Ghostface Killah & DJ Premier - "Duel of the Iron Fists MixEP" (Ot Tak/Mixtape Tygodnia)

Słuchając wczoraj kolejnych tłustych jointów duetu Ghostface & Doom - naszła mnie pewna refleksja. Ghost nagrywał pod podkłady największych producentów w historii - od, oczywiście, Przeora i Senseia Wu-Tang RZA(rectora), poprzez No I.D., Pete Rocka, Alchemista, Hi-Teka, Kanye Westa... Adrian Younge nagrał z Ghostem dwa tętniące soulem lat 70. albumy, nieodżałowanej pamięci J Dilla specjalnie dla Ghosta pieczołowicie przygotował kilka beatów (kojarzycie cudowny "One for Ghost" z "Pączusiów"? Nie bez powodu ten track otrzymał taką nazwę...). Jest jednak jeden producent, niekwestionowana legenda, z którym Ghost osobiście jest w jak najlepszych stosunkach - jednak do tej pory nie udało się nagrać wspólnego kollabo.

DJ Premier.

Zaprzyjaźnieni dziennikarze z Vaibu i This is Backstage TV mieli okazję spytać o to Ghostface'a na Hip Hop Kempie - gorąco polecam świeżutko opublikowany wywiad - w którym GFK dokładnie wytłumaczył, co przeszkodziło do tej pory w nagraniu tego ultrabangera. "Wszystko jest możliwe", zaznacza, więc kto wie, co przyniesie przyszłość...?

Nie zmienia to faktu, zę perspektywa kooperacji dwóch tytanów nowojorskiej sceny jest niezwykle kusząca i rozpalająca wyobraźnię... Na szczęście, w 2012 roku, dwaj producenci, zafascynowani twórczością Dziewiątki ze Staten - postanowili sprawdzić, jak połączenie sił Ghosta i Preemo brzmiałoby w praktyce.

Hevehitta i Unexpected, autorzy kilku ciekawych miksów o Wu, m.in. "Executioners from Shaolin" czy "Shaolin Rescuers" (mają także na koncie mixtape czerpiący z twórczości Ludacrisa i Busta Rhymesa, zatytułowany... "Animaniacs"), wypuścili blendtape o srogim tytule "Duel of the Iron Fists" (grubo przed premierą filmu The Abbota - "The Man With the Iron Fists"), krzyżujący klasyczne wersy Ghosta z nieśmiertelnymi produkcjami Preemo. Zabójcze linijki z "Mighty Healthy" na beacie "Livin' Proof"? Raekwon (nie mogło go tu zabraknąć), dokumentnie niszczący potężny podkład z "That White" Fat Joe'a? Ghost na beacie "Mass Appeal"? To wszystko, plus mnóstwo sampli z filmów Kung-Fu, mnóstwo klasycznego, nieśmiertelnego brzmienia zarówno od Preemo, jak i Wu (dwa ostatnie tracki to potężne kolekcje kultowych break-beatów!). Słowem - coś pięknego. Check it out, koniecznie - odsłuch pod spodem. Tape możecie pobrać za darmo choćby z datpiff.com!

Tracklista "Duel of the Iron Fists": 

  1. The Iron Fist Intro
  2. Shaolin vs. Lama (DJ Unexpected Remix)
  3. Masked Avengers (DJ Unexpected Remix)
  4. The 100 Face Palm (DJ Unexpected Remix)
  5. Eastern Evil (DJ Unexpected Remix)
  6. Duel of Ultimate Weapons (Break Beats)
  7. Magnificent Natural Fist (Break Beats)

                                         

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>