IX Edycja MFFK ŻUBROFFKA Białystok - odsłona muzyczna, DJ Qbert, Young Fathers i inni...

3 grudnia rusza IX. Edycja MFFK ŻubrOFFka. O 20:30 w kinie Forum odbędzie się uroczyste otwarcie, rozpoczynające pięciodniowy cykl spotkań z filmami krótkometrażowymi. Codziennie będzie towarzyszyć nam muzyka. W tę grudniową środę obejrzymy 3 filmy krótkometrażowe Bustera Keatona, jednej z największych gwiazd kina niemego i legendarnego komika, do których DJ Qbert (USA), najlepiej skreczujący didżej na świecie, stworzy nam muzyczne tło – na żywo!

4 grudnia zapraszamy na kolejną muzyczną ucztę! W Klubie Fama zagra dla nas bajkowy, czeski duet DVA, promujący swój najnowszy krążek „Nipomo”. Będzie islandzki chłód i plemienne zaśpiewy, połamana rytmika i trans, szaleństwo i nostalgia, free sax i syntezatory połączą się z szaleńczą pasją eksperymentowania i zabawy. 

5 grudnia

YOUNG FATHERS (UK) /afterparty CAIRO LIBERATION FRONT (NLD)

Young Fathers to zdobywcy tegorocznej Mercury Prize i jedni z najoryginalniejszych przedstawicieli współczesnej niezależnej muzyki alternatywnej, których koncerty porównuje się do występów... Beastie Boys! Znajdują się w ścisłym gronie 10 kapel, zalecanych przez angielskich krytyków do obowiązkowego zobaczenia na żywo!  

Cairo Liberation Front przeniosą nas na podwórka Kairu, gdzie usłyszymy głos egipskiej rewolucji. Kolektyw znany jest z mocno energetycznych występów, które można było zobaczyć w wielu europejskich klubach undergroundowych i na festiwalach. Na scenie pojawiają się z DJ-em i MC, czasami towarzyszą im tancerki brzucha. Dołącz do rewolucji i zakrzyknij „Yalla!”.

6 grudnia

Mikołajkowa sobotnia noc to doskonała okazja, żeby w ramach ŻubrOFFki wybrać się na poszukiwania idealnej głębi bassu w rytmach grime, drum’n’bass, dubstep, trap, garage, dancehall, hip-hop i mrocznego techno.

Na scenie: CHIMPO (UK) // FOX (UK) // ZAMILSKA  ( PL)// VSHOOD feat. MISS GOD ( Pl) & gość specjalny: KAROLINA CZARNECKA

Nagrody MFFK ZUBROFFKA x Mister D (PL)

7 grudnia w niedzielę o 19:00 w kinie Forum odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznego Festiwalu ŻubrOFFka, który zwieńczy występ MISTER D - muzyczne wcielenie znanej pisarki Doroty Masłowskiej.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie ŻUBROOFKI.

 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>