YG o Tupacu "Dzięki jego muzyce chciałem wrócić do szkoły i ją ukończyć"

W tym tygodniu w Los Angeles rozpoczęła się specjalna wystawa, upamiętniająca postać Tupaca Shakura. Na terenie Muzeum Grammy zaczęli się pojawiać nie tylko fani zmarłego artysty i osoby z którymi współpracował w trakcie swojej kariery, ale również nowi artyści na których twórczość Tupaca miała szczególny wpływ.

Organizatorzy eventu stworzyli specjalny panel dyskusyjny, w którym udział wzięła m.in. mama Tupaca - Afeni Shakur, oraz jego przyrodni brat MoPreme (członek ekipy Thug Life). Wśród prelegentów pojawił się m.in. YG, który opowiedział o pozytywnym wpływie muzyki 'Paca na jego życie:

"Jego kawałki były dla mnie jak poezja" - mówił raper. "Dzięki muzyce 'Paca chciałem być lepszy. Nie ukończyłem szkoły średniej, ale 'Pac zainspirował mnie do tego, by do niej wrócić i ją ukończyć.

Kiedy 'Pac zmarł miałem 6 lat ale wychowałem się na muzyce zachodniego wybrzeża i kiedy dorastałem, zacząłem się w nią naprawdę wsłuchiwać. 2Pac mówił w swojej muzyce o rzeczach z którymi mogłem się utożsamiać, opowiadał o czarnej kulturze... ludzie którzy wychowywali się bez ojca dorastając patrzyli na Tupaca i widzieli w nim kogoś, kto swoją muzyką potrafił wypełnić tą lukę w ich życiu." - zakończył swoją przemowę YG.

W panelu wzięli udział m.in. John Singleton, który współpracował z Shakurem przy kręceniu filmu "Poetic Justice" i też będzie reżyserował biopic artysty, nad którym prace rozpoczną się w tym roku, oraz lider Public Enemy - Chuck D.

Wystawę "All Eyez on Me: The Writings of Tupac Shakur" będzie można oglądać do 22 kwietnia.

Tagi: 

yolo
nie widze nic trudnego w iukonczeniu szkoly.
Semm
ale to są leniwi murzyni, więc ukończenie szkoły jest dla nich wielkim wyczynem
As
Beka bo kiedy on zaczynał przygodę z rapem ja już znałem na pamięć większość rapowych klasyków z USA, choć z perspektywy czasu chuj z tego mam, a on jebany robi sos
ABCYG
Nie każdy ukończył szkołę. I nie każdy ma wpływ na to gdzie się uchował od dzieciaka. Więc morda Wy półmózgi
ABCYG
Nie każdy ukończył szkołę. I nie każdy ma wpływ na to gdzie się uchował od dzieciaka. Więc morda Wy półmózgi
G8
Zgadzam się w 100%.
pierdolicie
elo ABCYG - pizda tam. ukończyć szkołe to półmózg nie potrafi.
ok
Cieszę się, że Ty zdołałeś ukończyć szkołę. Skoro nie masz pojęcia, co może w tym przeszkodzić poza samą nauką, to musiałeś mieć fajne dzieciństwo. Gratuluję.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>