Skorup "Piękna Pogoda" - premiera, klip z Lilu i Jareckim

Skorup serwuje nam dziś potrójną premierę. Na półkach sklepowych pojawił się właśnie najnowszy album rapera zatytułowany "Piękna Pogoda". Do sieci trafiły natomiast dwa promujące go filmy – „Prognoza PIĘKNEJ POGODY Skorupa” i klip do utworu „Taki”. W pierwszym z nich leje deszcz, w drugim leje się krew...

"Piękna Pogoda" to już czwarte solowe wydawnictwo Skorupa. Zawiera 17 świeżych utworów, z których każdy jest rozprawą z własnymi emocjami, wspomnieniami i fantazją artysty. Wśród nich znajdują się np.: będący powrotem do lat 80., czasów Solidarności i szczytu popularności Lady Pank, „Adapter Daniel”, „Świata ciekawość”, do którego powstało specyficzne „swojskie wideo”, czy „Taki”, gdzie gościnnie pojawia się Lilu wraz z Jareckim. Dziś premiera teledysku do tego ostatniego.

Hip-hop inspirowany polskimi obyczajami, historie wywiedzione z lokalnych miejsc publicznych i ich autorska interpretacja – tak swoją czwartą płytę opisuje Skorup. Dzięki selekcji opartej na dopasowaniu klimatu podkładów do tekstów, a także mnogości autorów beatów, oferuje nam krążek odzwierciedlający szeroką gamę trendów w produkcji muzycznej.

Produkcją zajął się m.in. stojący za sukcesem złotej płyty "Rekontakt" grupy Pokahontaz DiNO. Kilka numerów wyprodukował sam Skorup. Za wszystkie skrecze odpowiada DJ Hopbeat. W muzycznych aranżacjach udzielili się: na saksofonie – Paweł Piec, na skrzypcach – Tomasz Mucha. Listę gości uzupełniają m.in.: Buka, Bu, Kosmos, Mass Cypher, Masia, Proceente, Łysonżi, Kamelito, Sinsen, Majkel, Esko, Tymin, Peus, Andrzej Skorupa czy Dohtor Miód wnoszący element śląskości. A skoro już o śląskości mowa, poniżej „Prognoza PIĘKNEJ POGODY Skorupa”, o którą pokusiła się śląska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Patrycja Tomaszczyk- Kindla.

Prognoza PIĘKNEJ POGODY Skorupa (official video)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>