Schoolboy Q, Earl Sweatshirt, Chance The Rapper i inni na Splashu!

Czekaliście na pojawienie się tego Update'u wystarczająco długo...
Wystarczy rzucić okiem przez okno i wszystko jest jasne. Zima już przeminęła, nadeszła pora na namiotowanie. Oczywiście jeszcze trochę czasu do tego, kiedy najlepszy festival świata otworzy bramy w Ferropolis, ale polecamy wam już teraz podjąć odpowiednie przygotowania. Najlepiej rozbijcie namiot w ogródku, w parku albo na wysepce ulicznej, pijcie niezliczoną ilość piwa i głośno recytujcie najświeższe rapowe hity. Jeżeli ktoś będzie miał z tego powodu do Was pretensje albo krzywo się patrzał: Ignorujcie go, nie zna się. Albo poinformujcie go, że chodzi o próbę generalną - przed weekendem od 11. do 13. lipca w Ferropolis. Do tej pory na pewno będziemy mogli zdradzić, kto będzie tym zagranicznym headlinerem, na którego finalne potwierdzenie czekamy już dłuższą chwilę. W każdym choć razie: Hooki tych wykonawców powinniście znać najpóźniej w lipcu na pamięć.Obrazek

Schoolboy Q

"Oxymoron" jest niesamowicie dope. OK, po prześwietnych albumach "Setbacks" oraz "Habits & Contradictions“ przynajmniej dla fanów Schoolboya Q nie jest to żadna nowośc. Ale chcemy Wam to uświadomić: Album Schoolboya "Oxymoron" jest niesamowicie dope. Dlatego ten reprezentant TDE oraz kolega Kendricka koniecznie musiał pojawić się w Ferropolis. W lipcu fani będą już osłuchani z nowym materiałem, a Schoolboy Q będzie mógł udowodnić na żywo, co ma w sobie ten album. Mianowicie: niesamowite dopeness.

Obrazek

M.I.A.

Jest przepiękna, tworzy wspaniałą muzykę - i lubi prowokować swoim zaangażowaniem politycznym. Pomimo tego, że wiele jej kawałków stały się prawdziwymi hitami, M.I.A. nie ma ochoty dostosowywać się do reguł muzyki popularnej: czasami użyje symboliki grupy politycznej uznawanej za terrorystyczną, czasem pokaże środkowy palec w mainstreamowym programie telewizyjnym, innym razem szokuje słuchaczy i media teledyskiem pełnym przemocy - ale wszystko ma swój aspekt polityczny. Pomimo tego jej muzyka trafia nie tylko do głowy, ale przede wszystkim do pośladków: HipHop, Dancehall, Electro, Grime - Najważniejsze, żeby miało porządny bass. I tego chcemy słyszeć w Ferropolis.

Obrazek

Eko Fresh

Jest jedną z ważniejszych postaci niemieckiej rap gry: od kiedy młody Eko Fresh wydał swoje legendarne demotape na początku tego tysiąclecia poprzez Royal Bunker, stał się integralną częścią tej sceny. Dzięki swoim unikatowym żartom słownym, innowacyjnymi skilsami i wydanymi dzięsięcioma albumami studyjnymi zbudował swój wierny fanbase, który wspiera go przez te lata. Jako jedna z najbardziej charakterystycznych postaci niemieckiej rapowej kultury i obrońca starej szkoły, swoim dziesiątym albumem udało mu się w końcu zadebiutować na pierwszym miejscu niemieckiej listy sprzedaży. Najwyższa pora, aby Eko znów zagrał na splashu! Welcome home!

Obrazek

Angel Haze

Angel Haze to nie jest kolejna stereotypowa raperka. W internecie było głośno o tej utalentowanej artystce młodego pokolenia nie tylko dzięki mixtape`owi "Classick", również jej biografia uświadamia nas, że jest to wyjątkowa artystka. Wykorzystywana seksualnie, dzieciństwo w chrześcijańskiej sekcie - i kariera, która przebiega nie bez przeszkód: beef z koleżanką po fachu Azealią Banks, następnie spór z własną wytwórnią w następstwie której sama zleakowała album "Dirty Gold". Album jest przynajmniej tak dobry jak jej energetyczne występy na żywo. Pomimo jej humorów - nie mogło jej zabraknąć w Ferropolis.

Obrazek

Chance The Rapper

"Trochę Kanyego, trochę Twisty, trochę R. Kelly'ego, z elementami klasycznego soulu, juke'a, gospelu, Blues-Rocka, Drilla, Acid Jazzu i Ragtime Scata" - tak opisuje amerykańska prasa Chance The Rapper. Można zrobić to o wiele krócej. Chance The Rapper z Chicaco to niesamowicie wszechstronny artysta. Kto słyszał jego wspaniały mixtape "Acid Rap", może to potwierdzić. A kto widział tego MC-pasjonatę na żywo, tym bardziej. Tyle energii i charyzmy rzadko widzimy na scenie hiphopowej - jasne, nie mogło zabraknąc go w Ferropolis.

Obrazek

Left Boy

Jeżeli te skąpe informacje o Left Boyu są prawdziwe, to ten młody chłopak pochodzi z Wiednia, mieszka obecnie w Nowym Jorku i ma znanego ojca. Tak naprawdę nie jest to ważne, bo z jednej strony Left Boy to bez wątpienia muzyczny fenomen. Z drugiej strony jego muzyka jest na tyle interesująca i dope, że nie potrzebuje większych historii. Własny sound pomiędzy electro i HipHopem miesza się z jego równie własną interpretacją rapowania - i z wielką pewnością siebie. Może sobie na to pozwolić, w końcu pomimo, że w 2013 roku nie wydał jeszcze swojego debiutanckiego albumu, udało mu się rozpalić niejedną scenę festivalową. Kolejną rozpali latem w Ferropolis.

Obrazek

Earl Sweatshirt

Thebe Neruda Kgositsile dopiero skończył 19 lat. Pomimo tego "Doris" to już drugi kamień milowy jego kariery. Album, który zachwyca niepokojącą głębią jak i rapowymi skillsami. Earl udowadnia po raz kolejny, kto jest drugim wielkiem talentem w OFWGKTA obok szalonego Tylera. Dla fanów było to jasne, ale mama Earla uznała za dobry pomysł wysłanie swojego syna po premierze debiutanckiego albumu "Earl" do ośrodka wychowawczego na drugim końcu świata. Dlatego musieliśmy chwilę poczekać zanim Earl udowodni swój talent w formie albumu. I na występ na splashu! też chwilę czekamy. Lipiec, Ferropolis, "Doris"

Obrazek

Teesy

Teesy potrafi wszystko: śpiewać, rapować, super wyglądać w koszuli i muszce - oraz oczywiście zamieniać sceny w popiół. Jako wychowanek wytwórni Chimperator ma ze sobą wsparcie teamu, który zna się na dobrej muzyce i wie jak sobie radzić ze szturmem fanów. Okej, rozhisteryzowane młode damy nie uganiają się jeszcze sznurem za Teesym , ale jeżeli będzie się rozwijał tak jak na przepięknym mixtapie "Fernweh" - nie będzie musiał czekać na to zbyt długo. Teesy potrafi wszystko. Jeżeli w to nie wierzysz, będziesz mógł się o tym przekonać w lipcu w Ferropolis.

Obrazek

Witten Untouchable

Lakmann, Mess, Kareem i Rooq to obecnie antyteza współczesnego rapu: zero gangsterki, zero hipsterki, żadnych efektów, tylko prosty rap. To że Lakmann jest jedną z niepretensjonalnych gwiazd niemieckiego rapu, udowadnia po raz kolejny w kontekście nowego crew: poprzez swój status legendy jako połówka Creutzfeld & Jakob, mógłby sobie pozwolić na bycie jej leaderem, jednak nie na tym polega ta gra dla mieszkańca Witten. Na albumie „It was Witten“ chodzi o mordercze szesnastki na bitach, które zmuszają do bujania głową. - i dokładnie tego chcemy usłyszeć od Witten Untouchable na najbliższym splashu!

Obrazek

Hudson Mohawke

Zainteresowanym sceną beatmejkerską nie trzeba już dłużej przedstawiać, kim jest Hudson Mohawke. Szkot jest nie tylko odpowiedzialny za ciekawą muzykę elektroniczną ostatnich lat. Jego misją jest wymyślenie muzyki miejskiej na nowo. Co po części mu się udało, podobnie uważa uznawany za wizjonera Kanye West, który jest wielkim fanem Hudmo - i przede wszystkim dzięki TNGHT trap zaczął być grany w każdej dyskotece na całym świecie.

Obrazek

Cashmere Cat

Kaszmirowy kot tak naprawdę nazywa się Magnus August Høiberg, pochodzi z Norwegii i niesamowicie scratchuje - udowodnił to swoimi występami podczas DMC Championships. Dużo ważniejsze jest natomiast to, że Cashmere Cat łączy wszelkie ambitne muzyczne światy: jego mieszanka Bass Music, HipHopu i R&B smakuje nie tylko muzycznej blogosferze, dzięki niezliczonym innowatorskim remixom jego ksywka znana jest też w prawdziwym świecie. Kto regularnie w Internecie szuka nowej, tanecznej i przede wszystkim zajebistej muzyki, temu powinna jeszcze nie wypaść z ucha nowa interpretacja „No Lie“ 2Chainza - i dokładnie coś takiego będzie puszczał ten młody geniusz w Ferropolis.

Obrazek

Fatoni & Edgar Wasser

Rap i wygłupy. Jak zapakować gorzką krytykę i abstrakcyjne poczucie humoru w mądry i interesujący rap pokazało tych dwóch mieszkańców Monachium już dawno na wspólnym albumie "Nocebo". A to, że ta dwójka równie dobrze radzi sobie na żywo, udowodnili już nieraz swoimi solowymi występami na splashu!. Tym razem jako team - cieszymy się!

Obrazek

Saturate Records

"Secret Ninja of Bass Death" - po takim tytule mógłbyś spodziewać się czegoś tłustego trapowego o grubym bicie i bassie. I tak właściwie to miałbyś racją. Chłopaki Luisterwaar, Subp Yao, Jony, Bios oraz Doshy spędzą cały wieczór w Grenada Floor i pokażą wszystkim żądnym imprezy, jak podkręca się bass.

Obrazek

Jonwayne

Jonwayne pochodzi z Kalifornii, a swoje produkcje wydaje poprzez Stones Throw. Tworzy nie tylko najlepsze bity i pod nie rapuje, do tego depcze na odcisk wszystkim dużym koncernom: jeśli chodzi o artworki do jego serii tape'ów „Cassette“ skorzystał już z pomysłów Marlboro, Coca-Coli i Apple , którzy nie byli zbyt zadowoleni z powodu wykorzystania ich designu. Chociażby z samego tego powodu kasety te stały się prawdziwą gratką dla kolekcjonerów - dla tego sobowtóra Actiona Bronsona (plus długie włosy) to na rękę, przy okazji udało mu się zwrócić uwagę na jego "Rap Album One", który jako fan rapu trzeba koniecznie przesłuchać.

Obrazek

Kaytranada

Urodzony w Haiti, wychowany w Montrealu, od 14. roku życia za deckami, fan HipHopu pełną gębą - i obecnie jeden z najbardziej pomysłowych producentów muzyki miejskiej. Od Missy Elliott po Janet Jackson, od TLC po Danny'ego Browna - Kaytranada maczał swoje remixowe palce we wszystkim i każdy kawałek zinterpretował na nowy, bardziej taneczny sposób. Jeszcze w tym roku powinien ukazać się jego debiutancki album, i oczywiście domyślamy się, że usłyszymy część nowego materiału w Ferropolis.

Obrazek

Coely

19-latka Coely pochodzi z belgijskiego Antwerpen, naprawdę dobrze śpiewa i prawie lepiej rapuje. Jest uznawana za jedno z dobrze rokujących odkryć muzycznych. Z garścią piosenek - wszystkie to oczywiście hity - udało jej się zdobyć tak wiele fanów, że właściwie całe ostatnie lato spędziła na scenach festiwali na całym świecie. Nic dziwnego, ta wybuchowa młoda dama to prawdziwy performer by nature i na scenie czuje się jak w domu. Drugi sezon festiwalowy spędzi również w Ferropolis - całe szczęście.

Obrazek

3Plusss & Sorgenkind

Większośc fanów rapu zna tych młodych raperów przede wszystkim z turnieju VBT: obydwaj w ostatnich latach należeli do stałego repertuaru tego najbardziej popularnego Videobattle turnieju, ale obecnie 3Plusss jak i Sorgenkind pracują przy swojej karierze poza turniejem. Rok temu Sorgenkind wydał album "Von A nach X", 3Plusss niedawno wypuścił "Kindskopf LP". Dwóch dobrze rokujących newcomerów, którzy specjalnie dla gigu na splashu! połączą swoje siły - i najprawdopodniej dadzą czadu.

Obrazek

Afrob

Nie skończył z hiphopem: W 2014 ta ikona rapu ze Stuttgartu, która obecnie mieszka w Berlinie, wyda nowy album. "Immer weiter (Nadal)" tak się on nazywa i dosłownie oddaje stosunek Afroba do rapu. Nawet jeżeli w ostatnich latach wydawniczo nie działo się zbyt wiele, ten MC o charakterystycznym głosie nie stracił swoich ambicji i nie zapomniał o swoim katalogu pełnym klasyków. W ramach legendarnego Kolchose kariera Afroba rozpoczęła się 20 lat temu - i w 2014 jest "Immer weiter (nadal)" w grze dzięki piątemu solowemu albumowi. Nie musimy chyba wspominać, że Afrob to jeden z najlepszych live-MCs Niemiec? Nie? To dobrze, bo tego wymaga podstawowa wiedza o niemieckim hiphopie. Dowód na to już w lipcu w Ferropolis.


I jeszcze ostatnia rada. Biletów na splasha! jest coraz mniej. Zamówcie bilety koniecznie w najwcześniejszym możliwym terminie. Już dochodzą do nas słuchy o oszustach, którzy oferują fałszywe bilety w internecie. Kiedy będziemy ostatecznie wyprzedani, będzie jeszcze gorzej. Pamiętajcie o tym!

splash! Festival
11-13. lipca 2014
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

http://www.splash-festival.de

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 26.02.2014)

3Plusss & Sorgenkind | A$AP Ferg | Afrob | Ahzumjot | Alligatoah | Angel Haze | Antilopen Gang | Cashmere Cat | Celo & Abdi | Chance the Rapper | Coely | Credibil | Cro | DCVDNS | Drunken Masters | Earl Sweatshirt | Eko Fresh | eRRdeKa | Fatoni & Edgar Wasser | Fünf Sterne Deluxe | Hudson Mohawke | Jonwayne | K.I.Z. | Karate Andi | Kaytranada | Kollegah | Left Boy | M.I.A. | Pimf | Prinz Pi | Saturate Records | Schoolboy Q | Sierra Kidd | Ssio | VBT Splash!-Edition | Vic Mensa | Witten Untouchable | Wiz Khalifa | Yelawolf | Zugezogen Maskulin

splash Festival 2014 - bilety:

Bilety dostępne na stronie:
https://www.tixforgigs.com/site/Pages/Shop/ShowEvent.aspx?ID=8548

Bilet na splash! Preparty (10. lipca, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu lub karnetu VIP na splash! Festival) - 5,50 EUR
Karnet na splash! Festival (11-13. lipca) + pole namiotowe - 108,90 EUR
Karnet VIP na splash! Festival (11-13. lipca) + pole namiotowe - 203,50 EUR - WYPRZEDANE

Karnet VIP zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- darmowy wstęp na oficjalny czwartkowy bifor
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice
- dostęp do ekskluzywnej trybuny z widokiem na mainstage.

Anonim
Q byl, ale juz go nie w lajnapie na stronie ;/
Michał Kubacki

jest nadal. pewnie bedzie wraz z jakims innym raperem,a  moze nawet z jakims crew. splash napisal:

 

Wiemy, ze macie pare pytan i chcecie wiedziec, kiedy zostanie ogloszony headliner splasha! Mocno przy tym pracujemy. Damy jednak znac wtedy, kiedy dostaniemy konkretne, pewne informacje. Jestesmy rownie wielkimi fanami zespolow i chcielibysmy podzielic sie nasza radoscia, kiedy sie cos dzieje, jednak w tym momencie nie mozemy (jeszcze) tego zrobic. Zaden z wykonawcow splasha! nie odwolal swojego wystepu. Mamy tylko wlasnie techniczny problem.
verdad
Q musi sie zjawic w tym roku na kempie!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>