David Bowie naszym Artystą Tygodnia

wydarzenie
dodano: 2016-01-11 22:07 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 8)

Będzie krótko. Wczoraj odszedł nietuzinkowy, wszechstronnie uzdolniony artysta. Odszedł muzyk o zdumiewającej dyskografii. Nieuchwytny kameleon, Przybysz z Gwiazd o niezliczonej ilości masek... David pozostawił po sobie przebogatą spuściznę i swoistą mitologię, jak mało którą godną wnikliwej eksploracji. Dlatego - niejako na bakier z popkillerową tradycją - chciałbym uhonorować pamięć Mr. Bowie, ustanawiając go Artystą Tygodnia.

"Zdrada" - zakrzykną być może niektórzy. "Przecież to nie jest hip-hop". Nie jest. Bowie był jednak muzykiem, którego wpływ na współczesną muzykę w ogóle, bez podziału na gatunki i nurty - jest nieoceniony. Bez względu na profil portalu - David Bowie zasługuje na więcej niż tylko krótkie epitafium. Zresztą - kto powiedział, że nie będziemy eksplorować miejsc, w których przenikały się świat hip-hopu i twórczość Davida?

W tym tygodniu więc czeka nas podróż w głąb twórczości Davida Roberta Jonesa. Od folkowych ballad do glamrockowych arcydzieł. Od "plastic soulu" "Young Americans" do chłodnej elektroniki "Warszawy". Od hard rocka Tin Machine po industrial "Earthling"... aż po finałowy spektakl Mistrza - "Blackstar". 

Zapraszamy więc... na Tydzień z Davidem Bowie.

                                          

Tagi: 

mr T
kpina..........
Gnur
Kto bedzie następny Lech Kaczyński? xD
michał_1
Chwila chwila, ja Lecha razem z Marianem propsuję. 13sta minuta yt - "Z wizytą u Agaty i Mariana Kowalskich".
Chila
co za ignoranci. Lepiej słuchajcie i czytajcie co tutaj będzie wrzucane o Mr. Bowie.
zekij
w sumie jak popek jest uważany za rapera to można i bowiego wrzucić do tej kategorii
kek
David Bowie był artysta jakim nie wiele ludzi będzie w stanie na prawdę docenić, natomiast mam dwa problemy z tym artykułem: 1. Bowie to nie hip hop. 2. Bowie "Artystą TYGODNIA" ?! to jest artysta wszech czasów a nie jakiegoś tygodnia. Ja rozumiem, ze chcecie uhonorować jego muzykę i życie ale to wam wyszło po prostu kiczowo.
sylbowia
Absolutnie nie da się z Tobą nie zgodzić.
Dea
Witam serdecznie, cieszę się widząc artykuł o David Bowie na Popkilerze. Absolutnie podpisuję się pod słowami autora. Bezkompromisowy artysta, wszechstronny, uzdolniony. Cała jego twórczość jak i jej zakończenie to popis talentu i niezwykłej miłości do muzyki i sztuki. Jeśli mówimy w kategoriach hip-hopu - to mówimy w kategoriach muzyki. Jeśli poruszamy się w tych ramach to zawierają one takie postaci jak Dawid Bowie. Pozdrawiam

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>