Legendarny festival Lollapalooza zawita w 2015 roku do Berlina!

wydarzenie
dodano: 2014-11-11 13:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 1)

PORA NA LOLLA!

Legendarny amerykański festival Lollapalooza zawita w 2015 roku po raz pierwszy do Europy. Od 12 do 13 września wystąpią największe światowe gwiazdy i najgorętsi newcomerzy na byłym lotnisku Berlin Tempelhof.

Jeżeli the Simpsons dedykują cały odcinek festivalowi, to jest to Lollapalooza. Kiedy muzyka na żywo zderza się ze sztuką, streetfoodem i modą, to jest to Lollapalooza. Kiedy rodzice wybierają sie na festival wspólnie ze swoimi dziećmi, to jest to Lollapalooza. W 2015 roku Europa nareszcie doczeka się swojej własnej Lollapaloozy: w Niemczech, w Berlinie.

Ten kultowy festival został zainicjowany w 1991 roku przez Perry'ego Farrella jako pożegnalna trasa koncertowa własnego bandu Band Jane’s Addiction, a od 2005 roku odnalazł swoje stałe miejsce w Grant Parku, w samym centrum Chicago. Jak żadnemu innemu komercyjnemu festivalowi na świecie, Lollapaloozie udało się odpowiednio wyważyć obecność uznanych artystów i hype'owanych podziemnych bandów, tak aby podczas trzydniowego maratonu muzycznego zjednoczyć w międzyczasie ponad 160.000 uczestników. Od Nine Inch Nails poprzez Outkast aż po Chvrches, pomysłodawca Perry Farrell zawsze łączy ze sobą samych najlepszych muzyków. "Lollapalooza to miejsce, gdzie newcomerzy stają sie legendami, a legendy powracają, aby udowodnić swoją sławę" idealnie podsumowuje muzyczną filozofię festivalu.

Muzyka musi być delektowana wspólnie i przede wszystkim pełnią zmysłów, dlatego podczas Lollapaloozy muzyka na żywo łączy się ze sztuką, modą, streetfoodem, kreatywnością i emocjami, które zapraszaszają do podróży do innej galaktyki. Pomimo tego własne mieszkanie w Berlinie, wygodne łóżko w hotelu czy kanapa najlepszego kolegi jest oddalona tylko o parę stacji metra lub parę minut rowerem.

Od 2010 roku koncept Lollapaloozy został już sukcesywnie wyeksportowany do Chile, Argentyny i Brazylii - w końcu nadeszła pora na Europę. I tak jest dobrze, jak powiedział kiedyś pewien Berlińczyk.

Tumblr Lollapaloozy (http://whylollapaloozaislegendary.tumblr.com/) udowadnia, czemu to właśnie Lollapalooza jest najbardziej legendarnym festivalem na świecie.

Pierwsi headlinerzy zostaną ujawnieni już niedługo, wtedy również rozpocznie się przedsprzedaż specjalnych biletów typu Early Bird.

Fakty & linki:

Lollapalooza Berlin
Kiedy: 12.-13. września 2015
Gdzie: Lotnisko Berlin Tempelhof
Web: lollapaloozade.com
Facebook: facebook.com/LollapaloozaDE
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/367738326723409/
Twitter: twitter.com/LollapaloozaDE
Tumblr: whylollapaloozaislegendary.tumblr.com
#lollaberlin

Tagi: 

ooo
wow czekam na lineup, lollapalooza fest to legenda

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>