Afro Kolektyw kończy działalność!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Pop, Rock
dodano: 2015-02-02 23:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Zła informacja dla fanów sceny niezależnej - aktywny na scenie od kilkunastu lat i wciąż zaskakujący formą i treścią Afro Kolektyw kończy działalność! Grupa zapowiedziała właśnie pożegnalną trasę...

"Album „46 minut Sodomy” to najszczersza, i jak się okazuje ostatnia wypowiedź artystyczna formacji kierowanej przez Afrojaxa. Wiosenną trasą muzycy zamykają działalność zespołu w jego dotychczasowej odsłonie – będą to ostatnie koncerty składu pod nazwą Afro Kolektyw" - czytamy w informacji o trasie.

Z tym pożegnalnym materiałem zespół zawita do 8 miast Polski. W repertuarze nie zabraknie też największych przebojów z poprzednich 4 płyt.

"Tryptyk z pijaństwa, rozpaczy i poezji – tak można określić ,,46 minut Sodomy”. Album nagrany w ciągu trzech dni w Gdańsku, na setkę, na 24-ścieżkowy magnetofon z poprzedniej epoki, w kilku zaledwie podejściach. <Są to piosenki wyrażające stan ducha człowieka, który pewnego dnia orientuje się, że „kim jest, kim być mógłby i kim chciałby być – to trzy różne osoby>– mówi Michał ‘Afrojax’ Hoffmann i deklaruje, że nigdy nie pisał lepszych tekstów i raczej już nie napisze. Jego rozpaczliwym słowom towarzyszą kameralne, po części improwizowane brzmienia gitary akustycznej, wibrafonu czy rhodesa. Prawda płynąca z tej płyty nie jest kolorowa i słodka, jest szorstką opowieścią w oparach alkoholu zawartą na 12 utworach" - czytamy w informacji prasowej.

Pozostaje czekać na więcej szczegółów - czy to całkowity koniec działalności czy może jedynie zmiana szyldu związana ze zmianą muzycznej stylistyki? Czas pokaże.

Naszą recenzję ostatniej płyty zespołu przeczytacie tutaj.

Tagi: 

Anonim
przeciez tych dwoch ostatnich plyte nie da sie sluchac, afro cos tam gowno
kondycja popkillera
ciebie sie nie da sluchac CEBULAKU PIERDOLONY masz CHUJA W USZACH. GOWNO TO MASZ NA IMIE. Co to wogle za ksywa Anonim - ZERO PROGRESSU. STO LAT ZA AMERYCZKA. BEKA Z CIEBIE MARNY TRUSKU, xD znowu PLACZESZ #WIERZBA. Marny polaczek.
kondycja popkillera
Afro niepowtarzalne w PL, jesli chodzi o warstwe tekstowa i jej finalny wydzwiek z reszta calkiem niezlej muzy. Dystans i blyskotliwosc jak nigdzie indziej. Mowie to nie znajac zadnej plyty w calosci, a tylko pojedyncze numery. Szkoda.
sit
już jako młokos najbardziej lubiłem gdy murzyn bił w kokos :v

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>