Rusza produkcja filmu o Tupacu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-19 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Sukces komercyjny filmu "Notorious", który miał swoją premierę w 2009 roku zainspirował Afeni Shakur oraz osoby zarządzające majątkiem Tupaca Shakura do przygotowania także własnej ekranizacji jego historii. Niestety, przez ostatnie 5 lat prace nad tym projektem szły raczej mozolnie napotykając co rusz na nowe problemy. Wygląda jednak na to, że biopic doczeka się w końcu realizacji - produkcja i pierwsze zdjęcia mają ruszyć już w czerwcu!

Randall Emmett - który jest jednym z producentów filmu, udzielił ostatnio wywiadu magazynowi Complex, w którym opowiedział nieco o pracy nad całym przedsięwzięciem:
 
"Celujemy w początek czerwca jako datę rozpoczęcia pierwszych zdjęć" - mówi Emmett. "Finansujemy produkcję filmu wspólnie z Morgan Creek a Open Road będzie naszym dystrybutorem na rynek amerykański."
 
Producent wypowiedział się też m.in. na temat użycia muzyki Tupaca w filmie:
 
"Morgan Creek nabył właśnie od osób zarządzających majątkiem Tupaca prawa do wykorzystania jego muzyki w filmie. Mamy też błogosławieństwo Afeni Shakur, więc jesteśmy gotowi zacząć kręcić - dogrywamy właśnie z Morgan Creek sprawy logistyczne, związane z tym przedsięwzięciem."
 
Na pytanie czego fani mogą się spodziewać po tej produkcji odpowiada:
 
"Mamy świetny scenariusz. Myślę że nasza historia, podobnie jak większość biopic'ów - szczególnie hip-hopowych, dotknie w pierwszej kolejności początków życia Tupaca, dzięki czemu widzowie poznają lepiej jego korzenie i ludzi wśród których się wychował a potem przejdziemy do kluczowych lat jego życia, skupiając się głównie na tych 3-4 latach kiedy osiągnął szczyt popularności."
 
Wiadomo że film wyreżyseruje John Singleton, który współpracował z Tupaciem prz kręceniu "Poetic Justice" i ma na swoim koncie takie klasyki jak "Boyz In The Hood". Wciąż nieznany jest za to odtwórca głównej roli - parę lat temu zorganizowano m.in. internetowy casting na który zareagowało tysiące mniej lub bardziej profesjonalnych aktorów publikując swoje umiejętności za pomocą filmów umieszczanych na serwisie YouTube. Odbyły się również przesłuchania, gdzie zgłosili się także tacy raperzy jak Tha Realest, Ja Rule czy Kasinova Tha Don, pragnący zagrać Tupaca na srebrnym ekranie...
 
Zobaczymy jak to się wszystko potoczy, niemniej jednak sprawy nareszcie nabrały właściwego rozpędu - kto z was chętnie wybierze się do kina zobaczyć film o Tupacu?
 
mazurokrates
Myślę że to może być spoko film, film o Notoriousie naprawde spoko, licze ze o Tupacu będzie na podobnym poziomie
TLD
Ile jeszcze kasy można z trupa wyciągnąć ? Dali by mu już w końcu spoczywać w pokoju... To już Ressurection nie starczy. Na pewno nie obejrzę.
Deemm
był komercyjnym raperem to trzeba to wykorzystać
nieeee
i ja i ty kolego TLD wiemy że go obejrzysz więc przestań pierdolić

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>