet Lil B były powodem do dyskusji w niektórych tematach na reddicie. W ojczyźnie jego produkcje pojawiły się na "Aurorze" LGoony`ego i Crack Ignaza, pomimo tego nie słychać o nim zbyt wiele. Może dlatego, że HNRK nigdy nie ujawnia swojej twarzy - jego instrumentale za to na pewno nie są bez wyrazu.

Goth Money Records

Pełen przekrój obecnej hiphopowej generacji - wychowani w internecie pomiędzy blogami tumblra, Pen-N-Pixel, Cash Money i grami. Ten szcześcioosobowy team raperów i producentów swoje trapowe produkcje powstałe w dziecięcych sypialniach prezentowali już jako support przed Necro czy Yung Leanem. Ale ich Goth Rap, mix chillwave`u, cloudu i brzmienia Memphis jest jedyny w swoim rodzaju, że nawet te porównania nie pomogą w pojęciu ruchu członków z Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles.

Lex Lugner

Obok Asadjona to przede wszystkim pochodzący z Salzburga mieszkaniec Wiednia z wyboru Lex Lugner wpływa swoim rozmarzonym cloudowym brzmieniem na najświeższe ulubione albumy niemieckiego rapu - tym sposobem LGoony, Crack Ignaz czy Yung Hurn to jego stali klienci. Producent HVNUSCH PLVTZ FLXW balansuje pomiędzy popową lekkością, muzycznym uwielbieniem do detali i przede wszystkim zamiłowaniem do głębokiego basu. Nazwij to gwieździstym trapem.

Acoid

Kiedy ten berlińczyk nie miksuje swoich różnorodnych setów na kolejnej hajpowej imprezie, wrzuca regularnie trippowe produkjce do internetu. „somewhere between“ można przeczytać w jego biografii na soundcloudzie i jest to prawda. Świat hiphopu z lat zerowych, zwariowana muzyka internetu i elektroniczne produkcje w dobrym guście szkoły HudMo, sam tą mieszankę nazywa "Trill-Phonkiem". Granice gatunków, niepisane reguły - Acoid to muzyczny outlaw, którego misją jest odnalezienie perfekcyjnego beatu.

Sonny Digital

Young Thug, Migos, 50 Cent, ILoveMakonnen, Wiz Khalifa i wielu innych raperów rapowało na bitach Sonny Digitala. Dlatego jako DJ wystarczy, że będzie grał tylko swoje kawałki, a i tak będą to same hity. Dodatkowo chłopak z Atlanty wspaniale rapuje, co udowodni na 19. edycji splasha!

Frauenarzt

Kiedy w ostatnich latach wraz z Manny Marcem koncertował od najmnieszych niemieckich wiosek po Majorkę, powraca solowym albumem do swoich korzeni. "Mutterficker" zadowoli jednak nie tylko fanów Arzta z czasów podziemia, nowe produkcje to również wyprawa w przyszlość. Brzmienie pomiędzy klasycznym 808 i współczesnym trapem to gwarancja dobrej zabawy w roku 2016. Dlatego: ściągaj koszulkę!

Kehlani

Niedawne informacje krążace po internecie na temat Kehlani były niestety raczej tragiczne, ale jak wszystko na to wskazuje ta młoda piosenkarka jest na dobrej drodze poprawy swojego stanu zdrowia. Całe szczęście, bo dzięki temu mogła przyjąć nasze zaproszenie na 19. edycję splasha! i zaprezentować piosenki z na przykład niesamowitego mixtape`u "You Should Be Here". Miejmy nadzieję, że Kehlani znów nie stanie się ofiarą tak strasznego plotkarskiego shitstormu.

Celo & Abdi

Celo & Abdi to „Everybody’s Darlings“ niemieckiego rapu. Ich status jako zabawnych sidekicków szefa labelu Azzlackz, Haftbefehla, już dawno odszedł w zapomnienie. Obecnie to marka sama w sobie - najbardziej zabawny duet ulicznego rapu. W międzyczasie udało im się wypromować własny label: 385ideal. Po wydaniu w 2015 roku wspaniałego albumu "Bonchance" mogą sobie obecnie pozwolić na granie na playstation całymi dniami. Ale my ich już dobrze znamy, na pewno w międzyczasie pracują nad kolejnym materiałem.

Dame

"Niemiecki rap to bal przebierańców" to opinia Dame - i uważa to za coś słabego. Pomimo braku strategii marketingowej i własnego wykreowanego imidżu, cyfry nie kłamią: teledyski tego austriackiego rapera to prawdziwe hity na youtube, a jego ostatni album zadebiutował na pierwszym miejscu austriackiej listy sprzedaży.

Chima Ede

Jeżeli przyjmiemy, że jakość w końcu się wybije, to jednego możemy być pewni: Chima Ede to przyszłość. Bo kiedy tak wspaniałe osobowości jak Megaloh przy każdej okazji wspominają, jaki niesamowity jest ten chłopak z Berlina, ma to swoje powody: pisze wspaniałe teksty, posiada melodyjne flow i tworzy przy tym rapowe kawałki, które zasłużyły na same superlatywy. To było pewne, musiał pojawić się na 19. edycji splasha!

Ahzumjot

Hamburczyk/Berlińczyk z wyboru Ahzumjot ma za sobą oszałamiającą karierę: Kiedy został ogłoszony przez Falka Schachta jako część "nowej generacji rymów" otrzymał kontrakt w majorsie i wydał swój drugi album "Nix mehr egal" poprzez Universal. Zauważył jednak, że wielki biznes dla takiego hiphopowego nerda jak on nie jest spełnieniem jego marzeń i swoim niezależnym comebackiem "Minus" wydanym własnym sumptem powrócił ze świeżą energią i jeszcze lepszymi kawałkami. Zarówno jako raper jak i producent jawi się na EPce jako wizjoner rapu i estetyki brzmienia,

Noah Kin

Noah Kin udowadnia swoim świeżym rapem, że można to robić również po angielsku: raper pochodzący z Finlandii to technicznie i tekstowo majstersztyk i do tego ma bardzo delikatne ucho do beatów. Poprzez swój skromny, ale fajny live setup z gitarzystą i człowiekiem za konsoletą jest również bardzo dobry na żywo. Na 19. splashu! na pewno usłyszymy jego świeże tracki.

RIN

Niemiecka kultura mixtape`ów dzięki labelowi Live From Earth z Wiednia stała się dużo bardziej różnorodna. Ich najnowszy nabytek RIN to dziecko internetu, co słychać w nawiązaniach do internetowych memów, życiowych filozoficznych prawd z obrazków i bitów ala BasedGod. Na debiutanckiej EPce "Genesis" udowadnia ten mieszkaniec Stuttgartu, że granica pomiędzy rapem i śpiewem zaciera się również w Niemczech. Muzyka zainspirowana miłością i stylem życia, która tworzy własny podgatunek "kicz-hopu". All you need is love.

Ticklish

Berliński producent inspiruje się w czasach równouprawnienia wszystkich gatunków prawie tradycyjnymi wpływami: Footwork, UK Bass, D&B, trap czy house. Około rapowe instrumentale ADHD o potężnym basie i szybkim drumplayu byłego Hamburczyka ze środowiska We Boogie demonstrują wspaniale jak przenieść surowe R&B lat 90tych podziemnym sznytem do 2016 roku.

Drae Da Skimask

Młodzieniec z Londynu wydał w ubiegłym roku debiutancki album „’95 Mindfulness“, który całe szczęście nie skupia się na brzmieniach hiphopu jego roku urodzenia, lecz bardziej na wpływach internetowej studni bez dna. Drone-Trap, Cloud-School, Noise-Hop? Drae Da Skimask miesza na swoich instrumentalach tradycyjny sample flipping szkoły Pete Rocka ze współczesnymi technikami produkcji na 808 i estetyką Chopped-N-Screwed, sam nazywa to Theta Wave.’95 til infnity.

Myth Syzer

A$AP Ferg, Kaytranada, Vic Mensa, Ta-Ha - wpadający w ucho glitch-trap paryskiego producenta to uznany materiał przez znawców na internetowych forach. Myth Syzer miesza estetykę R&B lat 90tych, trash gier komputerowych z domieszką 808 do porywającego beatowego statusu quo. "Chcę tworzyć muzykę i udzielać pięknych emocji", coś takiego powiedział pewnego razu nowy nabytek HW&W i choć brzmi w tym wypadku bardzo randomowo, opisuje styl Myth Syzera bardzo trafnie.

GWLT

Kiedy usłyszycie GWLT, zaczniecie się zastanawiać: co ma to wspólnego z rapem? Ściągnij plecak i wsłuchaj się uważnie raz jeszcze. GWLT łączą rap z hardcorem i to działa. Band wokół króla freestyle`u Roger Recklessa to prawdziwe zwierzęta sceniczne - do czego przyzwyczaiła nas scena metalowa.

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 28.04.2016):
187 Straßenbande | 257ers | A-F-R-O | Acoid | Action Bronson | Ahzumjot | AJ Tracey | Anderson .Paak | Angel Haze | A$AP Ferg | Azad | Beginner | CAS is dead | Celo & Abdi | Chima Ede | Coely | Denzel Curry | Dame | DJ Paypal | Drae Da Skimask | Edgar Wasser | Eko Fresh | Father | Fatoni | Flatbush Zombies | Frauenarzt | Galv | Goth Money Records | GWLT | Haftbefehl & Special Guest | Haiyti aka Robbery | Haze | HNRK | Immer Ready | Jarreau Vandal | Jazz Cartier | JokA | Juicy Gay |  Kehlani | Kevin Gates | KID OK Soundsystem | Lex Lugner | LGoony & Crack Ignaz | Lil B | Mac Miller | Maeckes | Mick Jenkins | Myth Syzer | Nimo | Noah Kin | Olexesh | RAF Camora | Rejjie Snow | RIN | Section Boyz | Skepta | SMIB | Sonny Digital | Soufian | SSIO | Stormzy | Teesy & Friends | The Roots | Ticklish | Ty Dolla $ign | Weekend | Wiley feat. Frisco, Skepta, Elf Kid, AJ Tracey, Newham Generals, Riko Dan & DJ Maximum) | Wiz Khalifa | Young Thug | Yung Hurn | Yung Lean

19. splash! Festival 2016 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie www.tixforgigs.com oraz na http://www.stubhub.de/splash-festival-ticket/grouping/1505661/ 
Bilet na splash! Preparty (7. lipca, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 14,90 EUR (ok. 59,60 PLN)
Karnet Early Bird na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 119 EUR (ok. 476 PLN) - WYPRZEDANE!
Karnet na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 129,00 EUR (ok. 516 PLN) - WYPRZEDANE
Karnet VIP na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 229,90 EUR (ok. 919,60 PLN) - WYPRZEDANE
Bilet Camping Plus (7-10. lipca, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN)


Bilet niedzielny (10. lipca 2016, w cenie opłaty bookingowe, bez możliwości campingu!) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN)
Bilet parkingowy (w cenie opłaty bookingowe) - 10,00 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd

Camping plus zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice

Do zobaczenia w Ferropolis!
 
19. splash! Festival
8-10. lipca 2016
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1590335771231310/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://www.instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash19


 

1994
Afrikaa Bambaata oskarzony o molestowanie :o dailymail co uk/news/article-3544100/Three-men-speak-hip-hop-legend-Afrika-Bambaataa-claiming-sexual-abuse.html

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>