Dynasty "A Star In Life's Clothing" - recenzja

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-02-05 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

And I just wanna be better – deklaruje w "Days I’ve Never Known" Dynasty, i to pragnienie rozwoju potwierdza swoim debiutanckim longplayem "A Star In Life’s Clothing". Pierwszy album długogrający mającej w dorobku do tej pory na koncie jeden mixtape "Dreampusher" z 2010 r. i EPkę "The Love EP" z 2011 r. artystki to zarazem jej pierwsze legalne wydawnictwo i otwarcie nowego etapu w karierze. Co wychowana na nowojorskim Queens, a mieszkająca od jakiegoś czasu na Florydzie raperka miała tym razem do zaoferowania?

I’m still growing, I told you that I ain’t grown yet
Even when I say that I am Just know that I got a young spirit but I got a old soul

Wersy te dobrze ukazują sposób myślenia Dynasty i przekładają się na jej twórczość. "A Star In Life’s Clothing" to solidna dawka staroszkolnego, Eastcoastowego rapu , z jakim możemy kojarzyć Dy. Nie zabrakło więc oczywiście 40-letnich sampli, rytmicznych hi-hatów i drum breaków, choć nie tylko. Jedne z ciekawszych podkładów dostarczył starannie wybierający oryginalne sample producent Jinx, odpowiedzialny za otwierające całość w wyśmienitym stylu „Stay Shinin’” z Talibem Kweli, a także boom bapowe "Star and the Sky" ze Skyzoo. Dostajemy również wyczekiwany od czasu świetnego "Epic Dynasty" kolejny numer duetu Dynasty – DJ Premier. "Street Music" to dobry, klasyczny Preemo, nie powalający wprawdzie na kolana ale stanowiący odpowiednie tło dla lirycznych przechwałek Dy, podsyconych legendarnymi już skreczami na refrenie.

Who you know that body emcees but still inspire you?
Reach the little kids giving them something to aspire to

Młoda, entuzjastycznie nastawiona do życia i nierozstająca się z uśmiechem artystka stawia przede wszystkim na szczerość i pozytywny przekaz, zachęcając nas do pogoni za marzeniami i udowadniając, że mogą się one spełnić. Nie udaje, że świat jest doskonały, ale czerpie z życie ile może i docenia każdą chwilę ulotnego szczęścia, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro, a each day has enough worry to fill it. Przyznaje się też do pewnych porażek po drodze, wyciągając zarazem z nich wnioski i starając się przekazać pewne lekcje w swoich tekstach, zgodnie z zasadą share my life if it helps you to fix wrongs. Świetnym przykładem tej postawy jest wymowne "Happiness", oparte na wykorzystanym już z tysiąc razy wcześniej, ale i tym razem fajnie pociętym przez Yazu! samplu z klasyka Curtisa Mayfielda "The Makings Of You". Pojawiający się tu gościnnie MC Mike Mass dopełnia dzieła i zamyka numer niesamowitą, techniczną zwrotką.

I only make music that’s good for my soul

Wydane nakładem niemieckiego labetu Jakarta Records "A Star In Life’s Clothing" to duży krok w karierze raperki z Queens i szczery debiut, który powinien zadowolić zarówno dotychczasowych fanów, jak i nowych słuchaczy. To album dobrze i naturalnie ukazujący filozofię życiową Dynasty, która z takim podejściem ma przed sobą świetlaną przyszłość. Ode mnie mocna czwórka i trzymam kciuki za dalsze sukcesy Dy. Music bring peace In the Middle of a war, eliminate the negative standing at your door… cause it’s my time.

Dynasty - Stay Shinin' Feat. Talib Kweli

Sweet Music - Dynasty

[Official Video] Dynasty ft. DJ Premier - Street Music

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>