Popkiller Młode Wilki 2001-2009... czyli "co by było gdyby"

Równo 5 lat temu ruszył Popkiller (sumując z działalnością Spinnera można powiedzieć, że 7), od 4 lat staramy się pomagać promocyjnie nowym twarzom polskiej sceny w ramach Młodych Wilków... A co byłoby gdyby nasz serwis wystartował w okolicach pierwszego polskiego boomu na rap, a nie parę lat przed startem drugiego?

Dopinając działania przy okazji ostatniej edycji Wilków do głów wpadł nam podobny temat, postanowiliśmy więc trochę pofantazjować i wczuć się w symulacje, wracając niejako do czasów namiętnego grania w Championship Managera... O co dokładnie chodzi?

A no wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat.

Już jutro poznacie naszą symulację Młodych Wilków na rok 2001, a potem dzień po dniu będziemy odsłaniać kolejne roczniki aż do 2009/2010 - ostatnią edycję postanowiliśmy połączyć z dwóch lat, ponieważ potencjalny skład na 2010 w dużej mierze nakładałby się już z tym, co faktycznie zrobiliśmy w pierwszej edycji akcji na 2011 - zaczęliśmy bowiem planować ją jeszcze na jesieni 2010.

Gdy tylko dobrniemy do końca symulacji... ruszamy z rzeczywistością, czyli naszą czwartą edycją i Młodymi Wilkami 2015, a tam gwarantujemy, że również będzie się działo!

 

PS. DOŁĄCZ DO WYDARZENIA FB ORAZ CODZIENNIE ZAGLĄDAJ NA POPKILLERA, BY ŚLEDZIĆ WSZYSTKIE RUCHY WOKÓŁ 4 EDYCJI MŁODYCH WILKÓW

Lalamidis
Czyżby poślizg? :-)
Mateusz Natali

W jakim sensie poślizg? Myślisz, że te symulacje przygotowaliśmy z dnia na dzień? Wymagały przekopania się przez góry gazet, odświeżenia sytuacji sprzed lat itp itd, generalnie opór pracy :) A nowe Wilki ostrzą kły i szykują się do wjazdu ;)

Jędrzej Jasiński
Czy jednym z Młodych Wilków będzie Bandura? Jest to mało znany raper, a przez swą tworczosc zasluguje na szerszy rozgłos . Pozdrawiam
zezol
ja bym chcial kogokolwiek z respirator cry
nors
Oby nie xD
Rejonach
Kurwa jedzcie se do Donbasu z taką gadką
Dałntempo faulenem
Hehe, w 2001 to dajcie eminema XD
tej
W 2001 to Jana Glina hehe ;---P

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>