Abradab: "Musieliśmy usunąć Feel-X'a z Kalibra 44"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-16 20:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Informacją, która zaskakuje w kontekście nowego, wydanego po 16 latach przerwy, albumu Kalibra 44 "Ułamek Tarcia" jest całkowity brak DJ-a Feel-X'a, jednego z członków grupy. Do sytuacji odnoszą się Dab i Joka w nowym wywiadzie, wskazując na personalne przejścia...

"Tutaj głównie chodzi o nasze personalne utarczki z Feel-X'em. Mnie i Joce tworzyło się świetnie. Większość tekstów – przeszło 80% – napisaliśmy w okresie sierpnia 2014 roku. Bity zrobiłem w pierwszej połowie 2014 roku i w sierpniu 2014 roku byłem gotowy wejść do studia. Feel-X nie zrobił kompletnie nic i jeszcze wszystko negował. Było tyle nieporozumień, że w pewnym momencie to się okazało ponad moje zdrowie. Zamiast grać do jednej bramki, graliśmy do dwóch. Strzelaliśmy sobie wzajemne gole, zamiast sprawić przyjemność publiczności." - mówi Dab w rozmowie z Onetem a Joka dodaje: "To było gaszenie pomysłów. Zero współpracy."

Wpłynęło to także na produkcję i brzmienie krążka. Jak mówi Dab: "Ostatecznie ja wyprodukowałem cały materiał. Mieliśmy to robić razem z Feel-X'em, ale po roku pracy okazało się, że na 150 moich bitów sześć jest jego i to takich zrobionych dla jaj. Nie było żadnego twórczego wkładu z jego strony. A do tego jego arogancja. Do dziś ciężko mi o tym mówić. Musieliśmy odczepić ten ciężar, który nie pozwalał nam iść w górę, a wręcz przeciwnie, ciągnął nas w dół. Mieliśmy świadomość, że mamy swoje rodziny, chcemy pracować. Musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu Feel-X'a z zespołu Kaliber 44. (...) Na pewno dostanie nam się po du***, że go wyrzuciliśmy, ale stanęliśmy przed wyborem, że albo nie ma już Kalibra na zawsze, albo ktoś, kto nie chce robić Kalibra wypada ze składu. No i tyle."

Tagi: 

Mentalny Anonim
Abradab najpierw zabił Magika (DOWÓD: yt: watch?v=ax7pjxPwr1w ) a teraz wyrzuca Feel-x'a z K44. Następny w kolejce jego brat Joka - czy Dab posunie się do kroków mających na celu eliminacje swojego brata z legendarnego składu?
#WygrałesZycie36
XDDD
kik
haha xd
--O-O--
Zioło to ty masz kurwa z kosmosu ziomuś
Quavo
Look at my Dab, bitch Dab, look at my Dab, bitch Dab
K44juzniema
Feel-X wiedział, że to już nie ma sensu i będzie tylko odcinaniem kuponów bo jest moda na powrót starych ekip i można na tym zarobić. Widocznie pieniądze jakieś tam ma i nie są dla niego najważniejsze to negował wypociny chłopaków bo uważał, że jak mają coś zrobić to z pierdolnięciem na miarę wielkiego "kalibru" a nie popłuczyny.
gravediggaz
dokładnie tak jest. Teraz to już odcinanie kuponów, ale jest ryzyko, że marka Kaliber44 bardzo podupadnie. Widać tutaj chciwość DAB-a na kasę.
Gratuluję
Jest moda na powroty ekip co zdychają z głodu by muzyka dla pieniędzy miała pomóc wyjść z kłopotów, gratulacje pozbycia się feelX powyciągałby to brzmienie do granic ale nie ma przyjaźni gdy hajs rozdaje karty :)326
okie
Dwa single (b.dobre wg mnie) sprawiy ze nabralem ochoty przesluchania tego materialu , ale po calosci to juz nawet nie mam ochoty wracac do singli . Wogole nie dziwi mnie fakt ze feelx negowal ten material , nie zaleznie w jakiej jest formie mial do tego prawo .
biały
Niedługo zacznie się sezon juwenaliów, także nie martwcie się, Kaliber 44 zarobi swoje. Dla kasy czy nie, nikt nie może im zabronić robienia muzyki. Im więcej składów na scenie tym lepiej dla polskiego rapu. Słuchacz oceni...
f
Like
Lukki
Kaliber jak Dr. Dre po 16 latach kolejna płyta :)
MUODY
Jak czytam te komentarze to mi się płakać chce. Najpierw musielibyście osobiście poznać Feel-x'a żeby wiedzieć jaki on jest. Ja go prywatnie nie poznałem, a już wiem, że o wszystko się czepia do innych ludzi jak coś nie idzie po jego myśli. Mam trochę znajomych którzy u niego nagrywają i u niego nie możesz mieć własnego pomysłu na kawałek tylko kurwa musi być tak jak on chce, a kasę ma bo ze wszystkich zdziera co się da. Pomimo, że jest legendą nie mam do niego szacunku. Dobranoc
Kek
Placz. Nikogo to nie obchodzi. Btw. Seba i mati nagrywali u niego? A ty muody i sruba robiliscie podbitki? XD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>