2Pac "Resist The Temptation" wersja OG i remix (Ot tak #189)

dodano: 2015-06-16 23:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Dzisiaj 44 urodziny obchodziłby prawododobnie najbardziej charyzmatyczny artysta w historii hip-hopu, legendarny Tupac Amaru Shakur. Stanowiący wciąż niemającą dna studnię inspiracji dla kolejnych pokoleń i MC's nowej generacji takich jak Kendrick Lamar czy Dizzy Wright Pac stał się największą ikoną tej muzyki, a jego wywiady, niepublikowane numery czy filmy cały czas żyją własnym życiem i nie grozi im zapomnienie.

Z okazji okrągłej rocznicy postanowiłem przypomnieć wam jeden z mniej znanych numerów Paca - "Resist The Temptation", nagrane podczas sesji do debiutanckiego krążka urodzonego w Nowym Jorku rapera "2Pacalypse Now" i zremixowane przy okazji wydanej w 2007 roku kompilacji "Best of 2Pac".

Najpierw sprawdźcie surową, jeszcze mocno old-schoolową brzmieniowo oryginalną wersję numeru, która ukazuje też idealnie wczesny styl Tupaca. Zamiłowanie do opowiadania wciągających historii z życia wziętych, błyskotliwe spostrzeżenia na temat otaczającego go brutalnego świata i przebijająca się pasja do poezji - już w wieku 20 lat Pac zdecydowanie wyróżniał się spośród rówieśników i imponował dojrzałością i bystrym umysłem.

Gamble for your soul with the devil
You wonder how low, can you go, before you finally reach the lowest level
As everybody sit and stares
There's no use looking in your eyes cause there isn't anybody there

Szesnaście lat później zremixowania tego numeru podjął się producent Sha Money XL, który zwolnił trochę tempo numeru, jak i wokali i zatrudnił wokalistkę Amel Larrieux do zaśpiewania refrenu. Na ogół nie jestem fanem remixów, które w znacznym stopniu zmieniają wizję artystyczną twórcy, ale w tym wypadku odświeżona wersja ad 2007 została zrobiona ze smakiem i wypadła naprawdę wspaniale.

Happy Birthday Pac!

Tagi: 

Mr. C
Gdyby żył to obchodziłby, ale prawdopodobnie?
Malia Obama
gdyby nie zmarl, to PRAWDOPODOBNIE dozylby dzisiejszego dnia i obchodzilby swoje urodziny. ho'.
Pac2
"wypadła naprawdę bardzo wspaniale" na serio youngsta?? Może okazale weź tam wstaw. rip Pacu
Marcin Natali

Mr. C - Kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) "Dzisiaj 44 urodziny obchodziłby prawododobnie najbardziej charyzmatyczny artysta w historii hip-hopu, legendarny Tupac Amaru Shakur."

Słowo "prawdopodobnie" odnosi się do "najbardziej charyzmatyczny artysta...".

Ehhhh
Pisze dzis bo wczoraj nie mialem jak.... urodziny mojej kobiety i Tupac'a :) a Wy piszecie o 23 30 o jego swiecie....kurwa zal....a o Biberze i innych kurwiach to piszeta czesto laki...zaaaal,,,,zal i nedza popkiller pfff wstyd wielcy znawcy
Bootie Brown

Damn stary nie wiem jak Twoja kobieta z Toba wytrzymuje skoro tak na wszystko narzekasz, to dopiero żal. ;] niektorym to sie nie dogodzi nigdy.
5 za post, nie znałem remixu, a dobra rzecz!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>