Tede - 10 remiksów, które powinieneś znać (ranking)

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2015-01-31 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Sporo zamieszania zrobiły ostatnio dwa nowe remiksy od Tedego, który na warsztat wziął jedne z najgorętszych amerykańskich hitów ostatnich miesięcy. Najpierw pojawił się "Kot Gigant" czyli odpowiedź na "Hot Nigga" Bobby'ego Shmurdy, a potem na video z koncertu w Katowicach widzieliśmy nową wersję "CoCo", megahitu O.T. Genasisa. Jednak historia remiksów autorstwa TDF'a jest dużo dłuższa i warto przypomnieć parę epizodów, które swego czasu również odbiły się dużym echem...

Co więc poza dwoma najnowszymi strzałami zawiera się w naszej dziesiątce? Są to zarówno remiksy oficjalne, mixtape'owe, jak i przeróbki zrobione mniej lub bardziej na poważnie. Od klasyki po numery z ostatnich miesięcy...

Tede i Natalia Kukulska na okładce "Ślizgu" po premierze "Kamieni"

Kamienie (remix) oraz Kamienie (remix remixu)

Dawno, dawno temu, w jednym z numerów kultowego dziś ś.p. "Ślizgu", Marcin Flint stwierdził, że nikt tak nie follow-upuje Tedego jak sam Tede. Trudno się z tym nie zgodzić. Tede wystąpił gościnnie na płycie Natalii Kukulskiej w alternatywnej wersji jednego z singlowych utworów. Być może w dobie duetów raperów z Dodą i Sylwią Grzeszczak, fakt ten nie wywiera na nas większego wrażenia, ale wówczas była to ogromna kontrowersja w hip-hopowym światku, a Tede został odsądzony od czci i wiary. Jednak od zawsze znany był on z przekory, sięgnął więc po genialny bit do "21 Questions" 50 Centa, i zagrał na nosie całej scenie... remiksując ów remix. (Piotr Zdziarstek)

Natalia Kukulska - Kamienie

Tede - Kamienie (DJ Buhh Remix)

Zwiiidy

Przykład bardzo podobny do "Kot Gigant" i "CoCo". Dlaczego? A no bo TDF na warsztat wziął jeden z gorętszych w danym momencie hitów i przerobił go tak, by wycisnąć ile się da z dźwiękonaśladowczej zabawy słowem. W oryginale było "Speedin", my dostaliśmy wycelowane w Onara "Zwiiidy" z klasycznym już wstępem "Kesz many, jabłka banany" i przewózkowym hitem Ricka Rossa obróconym w jeden z bardziej pamiętnych dissów w polskim rapie. (Mateusz Natali)

DJ BUHH feat. Tede - Zwiiidy Zwidy

Uderz w puchara Remix

"Teraz to Marysia dopiero będzie w szoku..." Dziś podział na scenie nie jest aż tak widoczny, ale 7-8 lat temu dalej mocno zarysowany był podział na rap uliczny i baunsowy... Wydany wówczas mocno nowoczesny i zaskakujący brzmieniowo projekt TWPC od Sokoła i Pono był jak kij włożony w mrowisko - począwszy od tytułu ("Teraz Pieniądz W Cenie"), poprzez singlowe "Uderz w puchara" i "W Aucie", kończąc na remiksie pierwszego z tych singli... Remiksie, w którym obok kojarzonych z ową "uliczną stroną" gospodarz pojawił się Król Baunsu z Wielkiego Joł a skrzyżowane zostały oddalone od siebie wizerunkowo marki Prosto i PLNY ("My prosto idziemy, robimy PLNY"). W kontekście całości wersy TDF'a "Choć niejeden wątpił, ten moment nastąpił/ I odmieni oblicze sceny, tej sceny" czy otwierające numer "To jest remix człowieku, tak powstaje legenda" wcale nie dziwią, a raczej podkreślają symbolikę sytuacji. Jeden z najważniejszych remiksów w polskim rapie i kooperacja, którą znać trzeba. (Mateusz Natali)

Plama

Któż powiedział, że nie da się dobrze popłynąć na bicie Donia? Ba, któż śmie twierdzić, że to nie jest ewidentny sztos? Oto Tede w starym, dobrym wydaniu rodem z drugiego woluminu klasycznej serii DJ-a Buhha. Jedynie Tede potrafi sprawić, że nawet diss na sąsiada brzmi jak poważny, rozkminkowy numer. "Plama" to prześmiewcza przeróbka refleksyjnych "Planów", ówczesnego singlowego hitu Ascetoholix. (Piotr Zdziarstek)

10. DJ Buhh - Plama (Tede)Dryń, Dryń

Pamiętacie Sistars? Oczywiście, że tak, w końcu to dziewczyny o ogromnym talencie i niełatwo o nich zapomnieć. Ale już nie każdy będzie wiedział, że pierwsza płyta sióstr Przybysz ukazała się w Wielkim Joł, a sam Tedzik wziął dziewczęta pod swoje skrzydła. To stamtąd pochodzi świetne "Ding Dong", które niedługo później zreinterpretował Tede wraz z DJ-em Buhhem oraz Człowiekiem Nowej Ery. (Piotr Zdziarstek)

14. DJ Buhh - Dryń Dryń (Tede, CNE)

3 Korony

Kolejny diss na naszej liście, ale tym razem mamy do czynienia z trzema utworami w jednym. Jeszcze parę lat temu wszyscy żyli konfliktem na linii Tede-Płomień 81, obecnie sprawa ucichła, a bohater naszego dzisiejszego tekstu nawet zdołał nagrać wspólny numer z 1/2 Płomienia, zgodnie z kultowym wersem: "Pozdro, Pezet! Nagramy coś wierzę". Skupmy się jednak na trzecim szlagierze z tego mini-mixtape'u. Szalony pomysł połączenia dissu na Onara z fenomenalnym "O-la-la", niesłusznie zapomnianego dziś składu Papa Dance, nawet w 2015 roku wywołuje uśmiech na naszych twarzach i każe śpiewać: "Gdzie jest Onar, ra ra ra", niezależnie od tego, kto naszym zdaniem wygrał ten beef. (Piotr Zdziarstek)

Tede (Dj Buhh) - 3 Korony (Płomień 81 diss) [HD]

Pięć Remix

"71 zrób saaalut" - zwrotka Sitka z oryginalnej wersji to chyba jeden z najczęściej cytowanych i follow-upowanych featuringów ostatnich lat i wjazd pokazujący siłę młodości. TDF biorąc jednak bit do "Pięć" na warsztat też pokazał sporo świeżosci - to remix w stricte amerykańskim stylu, gdzie osoba z mainstreamowego topu wciąż pokazuje głód mikrofonu i to, że nadal ma wiele do udowodnienia. Mocne linijki, jeszcze mocniej odczuwalna charyzma i bardzo udane dopełnienie gorącego singla. (Mateusz Natali)

TEDE - PIĘĆ REMIX / PROD. TASTY BEATZ / SCRATCH DJ CUBE (VIDEO)

Słek Posypany Remix

Swoisty bonus do ubiegłorocznej akcji "Hot16Challenge", w której TDF mocno zaznaczył swoją obecność. Inicjatywa uruchomiona przez Solara przyniosła nam masę ciekawych zwrotek i masę zakręconych akcentów a za mikrofon chwytały także osoby, które nie robią tego na codzień (choćby niżej podpisany). Doczekaliśmy się również gorącej 16-tki od legendarnego szefa RRX Krzysztofa Kozaka, którego wjazd 'słek słek posypany' zyskał miano 'instant classic' i to na tyle, że zremiksować postanowił go dawny podopieczny z czasów "szalonych lat '90". (Mateusz Natali)

TEDE - SŁEK POSYPANY REMIX (prod. SIR MICH)

Tagi: 

Bart34
Popkiller, błagam nie promujcie takiego beztalencia...
WIDZ
EJ Bart zjedz lepiej kisiel bo stygnie
Bart34
Popkiller, błagam nie promujcie takiego beztalencia...
panek
Beztalencie ? serio ? ten chuj musiał ci głęboko w uszy wejść
wku##wiony
je#ac tego hVja BARTAAAAAAAAAA34 TEDE (DJ Buhh) - 3 korony (bart34 diss)
bonzohu
kamienie sztos jakich mało
wku##wiony na cwela barta34
po hVja zes tu wlazl wogole ??! ubierz se bluze z kapturem idz pod most reprezentowac biede w 2015 roku.. posluchaj łysego z kita na glowie i se zwal... TEDE czekamy na VANILLLLLLLLAHAJS aha i powiedz starej ze cie ulica wychowala
jestemwszystkimwszedziekurwy
znalazło by sie jeszcze pare perełek
Leif
tasty beatz królowie, za mało ich ostatnio
GlobusRE
No dobra Mateusz, a gdzie "W stajni", czyli diss na Noza i zarazem remix "Fresh" Kool & The Ganga??
harpagan
to nie Flint pisał tylko to był wywiad ze smarki smarkiem bodajże w 2005 po najebawszy ep i tam była kwestia że smarki jest znany za follow upów i to jest jego specjalność i ze jest to oddawanie szacunku pionierom, na co odpowiedział że pierwszy był Tede bo nikt nie robi tak follow upów do Tedego jak Tede Pamiętam jaki dziś ten wywiad
ktwtw
zabraklo UPADEK 2008
hjhgj
Mateusz a gdzie "Pierwszy Buhh" ? Tam dopiero TDF pokazuje Doniowi, co można zrobić z jego bitami, moim zdaniem lepiej niż w "Plamie" . Pozdro !
PR
DONIU DOBRY JEST
~One
Jest graczem, bez wytłumaczeń.
Dawka
TDF KRÓL!
Hot16challange
Nie zapomnijcie o Jama zła- "poruchafszy" :*
konrad25
Tede ma na koncie 20 nielegali do tego luźne numery, szkoda, że ze starej gwardii wszyscy "prawdziwi" raperzy mają ich w sumie zero, niektórym trudno zrozumieć, że nie ma hh beż ulicy, ale i bez bragga. Bezczelny, pewny siebie Tede to najlepszy Tede. Jest wiele ciekawych remiksów na pierwszym Buhhu, Co do remiksów własnych kawałków "Gdzie tamci murzyni" remiks singla WFD, "Bestseller" remiks "Bezeli" jest tego dużo.
Gruszi Grusz
Jest jeszcze Wkurwiony i bezczelny, który to jest follow up'em do The Message Grand Master Flash'a

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>