Dynasty "Rapuję odkąd byłam małą dziewczynką" - wywiad

W pierwszym w Polsce wywiadzie jedna z najlepszych rapujących kobiet, chodzących po kuli ziemskiej - Diana Hardy, szerzej znana jako Dynasty opowiada o swoich początkach, współpracy z Talibem Kweli i swoim niepowtarzalnym stylu.

Wielu ludzi już o Tobie słyszało, ale co powiedziałabyś tym, którzy nie mieli jeszcze takiej okazji, czy mogłabyś powiedzieć nam coś o sobie i o tym jak to się wszystko zaczęło?

Nazywam się Dynasty, znana też jako ya girl, D-Y. Jestem MC. Rapuje odkąd byłam małą dziewczynką... Ale tak naprawdę pracuje nad swoją karierą jako artysta od kilku ostatnich lat.

Często jesteś porównywana do Lauryn Hill. Ty zdecydowanie tworzysz swoją własną legendę ale czy mimo tego, uważasz, że jesteście z Lauryn do siebie podobne?

Biorę to porównanie za komplement. Nie myślę, że mamy ten sam styl, ale jesteśmy podobne w tym, że obie tworzymy muzykę z serca.. Prawdziwą muzykę o życiu.. I jesteśmy sobą. Lauryn jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych MC.

Jesteś niesamowicie kobieca, co jest dla mnie rzadkie wśród kobiet-MC. W Twojej muzyce i tekstach nie znajdziemy grama agresji, zamiast tego są tony uśmiechu i pozytywnej energii. Jak dużo Ciebie jest w Twojej muzyce?

Moja muzyka to cała ja. Mówię o miłości, życiu... Rzeczach, które mnie bolą.. Rzeczach, które sprawiają, że jestem szczęśliwa.. Ale w tym samym czasie, mówię też o tym jak wyłączam innych MC z gry jednym pociągnięciem mojego pióra. Więc jest tam trochę agresji. Jestem wszechstronna.

Współpracowałaś już z takimi gwiazdami jak Talib Kweli, DJ Premier, Raekwon i wielu innych. Z kim chciałabyś teraz najbardziej pracować?

Właściwie, nie współpracowałam z Raekwonem, okazał mi po prostu trochę miłości w albumie DreamPusher (początek kawałka "Femcee"). Mos Def, Talib Kweli i Lauryn to trójką moich ulubionych MC. I oczywiście chciałabym też pracować z Beyonce, lol kocham ją!

Czy masz jakieś plany na nowy album?

Tak, pracuje obecnie nad nowym albumem. Mam już 8 gotowych kawałków! Chcę go wydać w kwietniu, jestem tym naprawdę podekscytowana . Nie mogę się doczekać żeby podzielić się nową muzyką.

Skończyłaś aktorstwo, czy jest szansa, że zobaczymy Cię kiedyś na wielkim ekranie?

Mam nadzieję! Uwielbiam aktorstwo. Muzyką jest moją pierwszą miłością ale kocham też teatr i kino. Tak naprawdę kocham każdą sztukę aktorską.

Czy chciałabyś powiedzieć coś swoim fanom w Polsce?

Tak!! Dziękuje wam bardzo za całą miłość. Wszyscy naprawdę mnie wspieracie i doceniam każdego niż wam się wydaje, nie mogę się doczekać żeby do was przyjechać i dla was zagrać!

Wywiad przeprowadził Tomasz Synowski

Dynasty - Stay Shinin' Feat. Talib Kweli

Tagi: 

piotrek88
Ona jest świetna!
Lolo
Niesamowite umiejetnosci i styl, a jakze niedoceniona...
Kubańczyk
świetny wywiad ;)
a
materiał na żone;)
swój stary
kocham cie maleńka, tak bardzo chciałbym zostać 'kumplem' twym!!!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>